Slavnosti vína

Brno získalo 100 nových lůžek následné péče

Brno, 9. srpna 2018 - Počátkem roku 2017 zahájila SurGal Clinic výstavbu Pavilonu následné péče ve vnitrobloku nemocnice (namísto původního parkoviště). Motivem k výstavbě nového Pavilonu byla zcela nedostatečná kapacita lůžek následné péče v Jihomoravském kraji a často nevyhovující prostředí některých stávajících zařízení LDN.

   

Dalším 12 ohroženým dětem pomůže Ratolest Brno

Brno, 9. srpna 2018 - Ratolest Brno spustila začátkem srpna veřejnou sbírku s názvem Bezpečná rodina - šance pro budoucnost. Výtěžek z veřejné sbírky má pomoci dalším zhruba 12 ohroženým dětem a jejich rodinám, a to skrze práci sociálních pracovníků. Veřejnost může přispět několika formami, např. pomocí dárcovské SMS, přispěním do volně stojících kasiček, nebo formou on-line platby.

   

Tým městského architekta navrhl proměnu náměstí v Tuřanech

Brno, 8. srpna 2018 - Dříve malebná náves, dnes hlavně rušná dopravní zkratka. Centrum brněnských Tuřan by se mohlo proměnit. Kancelář architekta města Brna (KAM) zpracovala urbanistickou studii na nové řešení Tuřanského náměstí. Koncem července ji předala radním a bude sloužit jako podklad pro další plánování městské části. Architekti návrh průběžně diskutovali s místními obyvateli.

   

Den Brna budeme letos slavit dva víkendy

Brno, 7. srpna 2018 - Památné obléhání Brna Švédy v roce 1645 se letos dočká nejdelší oslavy. Den Brna začne 11. srpna duchovním víkendem na Petrově a zakončí ho až 18. srpna historická bitva na Špilberku. Týden mezi nimi bude patřit doprovodnému programu, který si užijí i děti.

   

Brno a Jihomoravský kraj pokračují v plánování severojižního kolejového diametru

Brno, 30. července 2018 - Brno a Jihomoravský kraj kompletují pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) podklady pro zpracování studie proveditelnosti severojižního kolejového diametru (SJKD). Studii požaduje Ministerstvo dopravy. V otázce plánovaného diametru se pravidelně schází společná pracovní skupina, složená ze zástupců města a kraje. V pátek proběhlo její další jednání.

   

Po dvou letech v Brně na chvíli přestaly růst ceny nových bytů

Brno, 24. července 2018 – V letošním druhém čtvrtletí se poprvé od roku 2016 zastavil růst cen nových bytů v Brně, a dokonce i mírně zlevnily. Zájemci o bydlení teď za metr čtvereční zaplatí v průměru necelých 71 500 Kč, což je o 1 500 korun méně než v předchozím čtvrtletí. Přesto jsou prodeje nových bytů v Brně stále nízké, za druhé čtvrtletí se jich prodalo jen 141.

   

Brno chce oživit Arnoldovu vilu v sousedství Tugendhat

Brno, 24. července 2018 – Arnoldova vila v těsné blízkosti světoznámé Tugendhat, by mohla změnit tvář. Brněnští radní totiž pověřili Muzeum města Brna zpracováním žádosti na Norské fondy, ze kterých by bylo možné částečně zaplatit její rekonstrukci. V budoucnu by v ní pak mělo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší společné česko-německo-židovské historie, badatelské zázemí vily Tugendhat či expozice věnovaná brněnskému stavitelství.

   

Strana 1 z 186