Brněnskému letišti loni přibylo přes 50 tisíc pasažérů

Brno, 21. ledna 2018 - Přízeň cestujících mezinárodního letiště Brno-Tuřany stále narůstá. V loňském roce jím prošlo více než 470 tisíc lidí, zatímco o rok dříve to bylo necelých 418 tisíc lidí. Meziroční nárůst odbavených cestujících tak činí přes padesát tisíc osob.

   

Lidé se stěhují za Brno, nových bytů je nedostatek

Brno, 18. ledna 2018 - V roce 2017 se propadly prodeje nových bytů v Brně o 40 %, podle oficiálních čísel stavitelů se jich prodalo pouze 924. Není to ovšem malým zájmem o nové bydlení, ale tím, že se nestaví a lidé nemají z čeho vybírat. S tím souvisí i růst cen nových brněnských bytů – v roce 2017 zdražily v průměru o 11 %. Vyplývá to z pravidelné analýzy brněnského trhu společnosti Trikaya. Podle Asociace brněnských architektů a stavitelů se však nejedná o cenovou bublinu.

   

Brna-střed bude letos hospodařit s rozpočtem 621 milionů korun

Brno, 16. ledna 2018 – Opravy škol, bytového fondu či chodníků, rekonstrukce Moravského náměstí nebo údržba zeleně. To je jen některé příklady toho, kam poputují v letošním roce peníze městské části Brno-střed. Ta bude hospodařit s rozpočtem rovných 621 milionů korun.

   

Krajští zastupitelé podporují přesunutí nádraží k řece

Brno, 15. ledna 2018 - Řešení Železničního uzlu Brno (ŽUB) ve variantě A – tedy „Řeka“ – taková je preference, kterou 15. ledna schválili krajští zastupitelé. Upřednostněny jsou přitom její varianty řešení Aa a Ac, které využívají trasy severojižního kolejového diametru pro chrlickou trať.

   

Na CEITECU VUT budou vyvíjet revoluční metodu paramagnetické rezonance

Brno, 15. ledna 2018 - Na brněnském CEITEC VUT se od ledna začal řešit další ERC grant, který patří k těm nejprestižnějším grantům udělovaným Evropskou komisí. Vědec Petr Neugebauer s podporou 2 mil eur bude vyvíjet revoluční metodu paramagnetické rezonance, která by znamenala významný posun v širokém spektru oborů jako je například fyzika, chemie či lékařství.

   

Městský architekt: Nádraží u řeky je výhodnější

Brno, 10. ledna 2018 – Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je podle nich výhodnější pro Brno. Lze ji postavit rychleji, levněji, bez letitých výluk a staveniště přímo v centru. Zároveň se uvolní bariéra kolejiště, která desítky let brání rozvoji jižní části města.

   

Veřejné toalety ve středu města jsou od začátku roku zdarma

Brno, 6. ledna 2018 - Radnice městské části Brno-střed nově poskytuje služby veřejných toalet zdarma. Jedná se o toalety v parku při ulici Rooseveltově, na Malinovského náměstí proti budově Magistrátu města Brna, v Tržnici Brno na Zelném trhu a také toalety na konci Uličky Václava Havla v Kapucínských zahradách.

   

Strana 1 z 178

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250