Zdražování brněnských bytů zpomalilo

Brno, 10. prosince 2018 – Brněnské byty i nadále zdražují, ale výrazně pomaleji než dříve. Vše nasvědčuje tomu, že se blíží okamžik, kdy se růst cen zastaví a průměrná cena se ustálí kolem částky 75 tisíc korun za metr čtvereční. Bude i z čeho vybírat, v nabídce se teď nachází ještě přes šest set volných bytů, většinu z nich ale tvoří luxusnější a dražší byty.

Public relations

   

T.E chce ve Starém Lískovci postavit polyfunkční projekt se 700 byty

Brno, 5. prosince 2018 – Developerská a stavební skupina T.E koupila rozsáhlé pozemky v atraktivní městské části Brno – Starý Lískovec. Na ploše 2,5 hektaru plánuje postavit svůj doposud největší polyfunkční projekt s byty, obchody a dalšími komerčními prostory. Součástí bude také množství zeleně s parky a volnočasovým zázemím.

Public relations

  • Netrapte se s výběrem dárku. Dejte ženám to, co milují!

    Netrapte se s výběrem dárku. Dejte ženám to, co milují!

    Přichází Vánoce. Čas, kdy si muži rvou vlasy s otázkou „Co ženy vlastně chtějí?“. Někteří z nich na to bohužel nepřijdou. Dámy pak pod stromečkem rozbalují dárky, jako je sada nářadí, zástěra nebo kuchařka. Přitom trefit se ženě do vkusu není tak složité. Stačí si položit otázku co ženy milují. Odpověď je snadná, jsou to šperky. S krásným doplňkem neuděláte...
   

Třicítka odborníků hledala řešení, jak postavit novu Jižní čtvrť

Brno, 5. prosince 2018 – Přes třicet uznávaných architektů, urbanistů a projektantů se sešlo, aby společně hledali podobu nové Jižní čtvrti v Brně. Zcela nová část města má vyrůst na území o velikosti zhruba 140 hektarů, v těsném sousedství historického centra, s novým hlavním nádražím, byty, parky a oživeným nábřežím řeky Svratky.

   

Hospic sv. Alžběty nalezne na rok útočiště na Červeném kopci

Brno, 26. listopadu 2018 – Brněnští radní odsouhlasili záměr pronajmout objekt bývalé LDN na Červeném kopci Hospici sv. Alžběty. Ten by zde mohl jeden rok, po dobu rekonstrukce svého sídla, provozovat Domácí hospic Tabita, terénní odlehčovací služby a skladové prostory. Nájemné bylo stanoveno na symbolickou 1 korunu.

   

Vodné a stočné v Brně v roce 2019 zdraží o 5 procent

Brno, 20. listopadu 2018 – Brněnští radní schválili ceník vodného a stočného, který začne platit od začátku roku 2019. Oproti tarifům platným od roku 2017 dojde k navýšení ceny o 5 %. Cena za jeden kubík vody včetně DPH bude 79,53 korun (vodné 38,80 a stočné 40,73). V současnosti stojí kubík 75,74 korun. Průměrná cena vody v České republice v letošním roce je 85 korun.

   

V Řečkovicích otevřeli naučnou mravenčí stezku

Brno, 19. listopadu 2018 - Nová naučná stezka U Mravence Lesíka ve výukovém polygonu Lesů města Brna láká svými malovanými dřevěnými prvky ke hře a k učení, u kterého děti nejspíš ani nenapadne, že učením je. Lesní pedagogové tu ve spolupráci s edukačním projektem Lesní svět připravili desítku zastavení ze škatulky zážitkové pedagogiky, kde děti poznávají všemi smysly.

   

Střední škola Charbulova se rozroste o dvacet učeben i obchody

Brno, 19. listopadu 2018 – Přístavba o čtyřech nadzemních podlažích s více než dvaceti učebnami a několika obchody a dalšími nutnými provozními místnostmi – takový je návrh studie rozšíření Střední školy Brno, Charbulova 106, kterou v pondělí 19. listopadu projednali jihomoravští radní.

   

Strana 1 z 191