Brňané se mohou těšit na čtyři nová sběrná střediska odpadů

Brno, 18. dubna 2019 – Spolupráci mezi městem a společností SAKO Brno při přípravě, realizaci a udržitelnosti sběrných středisek posvětili brněnští radní. Oba subjekty budou vystupovat jako společný zadavatel veřejných zakázek. Aktuálně se jedná o čtyři projekty sběrných středisek odpadů – Sochorova, Slaměníkova, Lazaretní a Tomešova. Některá projdou úpravami, jiná vzniknou nově.

   

Městské bazény Ponávka a Lužánky se rozrůstají o služby wellness

Brno, 17. dubna 2019 – Čím dál víc obyvatel Česka si v posledních letech dopřává vytříbenou péči o tělo i duši. Vyjít vstříc těmto rostoucím potřebám se snaží relaxační zóny typu wellness zahrnující vířivky či nejrůznější druhy saun, do nichž proudí mimo jiné investice jednotlivých měst. Plány na zkvalitnění služeb mají například České Budějovice, Bruntál či Strakonice. Pozadu nezůstává ani Brno, které rozšiřuje nabídku bazénů Ponávka a Lužánky ve správě společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

   

V centru Brna roste počet nových bytů

Brno, 17. dubna 2019 – První čtvrtletí roku 2019 ukázalo, že trh s nemovitostmi se v Brně pomalu začíná přizpůsobovat změnám v uplynulých měsících. Uzpůsobila se dispoziční skladba bytů v nabídce a meziročně vzrostly i prodeje. Nejnovější byty v nabídce jsou převážně jednopokojové a dvoupokojové, o které je stále největší zájem.

   

Studie prozradí, jak čistý vzduch dýchají děti v brněnských školách

Brno, 15. dubna 2019 – Centrum RECETOX Masarykovy univerzity přizvalo vybrané brněnské školy ke spolupráci na evropském projektu, který je zaměřen na kvalitu životního prostředí ve městě a dopady na zdraví populace, zejména na zdraví dětí a dospívajících. Vědci budou měsíc měřit čistotu vzduchu ve vybraných brněnských školách.

   

V magistrátní potravinové sbírce se vybralo 700 kilogramů jídla

Brno, 10. března 2019 – Více než 700 kilogramů jídla a dalších potřeb vybrali zaměstnanci brněnského magistrátu a příspěvkových organizací města v potravinové sbírce. Během jednoho týdne mohli podpořit osoby bez domova a v tíživých životních situacích nákupem trvanlivých základních potravin a hygienických potřeb.

   

Na Ústředním hřbitově bude během Velikonoc jezdit minibus

Brno, 9. dubna 2019 – V období velikonočních svátků, tedy od pátku 19. do pondělí 22. dubna, bude návštěvníky Ústředního hřbitova vozit minibus. Služba bude v provozu vždy od 8 do 18 hodin a je pro všechny občany zdarma.

   

Nové Kameny zmizelých připomenou zapomenutý brněnský atentát

Brno, 9. dubna 2019 – Sokol Brno I v neděli 14. dubna položí jako každý rok několik Kamenů zmizelých/Stolpersteine v ulicích města Brna, které budou připomínat oběti nacistického režimu. V letošním roce však budou Kameny věnovány obzvláště výjimečné a nepříliš známé události – brněnskému atentátu, který je paralelou k pražskému atentátu na Reinharda Heydricha.

   

Strana 1 z 197