Brno rozšiřuje počet sběrných středisek odpadů s nedělním provozem

Brno, 23. září 2021 - Město navýší počet svých sběrných středisek s nedělní otevírací dobou. K dosavadním pěti s celotýdenním provozem se od 1. října přidá také letos otevřené středisko v Žabovřeskách na Sochorově ulici. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna a Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno a místostarosta městské části Brno-Žabovřesky.

Public relations

  • Influencer Marketing - Co To Znamená?

    Influencer Marketing - Co To Znamená?

    Influencer marketing je v poslední době velmi módní slovo v médiích, nejen v sociálních médiích. Kdo jsou tito legendární influenceři a proč byste je měli zahrnout do svých marketingových plánů?
   

Kraj plánuje zřízení nového gymnázia v Brně

Brno, 23. září 2021 - V jihomoravské metropoli má vzniknout nové gymnázium. Záměr vybudovat nové gymnázium v Brně oznámil ve středu 22. září náměstek hejtmana Jiří Nantl. Vzniknout by mohlo už do konce volebního období v roce 2024.

Public relations

  • Archeologem, bryologem i zoologem. Září v MZM pro děti i dospělé.

    Archeologem, bryologem i zoologem. Září v MZM pro děti i dospělé.

    Noc netopýrů na Starém zámku v Jevišovicích aneb Věděli jste, že podkroví Starého zámku v Jevišovicích obývá kolonie netopýrů velkých? Poznejte jejich skrytý způsob života na Noci netopýrů. Ve spolupráci s Jihomoravským muzeem ve Znojmě Vám představíme netopýry z mnoha pohledů – pomocí videoprojekce, přednáškou a při troše štěstí (dole u řeky) i přímým...
   

Rekonstrukce ZŠ Hapalova pro autisty byla dokončena

Brno, 21. září 2021 - V průběhu září se otevřela praktická škola, která navazuje na vzdělávání v ZŠ Hapalova, která je určena pro studenty s autismem. Ke slavnostnímu otevření došlo 20. září. Kapacita nového areálu na ulici Marie Hübnerové umožní v součtu s areálem na Štolcově ulici otevřít celkem 20 tříd, z toho 3 třídy MŠ, 15 tříd ZŠ a 2 třídy praktické školy. Celkové náklady na rekonstrukci školy přesahují 200 milionu korun a jsou v plném rozsahu placeny z prostředků Jihomoravského kraje.

   

Nová Brněnská třída propojí Cejl se Zvonařkou

Brno, 17. září 2021 – Nová třída propojí lokalitu Cejlu se Zvonařkou a oživí část Brna, která je dnes známá skrze své zanedbané tovární areály. V lokalitě se také významně rozšíří zeleň. Vedení města si pro projekt Brněnské třídy nechalo vypracovat technickou studii. Řídící výbor schválil také dopravní řešení budoucí ulice. Díky tomu získává plánovaná komunikace postupně svou budoucí podobu.

   

Nové brněnské hlavní nádraží představí veřejnosti ve Scale

Brno, 17. září 2021 – Jak nové nádraží promění cestování i život ve městě? O tom budou Brňané diskutovat ve středu 29. září s autory čtyř nejlepších architektonických návrhů plánovaného dopravního terminálu. Nejužší výběr poroty vůbec největší architektonické soutěže u nás posléze představí i výstava.

   

Elektromobily si lidé nově dobijí i na Palackého třídě a v Přístavní

Brno, 15. září 2021 - Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily budou nově v Bystrci a Králově Poli. Zařazení dvou lokalit do seznamu míst, kde Teplárny Brno umístí tato schválili brněnští radní. Celkem je tak vytipováno už dvanáct lokalit.

   

Brněnské spolky dětí a mládeže si rozdělí téměř 13 milionů korun

Brno, 15. září 2021 - Rada města Brna schválila na příští rok dotační programy na rozvoj mladých studentů zapojených do projektu DofE a také na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže. Žádosti bude možné podat během října letošního roku. Na neformální vzdělávání pro mladé lidi ve věku 13–24 let, zajišťované školami a dalšími organizacemi pracujícími s mládeží, které jsou zapojeny do programu The Duke of Edinburgh´s International Award – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, poskytne Brno celkem 200 tisíc korun.

   

Cyklisté projedou po Dusíkově bezpečněji díky novému chodníku

Brno, 15. září 2021 - Až 250 cyklistů denně projede přes ulici Dusíkovu. K dispozici mají ale nesouvislý chodník s různými povrchy a v některých místech musejí vjet do silnice. Na ní je vysoká intenzita provozu, a oblast je tak nebezpečná. Podél Dusíkovy proto vzniknou nové zpevněné chodníky a účelová komunikace, stávající zpevněné plochy projdou úpravou. Vznikne tak chodník s povoleným vjezdem cyklistů, který bude možné propojit s připravovanou cyklostezkou Lesná–Soběšice.

   

Brno investovalo přes 200 milionů do oprav svých škol

Brno, 14. září 2021 – V brněnských školách přivítali žáky novými prostory. Město vyhradilo na letošní rekonstrukce 227 milionů korun a financovalo tak projekty přes třiceti školským zařízením v Brně. V některých přibyly nové učebny, jinde moderní kuchyně nebo hřiště.

   

Strana 1 z 199