Nebezpečná křižovatka na Kníničské se dočká přestavby za 368 milionů

Brno, 5. srpna 2020 – Po ulici Kníničská, která spojuje brněnské městské části Bystrc a Komín a napojuje je na Velký městský okruh, projíždí až 20 000 aut za den. Část z těchto řidičů u obchodního centra UNI HOBBY odbočuje na ulici Bystrckou a kříží přitom tramvajové koleje. Ve špičkách se na křižovatce kupí auta a lidé mají problém vyjet z nedaleké benzínové pumpy i z obchodního centra. Tak lze ve zkratce shrnout nejzásadnější problémy křížení frekventovaných silnic.

   

V Brně zkoumají využití umělé inteligence na boj proti koronaviru

Brno, 28. července 2020 - Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 ovlivnila životy milionů lidí na celém světě. Vědecké týmy zabývající se výzkumem v oblasti zdravotnictví často radikálně změnily své plány a vrhly velkou část své kapacity na výzkum tohoto onemocnění s cílem co nejrychlejšího nalezení účinné pomoci. Se zajímavou iniciativou přišli vědci z Loschmidtových laboratoří Přírodovědecké fakulty, Ústavu výpočetní techniky, výzkumného centra RECETOX Masarykovy univerzity (MU) a Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).

   

Frank Bold upozornil město Brno na nedostatky v návrhu územního plánu týkající se využití zeleně

Brno, 23. července 2020 - Podávat připomínky a námitky k návrhu nového územního plánu města Brna bylo možné do konce června. Do tohoto termínu se jich sešlo více než 5000. Připomínku včetně vlastních návrhů na regulaci zeleně v územním plánu zpracoval a podal i Frank Bold ve spolupráci s Peterem Bednárem z Jakub Cígler Architekti a společností Flora Urbanica. Naším cílem je dosáhnout co nejkvalitnějšího územního plánu, aby se město dokázalo vypořádávat s klimatickou změnou pomocí zeleně či hospodaření s vodou. Díky takovým opatřením by se v Brně žilo lépe i jeho obyvatelům.

   

Ražený tunel pro tramvaje spojí Ečerovu a Kamechy

Brno, 30. června 2020 - Možnost dojet domů bez většího zpoždění tramvají je pro obyvatele bystrckého sídliště Kamechy opět o trochu blíž. Brněnští radní vybrali nejvhodnější variantu řešení prodloužení tramvajové trati z Ečerovy. Definitivní vytyčení trasy tramvajové trati odblokuje také možnou výstavbu parkovacího domu, o kterém se v této lokalitě dlouhodobě uvažuje.

   

Brno vyhlásí mezinárodní soutěž na podobu nového hlavního nádraží

Brno, 22. června 2020 – Brno se připravuje na jeden z nejzásadnějších projektů 21. století – stavbu nového hlavního nádraží. Na jeho návrh bude vypsána mezinárodní urbanisticko-dopravně-architektonická soutěž. Brněnští radní souhlasili s její přípravou.

   

Janáčkovo kulturní centrum získalo stavební povolení na koncertní sál

Brno, 18. června 2020 – Zkušebny, sklady, nahrávací studio, ladírny či šatny pro hudebníky, pokladna, kavárna a další zázemí pro diváky, ale hlavně moderní koncertní sál s dokonalou akustikou. Takové bude Janáčkovo kulturní centrum. Město má za sebou další krok na cestě k jeho vybudování – 2. etapa projektu, navazující na již vybudované podzemní garáže, má platné stavební povolení.

   

Na BVV se uskuteční dvě veřejná projednání návrhu územního plánu

Brno, 16. června 2020 – Veřejná projednání návrhu nového územního plánu města Brna se uskuteční ve dvou termínech, a to v pondělí 22. června a v úterý 23. června 2020. Zájemci mohou přijít na brněnské výstaviště do pavilonu E. Začátek akcí je vždy od 15 hodin.

   

Brno si chce kvůli dopadům koronaviru půjčit miliardu korun

Brno, 11. června 2020 - Opatření vlády i celkové zpomalení ekonomiky. Pandemie COVID-19 se citelně dotkla i oblasti hospodářství a propad daňových příjmů očekává i Brno. Doplnit miliardu do rozpočtu chce proto vedení města pomocí krátkodobého úvěru.

   

Územní plán kraje byl veřejně projednán formou on-line přenosu

Brno, 11. června 2020 - Územní plán kraje má za sebou další fázi. V úterý 9. června proběhlo plánované veřejné projednání návrhu Aktualizace č. 1 Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje a Vyhodnocení vlivů návrhu Aktualizace č. 1 ZÚR JMK na udržitelný rozvoj území. Do předem stanoveného procesu schvalování a projednávání tohoto důležitého dokumentu vstoupil v březnu vládou vyhlášený nouzový stav. Proto padlo v úvodu května rozhodnutí, že veřejné projednání bude provedeno formou vzdáleného přístupu – tedy přímým přenosem.

   

Strana 1 z 175