Fond mobility podpoří v Brně sedm dopravních projektů

Brno, 14. června 2024 - Peníze vybrané mimo jiné z rezidentního parkování se ukládají do Fondu mobility. Nyní je město plánuje využít na sedm projektů, které s dopravní infrastrukturou souvisejí. Chodník na Hudcově, oprava Orlí nebo třeba parkoviště u vstupu do zoologické zahrady si z fondu vyžádají dohromady 66,5 milionu korun.

   

ZŠ Milénova získá moderní kuchyni, uspořit má až třetinu energie

Brno, 14. června 2024 - Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit finanční prostředky na modernizaci kuchyně Základní školy Milénova. Město se má na projektu podílet 9,7 miliony korun, přičemž celkové náklady se odhadují na 25,6 milionu korun. Stavební úpravy mají proběhnout v roce 2025.

   

Jundrovský most čeká rozsáhlá rekonstrukce za 180 milionů

Brno, 11. června 2024 - Investiční záměr, díky němuž se zrenovuje Jundrovský most přes řeku Svratku, koncem května aktualizovali brněnští radní. Všechny náklady na opravy orientačně činí 180 236 000 korun včetně DPH, přičemž hotovo by mohlo být v roce 2028. Jundrovský most ve Veslařské ulici je klíčovou dopravní stavbou, která propojuje městské části Žabovřesky a Jundrov. Diagnostický průzkum z roku 2019 však ukázal, že se most nachází ve špatném stavu a potřebuje rozsáhlou rekonstrukci. Pro tyto účely se počítá s investicí v orientační výši 180 236 000 korun s DPH.

   

Velký městský okruh překoná železniční tratě nového nádraží mostní estakádou

Brno, 11. června 2024 - Radní města nedávno rozhodli o podobě velkého městského okruhu na jihu Brna. Projednávalo se křížení silničního okruhu s tělesem železničního uzlu Brno (ŽUB), jehož návrh vznikl na základě studie společnosti PK Ossendorf. Na místě vznikne most nad tratí a další mimoúrovňové křižovatky.

   

Začala oprava stezky při ulici Kníničská

Brno, 11. června 2024 - Pracovníci městské společnosti Brněnské komunikace začali v pondělí 10. června s opravami účelové komunikace při ulici Kníničská, kterou využívají chodci a cyklisté mířící ze Stránského na Veslařskou a Svrateckou a zpět. „Komunikace není v dobrém stavu a opravu si zaslouží. Na projektu za 6,6 milionu korun budou stavbaři pracovat maximálně do konce prázdnin. Během této doby vymění povrch stezky, opraví zábradlí a ošetří okolní zeleň,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

   

Město chce sjednotit lesy mezi Žebětínem a Kohoutovicemi

Brno, 7. června 2024 - Brněnští radní souhlasili s výkupem podílu na lesních pozemcích v k. ú. Žebětín – Singulární lesy Starý Lískovec do vlastnictví města Brna. Odkup pozemků musí ještě schválit červnové zastupitelstvo. Singulární lesy Starý Lískovec tvoří 13 lesních pozemků o celkové výměře 83,8 hektarů. Tyto pozemky bezprostředně navazují na lesní majetek města Brna, který je součástí obory Holedná.

   

Modré zóny se rozšíří do Nového Lískovce

Brno, 7. června 2024 - Harmonogram zavádění rezidentního parkování v Brně letos počítá s osmi oblastmi. Zavedena byla jedna – Vychodilova. Soběšická a Rybnická se přidaly od června. O měsíc později se do systému zapojí i Nový Lískovec s oblastí Oblá. Brněnští radní to schválili změnou příslušného nařízení.

   

Zón 30 v Brně přibývá, nově na ně upozorní i vodorovné dopravní značení

Brno, 7. června 2024 - Společně s rezidentním parkováním jsou postupně v brněnských ulicích zaváděny zóny 30, kde musejí řidiči dodržovat uvedenou maximální rychlost. Pro zdůraznění tohoto opatření budou plošně vyznačovány zóny 30 i vodorovným dopravním značením.

   

Práce na rozšíření Šámalovy a úpravě Zábrdovické začínají

Brno, 5. června 2024 - Poklepáním základního kamene byly 3. června zahájeny práce na rozšíření ulice Šámalovy a úpravě tramvajové trati v Zábrdovické. Trvat mají 2 roky a vyjdou na bezmála 138 milionů korun bez DPH. Na výstavbě s městem spolupracuje společnost Nová Zbrojovka, která zajistila projektovou dokumentaci a stavební povolení, převedla na město potřebné pozemky a podílí se na financování stavby příspěvkem ve výši 55 procent celkových vynaložených nákladů. Zhotovitelem je společnost Skanska.

   

Strana 1 z 253

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...