Ocean48
Sluníčko Montessori

Sokolský Stadion na Kounicově čeká zásadní proměna

Brno, 24. května 2017 - Sokolský Stadion v Brně na Kounicově ulici čeká v letošním roce zásadní proměna jeho interiérů. V návaznosti na studii celkové obnovy objektu dochází v loňském a letošním roce k modernizaci prostor Stadionu, určených jednak pro nově vznikající Dětské centrum, které poskytne ojedinělé podmínky dětem ve věku 2-12 let ke komplexní a všestranné pohybové průpravě.

   

Teplárny Brno přerušily dodávky tepla, topná sezóna končí

Brno, 18. května 2017 - Teplárny Brno přerušily v sobotu 13. května vzhledem k nástupu teplejšího počasí dodávky tepla. Podle předpovědi meteorologů na další období lze předpokládat, že 13. květen se stane i datem definitivního ukončení topné sezóny 2016/2017, která odstartovala vloni 3. října. Začala tak o týden později a zřejmě skončila zhruba o týden dřív než sezóna předešlá. V roce 2016 byly dodávky definitivně ukončeny 20. května.

   

Díky hlasování Brňanů čeká děti s nemocí motýlích křídel zábavný víkend

Brno, 18. května 2017 - Křehká a lehce zranitelná kůže. Každodenní běžné aktivity se stávají nebezpečnou výzvou, dokonce i jídlo může poranit sliznici trávící soustavy. To je jen nástin komplikací, s nimiž musejí žít lidé s nemocí motýlích křídel. V České republice jim nabízí pomoc jediná organizace – brněnská Debra.

   

TSB odvlhčily primární kolektor, ušetří tak stovky milionů korun

Brno, 11. května 2017 - Takřka stoprocentní vlhkost obdobně jako v deštném pralese znehodnocovala vybavení i zařízení primárního brněnského kolektoru zhruba třicet metrů pod zemí. Proto společnost Technické sítě Brno, a.s., jako správce kolektorové sítě v moravské metropoli připravila náročný projekt jeho odvlhčení.

   

Cestující MHD, pozor! Dotaci na šalinkartu považuje finančák za zdanitelný příjem

Brno, 27. dubna 2017 - Finanční úřad pro Jihomoravský kraj informoval o tom, že dotaci na šalinkartu ve výši 1425 korun, kterou město Brno od letošního ledna poskytuje oprávněným žadatelům, považuje za zdanitelný příjem. Uvádí to oficiální stránky Magistrátu města Brna.

   

Primátor vylosoval 43 firem, které získají kreativní vouchery

Brno, 27. dubna 2017 - Celkem 43 firem si letos odnáší Kreativní voucher Brno neboli až stotisícový poukaz na spolupráci s místním kreativcem. Nositele voucherů vylosovali zátupci města - primátor Brna Petr Vokřál a specialistka podpory kreativních odvětví Tereza Chrástová. Brno společně s Jihomoravským inovačním centrem prostřednictvím voucherů podporuje podnikání místních kreativních profesionálů jako první město v České republice.

   

Komentář: Volné byty v Brně budou stále ubývat

Brno, 26. dubna 2017 - Aktuální situace na trhu bytů v Brně pokračuje ve stejném trendu. Nabídka nezvládá uspokojit poptávku, přestože dle Českého statistického úřadu za minulý rok vykázalo Brno-město nejvyšší počet dokončených bytů od roku 2009 a Brno-venkov od roku 2010.

   

Strana 1 z 167