Vítkovice Cylinders

Na magistrát choďte jen v nejnutnějších případech, vyřídíte ale vše

Brno, 31. března 2020 - S propadlým řidičákem ani změnou jména v občance teď na úřady nechoďte, vyzývá město občany. Ověřte si nejprve e-mailem nebo telefonicky, jestli je návštěva veřejné instituce a s tím spojený kontakt s desítkami dalších lidí v nastalé situaci nezbytný.

   

Brno spustilo sbírku na pomoc zmírnění následků pandemie koronaviru

Brno, 31. března 2020 - Statutární město Brno spustilo sbírku finančních prostředků, které budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci COVID-19.„Příspěvky mohou posílat jak soukromé osoby, tak firmy či instituce. Stav účtu budeme zveřejňovat na webu jedenkrát týdně, průběžně budeme také veřejnost informovat o využití získaných finančních prostředků,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

   

Brno posiluje krizovou komunikaci, zavedlo pro občany Mobilní Rozhlas

Brno, 27. března 2020 - Důležité informace okamžitě, kdykoli a kdekoli – přímo do mobilního telefonu. Vzhledem k současné nouzové situaci se magistrát města Brna rozhodl posílit svou komunikaci vůči občanům a spustil komunikační platformu Mobilní Rozhlas od brněnské firmy Neogenia. Občané tak budou dostávat všechny informace tou nejefektivnější cestou – a v přehledné podobě přímo do svých emailových schránek nebo mobilních telefonů.

   

Město Brno zřídí sklad rezerv pro krizové situace

Brno, 26. března 2020 - Současná pandemie viru SARS-CoV-2 poukázala na problémy se zajištěním některých důležitých komodit, jako jsou například ochranné pomůcky pro zdravotníky a ostatní občany. Rada města Brna proto dnes odsouhlasila záměr vytvořit sklad hmotných rezerv.

   

Brno podpoří šesti miliony sociální a zdravotnické projekty

Brno, 26. března 2020 - Město rozdělí dotace na konkrétní projekty organizacím, které provozují aktivity v oblastech pečovatelství, zdravotnické služby, prevence násilí, podpora rodin a aktivního stárnutí. Radní doporučují zastupitelstvu schválit tyto dotace na rok 2020.

   

Brno zveřejnilo návrh územního plánu, s občany jej projedná v květnu

Brno, 25. března 2020 – Město Brno pokračuje v práci na novém územním plánu. Jeho návrh byl zveřejněn v úterý 24. března. Termín pro podání připomínek a námitek bude do 13. května 2020. Na květen se chystá setkání s veřejností, kde bude návrh projednán.

   

Magistrát rozšiřuje služby koronavirové informační linky

Brno, 24. března 2020 - Prodloužený provoz ve všední dny, nově fungování i o víkendu, zvýšení počtu pracovníků obsluhujících linku – a tím pádem více lidí, kterým se pomůže. Jednoduchou rovnici převádí do reality Magistrát města Brna, který od minulého týdne nabízí službu „linka pomoci seniorům“. Město vychází vstříc vysoké poptávce a po týdnu službu rozšiřuje.

   

Strana 1 z 218