JIC otevírá největší nonstop digitální dílnu pro veřejnost v ČR

Brno, 20. dubna 2017 - Jihomoravské inovační centru otevírá první nonstop veřejně dostupnou digitální dílnu světového formátu s vybavením za 3 miliony korun. Dílnu může využívat po registraci kdokoliv. V prostorách vzniknou prototypy produktů místních startupů, projekty kutilů a studentů i umělecká díla. Cílem dílny je zpřístupnit veřejnosti drahé přístroje a přitáhnout více podnikavých lidí k technickým oborům.

   

Na rohu Zelňáku se v květnu otevře jedinečná krytá tržnice

Brno, 6. dubna 2017 - Po náročné rekonstrukci a předchozím mnohaletém chátrání se Brňané dočkají. Krytá tržnice v severozápadním rohu Zelného trhu se konečně otevře a zahájí provoz, a to letos v květnu. Jedná se o první krytou tržnici v České republice.

   

Brno-střed zkouší zájem o nádoby na bioodpad

Brno, 5. dubna 2017 - Městská část Brno-střed spustila od začátku dubna pilotní projekt třídění bioodpadu přímo v domech. Projekt navazuje na velmi úspěšný projekt černé za barevné motivující ke třídění odpadu co nejblíže k domácnostem. Pro vyzkoušení zájmu o hnědé nádoby na bioodpad umístěné přímo v domech byla zvolena oblast Stránice a okolí, ohraničená ulicemi Hlinky, Úvoz a Údolní. Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou hnědé nádoby nabídnuty i v dalších lokalitách městské části.

   

Studenti středních odborných škol získají praxi v Teplárnách Brno

Brno, 5. dubna 2017 - Představitelé Jihomoravského kraje, občanského sdružení Asociace odborných velkoobchodů a výrobců technických zařízení budov a Tepláren Brno podepsali koncem března Memorandum o spolupráci v oblastech energetiky a technického zařízení budov. Jedním z cílů memoranda je podpora středního technického vzdělávání ve formě exkurzí do energetických provozů a odborných stáží.

   

Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody

Brno, 5. dubna 2017 – Už tento pátek bude na centrálním brněnském náměstí zahájen osmý ročník Velikonočních slavností. Jarní trhy nabídnou od 7. do 16. dubna 2017 na 40 stánků nejrozmanitějšího sortimentu zaměřeného především na zboží s velikonoční tematikou, bohatý kulturní program a pestrou nabídku drobného občerstvení.

   

Začátek jara ve vile Stiassni bude patřit dětem i dospělým

Brno, 2. dubna 2017 - Oslava Velikonoc, divadelní prohlídky vily i výstava o moderní architektuře – to vše čeká na návštěvníky, kteří v dubnu zavítají do vily Stiassni v brněnských Pisárkách.

   

Dopravní podnik vyzývá k boji proti vandalům

Brno, 28. března 2017 - Pouze tři měsíce uběhly od počátku letošního roku, a přesto Dopravní podnik města Brna eviduje už 58 případů poničení vozů. Jedná se hlavně o tzv. tagy, škrábance či graffiti. Kamerový systém, ochranné fólie na sklech či informační kampaň, i přes tyto kroky projevy vandalismu z vozů MHD v Brně nemizí.

   

Strana 1 z 166