Helios

Ve vnitrobloku na Bakalově nábřeží vznikne 70 parkovacích míst

Brno, 19. října 2020 - Vnitroblok na Bakalově nábřeží se dočká rozsáhlé úpravy. Jejím cílem je zlepšit organizaci dopravy v oblasti, kterou kromě místních hojně využívají také rodiče žáků tamější základní školy. V lokalitě vznikne bezmála 70 legálních parkovacích míst a zvýší se i komfort pro chodce.

   

Brno je připraveno vybudovat v případě potřeby záložní nemocnici

Brno, 19. října 2020 - Město Brno je připraveno v případě potřeby vybudovat záložní nemocnici. Potvrdila to primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Zajištění záložní nemocnice jsme na jaře i nyní na podzim plánovali pro případ, kdy by nebyl dostatečný počet lůžek v nemocnicích. Z jednání s krajským koordinátorem, který má tuto oblast péče na starosti, vyplynulo, že provizorní nemocnici v tuto chvíli stavět nebudeme," uvedla Vaňková.

   

Ústřední hřbitov zpříjemní zázemí pro návštěvníky

Brno, 12. října 2020 - Na brněnském Ústředním hřbitově dokončili stavbaři opravy veřejných toalet a přístupů do obřadní síně při ulici Vídeňská. Správa hřbitovů města Brna tímto krokem pokračuje v investicích, které mají za cíl zvýšení komfortu pro návštěvníky.

   

Na Bítešské vyroste P+R parkovací dům pro 663 aut

Brno, 12. října 2020 – Brněnští radní rozšířili seznam míst, kde má být vybudováno parkoviště typu P+R. Novou lokalitou je ulice Bítešská. „K dříve vybraným místům jsme přiřadili další, které je vhodné pro výstavbu parkovacího domu P+R. Ten by mohl vzniknout při ulici Bítešská. V současné době probíhá majetkoprávní vypořádání s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a zároveň začínáme s přípravou projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení,“ uvedl Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy.

   

Rychlostní kanoisté chtějí proměnit chátrající loděnici u Svratky na moderní areál

Brno, 12. října 2020 – Probudit rychlostní kanoistiku na řece Svratce a vrátit Brno zpět mezi českou špičku – členové TJ Lodní sporty Brno představili projekt na obnovu chátrající loděnice na ulici Veslařská v Jundrově. Hlavní budova je už v havarijním stavu a potřebuje zásadní rekonstrukci. Kousek nad pisáreckým splavem by tak měl v příštích letech vyrůst moderní vodácký areál rychlostní kanoistiky. Přinést by měl lepší podmínky pro trénink především dětí a mládeže. Na projekt teď TJ Lodní sporty Brno shání peníze.

   

Výstava představí horká témata z územního plánu Brna

Brno, 7. října 2020 – Zeleň, zahrádky, cyklostezky, výšky budov, nová výstavba – to jsou horká témata, která nejvíc rezonovala projednáváním návrhu nového Územního plánu města Brna. Od 8. října do 27. listopadu se mohou lidé s těmito tématy seznámit na výstavě v brněnském Urban centru u Staré radnice. Připravila ji Kancelář architekta města. Snahou tvůrců návrhu nového územního plánu je témata představit veřejnosti, stejně jako další kroky, které povedou k dokončení návrhu v roce 2022.

   

Waldorfská škola na Plovdivské nabídne i středoškolské studium

Brno, 7. října 2020 - Pro žáky waldorfské školy na Plovdivské se otvírá možnost pokračovat po ukončení povinné školní docházky ve středoškolském studiu. Brněnští radní nyní doporučili zastupitelům, aby schválili zřízení kombinovaného lycea při této škole.

   

Regulační plán určí možnou výstavbu v lokalitě u líšeňského Kostelíčku

Brno, 6. října 2020 – Okolí líšeňského Kostelíčku bude mít jasná pravidla pro budoucí stavební činnost. Rada města Brna doporučila zastupitelstvu, aby pro tuto lokalitu schválilo vydání regulačního plánu a také aby souhlasilo s rozhodnutím o námitkách občanů.

   

ZŠ Hamry v Maloměřicích projde rekonstrukcí za 60 milionů

Brno, 6. října 2020 – Do dvou let by měly projít velkou rekonstrukcí za téměř 60 milionů korun obě školní budovy Základní školy Hamry 12 v Maloměřicích. Projekt schválili brněnští radní a doporučili zastupitelstvu je schválit a souhlasit s přípravou žádostí o dotaci.

   

Strana 1 z 179