Brno podpoří více než milionem střediska volného času

Brno, 25. září 2023 - Brněnští radní souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.

   

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Brno, 25. září 2023 - Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život.

   

Brno Expat Centre funguje již čtrnáctým rokem

Brno, 18. září 2023 - Brno Expat Centre zahájilo čtrnáctou sezónu svého fungování. Už od roku 2010 radí zahraničním odborníkům a odbornicím, kteří do Brna přicházejí za prací, jak se vyrovnat s výzvami spojenými s životem v nové zemi a novém městě. Jen za loňský rok jim pomohli s více než dvěma tisíci dotazy.

   

V listopadu začne rekonstrukce problematického vodovodu a kanalizace na Gajdošově

Brno, 18. září 2023 - Nejen řidiče, ale také obyvatele Židenic trápily časté havárie vodovodního řadu na ulici Gajdošově. Město Brno nyní využije prací na mostě Otakara Ševčíka a na úseku Velkého městského okruhu (VMO) Tomkovo náměstí – Rokytova a vodovody a kanalizaci na této ulici zrekonstruuje.

   

Dotace pomůže s úpravami cest na Ústředním hřbitově

Brno, 18. září 2023 - Dlouho připravovaná rekonstrukce asfaltových cest na Ústředním hřbitově města Brna dostává jasné obrysy. Po přepracování projektové dokumentace brněnští radní schválili podání žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí pro období 2021–2027.

   

Základní škola v Chrlicích získá novou nástavbu

Brno, 13. září 2023 - Na budově prvního stupně Základní školy a mateřské školy Jana Broskvy 3 postaví novou nástavbu. Brněnští radní dnes vybrali zhotovitele. Vítězem podlimitní veřejné zakázky je I. Vyškovská stavební společnost, s. r. o.

   

Nové parkoviště v Bosonohách u hřiště nabídne třicítku míst

Brno, 11. září 2023 – V pondělí 11. září otevřela městská část Brno-Bosonohy nově rekonstruované parkoviště v areálu Komunálu, které se nachází v bezprostřední blízkosti fotbalového areálu. Tato úprava byla zásadním krokem k vytvoření moderního a komfortního parkovacího prostoru pro naše občany.

   

Brno podpoří vznik zelených střech ve městě dalšími 1,2 miliony korun

Brno, 8. září 2023 - Program na podporu zelených střech v Brně pokračuje. Z městského rozpočtu získají další žadatelé dotaci téměř 1,2 milionu korun Město Brno podporuje vytváření zelených střech už od roku 2019. Na svém posledním zasedání brněnští zastupitelé schválili další dotace v celkové výši 1 197 000 korun. V dotačním programu podporujícím výstavbu zelených střech bylo od roku 2019 do roku 2022 dokončeno 235 projektů, na něž město Brno přispělo částkou 38 046 000 korun.

   

Přístup mladých lidí a seniorů k obecnímu bydlení v Brně se zjednoduší

Brno, 8. září 2023 - Srozumitelnější podmínky a díky tomu hladší průběh obsazování obecních bytů si Brno slibuje od změny pravidel jejich pronájmu, kterou na svém posledním zasedání odsouhlasili městští zastupitelé a zastupitelky. Novinky se týkají bydlení pro seniory a startovacích bytů pro mladé páry a rodiny.

   

Strana 1 z 236