45 tisíc popelnic a kontejnerů v Brně čeká čištění

Brno, 24. 3. 2017 - Po brněnských ulicích začíná tento týden jezdit speciální vozidlo na mytí kontejnerů a popelnic. S jeho pomocí společnost SAKO očistí většinu černých nádob na směsný komunální odpad ve městě. Vymývání bude probíhat v období od března do října, kdy bude očištěno více než 45 tisíc odpadových nádob.

   

Pozvánka na konferenci Rise and Shine - Life Balance

Brno, 14. 3. 2017 – V Brně se dne 18. 03. 2017 v Kampusu Bohunice Masarykovy univerzity uskuteční první ročník studentské konference osobního rozvoje Rise and Shine - Life balance, která je určena zejména pro všechny studenty a absolventy VŠ. Akce propojuje špičkové lektory, inspirující osobnosti a aktivní mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat. Na konferenci vystoupí 6 lektorů a osobností ze světa osobního rozvoje, byznysu a koučinku, jakými jsou například Robert Krause, psycholog a autor několika knih, který působí ve Slovenské akademii věd a vyučuje na Univerzitě Komenského v Bratislavě, nebo Matúš Svinčák, fitness trenér, pohybový kouč a organizátor workshopů bosé chůze a běhu v celém Česku i na Slovensku.

   

Teplárny Brno vyhlásily soutěž na úpravu bývalého odkaliště Hády

Brno, 15. března 2017 - Teplárny Brno vyhlásily studentskou soutěž na architektonicko-krajinářský návrh řešení prostoru odkaliště Hády. Cílem celého projektu, který se koná ve spolupráci se Studentským Brnem a Magistrátem města Brna, je přetvořit nevyužívané území na parkové plochy vhodné pro volnočasové vyžití - sport a rekreaci.

   

Krytá tržnice na Zelném trhu otevře v květnu

Brno, 15. března 2017 - Krytá tržnice v severozápadním rohu Zelného trhu se brzy konečně otevře a zahájí provoz. Už letos v květnu si v tržnici Brňané budou moci nejen nakoupit, ale také se najíst a občerstvit, a to v jakoukoli denní dobu. Ráno se budou v jednotlivých stáncích a bistrech nabízet snídaně, káva a čaje, v poledne bude možné se zde naobědvat, provoz plánujeme do večerních hodin. Jídla budou kuchaři připravovat ze surovin, které koupí čerstvé přímo od zemědělců.

   

Technické sítě Brno instalují LED svítidla

Brno, 15. března 2017 - S nástupem jarního počasí zahájili pracovníci Technických sítí Brno montáž zhruba dvou stovek LED svítidel zakoupených na sklonku loňského roku. Ta například v městské části Útěchov nahradí 74 již zastaralých výbojkových svítidel, jejichž stáří se pohybuje kolem pětadvaceti let.

   

Sál pro Brno vznikne pod taktovkou světových architektů

Brno, 8. března 2017 - Město Brno uzavřelo kvalifikační kolo na projektanta Janáčkova kulturního centra. Tedy na tým ve složení akustik – architekt – projektant, který navrhne vnitřní dispozice budovy, především samotný koncertní sál. Ze čtyř uchazečů se do soutěžního kola kvalifikovali dva.

   

Dva v jednom: Brno čeká modernizace kontejnerů na sklo

Brno, 2. března 2017 - Společnost SAKO začala od 1. března s obměnou kontejnerů na sklo na celém území města Brna. Do konce dubna chce nahradit více než 800 původních zelených pronajatých kontejnerů za 410 vlastních nových, tzv. DUO kontejnerů v zelenobílé barvě. Místo dvou kontejnerů začnou obyvatelé Brna využívat k odkládání bílého i barevného skla pouze jeden rozdělený na dvě komory.

   

Strana 1 z 165

LudvikDavid-upoutavka
Rozhovor s nově jmenovaným ústavním soudcem JUDr. Ludvíkem Davidem, CSc.
luzanky-upoutavka
Rozhovor s ředitelem střediska volného času v Lužánkách, které funguje již od roku 1949.
mendelianum0019-upoutavka
Projít se buňkou, prozkoumat obří šroubovici DNA... nejen to umožní unikátní Mendelianum.