Nabídka roste, poptávka klesá. Byty v brněnských novostavbách zlevnily

Brno, 31. ledna 2023 – Brněnský realitní trh s novostavbami zatím nerozmrzl. Z dat společnosti Trikaya vyplývá, že se za čtvrtý kvartál roku 2022 v moravské metropoli prodalo jen 95 bytů. Nových bytů v nabídce přitom stále přibývá, ke konci roku si zájemci mohli vybírat už z více než 1 500 jednotek. Tím se otevírá cesta k poklesu cen – průměrná cena za metr čtvereční nabízeného bytu v novostavbě byla v posledním čtvrtletí o 2 % nižší než dosavadní rekordní hodnota z druhého kvartálu letošního roku.

   

Brno může díky novým datům sledovat trendy v dopravě ve městě

Brno, 31. ledna 2023 – Sběr dat pro potřeby zjišťování podílů přepravní práce ve městě Brně byl realizován již v minulosti. Nejaktuálnější vychází z průzkumů uskutečněných z přelomu léta a podzimu 2022. Určitým trendem se zdá být mírný nárůst podílu přepravy u veřejné hromadné dopravy (VHD) i mírný nárůst u individuální automobilové dopravy (IAD) a také samostatné využívání jízdního kola.

   

Řečkovická radnice představí návrhy nových veřejných prostranství

Brno, 31. ledna 2023 - Brněnští lidovci v předvolební kampani před komunálními volbami deklarovali, že je potřeba zlepšit komunikaci nových projektů s veřejností. Proto v MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora uspořádají veřejná jednání nad konkrétními projekty. Na veřejných setkání hodlá v březnu vedení radnice probrat projekty Veřejného prostranství pod řečkovických hřbitovem a parku Rokle.

   

Unikátní chlazení datového centra ušetřilo Technickým sítím Brno 40 % nákladů

Brno, 29. leden 2023 - Datové centrum Technických sítí Brno (TSB) v Barvířské ulici mělo v loňském roce díky instalaci unikátního systému chlazení o čtyřicet procent nižší spotřebu elektrické energie. Městská firma řešení využívající kombinaci kompresorového chlazení a režimu takzvaného freecoolingu zavedla jako první v Česku. Náklady ve výši bezmála šest milionů korun by se jí měly vrátit do tří let.

   

Na Plovdivské finišuje stavba nového Komunitního centra

Brno, 24. ledna 2023 – Stavba polyfunkčního Komunitního centra na Plovdivské v Brně Žabovřeskách, které roste na místě nefunkční a chátrající výměníkové stanice, se pomalu blíží ke svému dokončení. Po roce stavebních prací je hotový exteriér budovy a práce se nyní v plném rozsahu přesouvají do interiéru. S plným provozem Komunitního centra se počítá od poloviny tohoto roku.

   

Vandalové loni způsobili brněnskému dopravnímu podniku škody za 4,5 milionu

Brno, 23. ledna 2022 - Škody ve výši 4,5 milionu korun napáchali v uplynulém roce vandalové na majetku brněnského dopravního podniku. Jedná se o částku, která se blíží pořizovací ceně jednoho nového autobusu. Nejčastěji jsou terčem vandalů tramvaje. Vandalové nejčastěji škrábou nebo leptají skla, sprejují po vozech nebo ničí zastávkové označníky. Loňské škody jsou o 330 tisíc korun vyšší než ty za rok 2021.

   

Masarykova univerzita navýší stipendia doktorandům na 15 tisíc měsíčně

Brno, 19. ledna 2023 - Studenti doktorských studijních programů si na Masarykově univerzitě významně polepší. Výše podpory v prezenčním doktorském studiu stoupne o 25 %, z 12 000 Kč na 15 000 Kč měsíčně. O navýšení stipendií doktorandům rozhodl ve svém nejnovějším opatření rektor univerzity Martin Bareš.

   

V Kohoutovicích spustili automat na ovoce a zeleninu od lokálních farmářů

Brno, 17. ledna 2023 - Od ledna si mohou lidé v Kohoutovicích dopřát čerstvé ovoce a zeleninu od lokálních farmářů z nedalekých Malhostovic a okolí. Výpěstky jsou nově dostupné v automatu, nesoucím název „BRAMAT“, který je umístěn na náměstí u OC Lipsko, kde doposud čerstvá zelenina chyběla i v rámci stánkového prodeje.

   

Prostory vyhlídkové kavárny GRAND PRIX jsou nově otevřeny veřejnosti

Brno, 17. ledna 2023 – Prostory bývalé vyhlídkové kavárny a cukrárny GRAND PRIX v brněnských Kohoutovicích prošly náročnou rekonstrukcí a jsou nově otevřeny veřejnosti. Městská část se je rozhodla zpřístupnit všem, kteří by zde chtěli uspořádat společenské setkání, svatbou počínaje, přes další rodinné akce, kulturní a společenské akce spolků až po menší firemní akce. Obec láká na vybavenou společenskou místnost pro zhruba 40 osob s unikátním výhledem a příznivými cenami.

   

Strana 1 z 224

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.