Brno opět podpoří zelené střechy, nyní více než milionem korun

Brno, 12. června 2023 - Dotační program Podpora vytváření zelených střech byl poprvé vyhlášen v květnu roku 2019. Doposud v něm bylo úspěšně dokončeno 246 projektů o rozloze 40 219 m2, na něž město Brno přispělo částkou 42 861 000 Kč. Brněnští radní nyní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí dotací na další 4 zrealizované projekty.

zelena strecha steblo travy

Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit poskytnutí dotací na další zrealizované projekty. „Po důkladné kontrole žádostí nyní 4 žadatelé získají dotaci na tvorbu zelených střech v celkové výši 1 112 000 korun. Konkrétně se jedná o zelenou střechu rodinného domu na ulici Moskalykova v Sadové a na ulici Sosnová v Jundrově, dále střechu garáže u rodinného domu na ulici Libušino údolí v Pisárkách a střechu bytového domu na ulici Horní ve Štýřicích," uvedl náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý a pokračoval: „V letošním roce je možné podávat nové žádosti až do 31. října, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na stránkách brno.grantys.cz. Veškeré potřebné informace jsou uveřejněny na webu ekodotace.brno.cz."

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF