Hrady.cz

Z brněnského trhu mizí dostupné byty, na ty drahé nemají lidé peníze

Brno, 17. července 2017 - V letošním prvním pololetí se propadly prodeje nových bytů v Brně. Zájem o bydlení lidé stále mají, ale byty skoro došly. V nabídce mají stavitelé v Brně aktuálně posledních 277 nových bytů, cenově dostupné mezi nimi tvoří už jen naprosto zanedbatelnou část. Problémy s brněnským územním plánováním vedou k tomu, že se skoro nestaví. Celkem si Brňané pořídili za uplynulých šest měsíců 518 nových bytů, zatímco za stejné období loňského roku jich bylo 907. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnských novostaveb společnosti Trikaya.

   

Na Špilberku začíná rekonstrukce

Brno, 17. července 2017 – Na hradě Špilberku začíná dlouho očekávaná rekonstrukce vodojemů a severního přístavku. V prostorách jeho někdejších vodojemů vznikne prostor pro lapidárium, rekonstrukce severního přístavku zase znamená nový komfortní vstup do kasemat a nové zázemí pro restaurátorské dílny. Uvnitř vodojemů ve východním opevnění hradu se vybuduje dlouho plánované lapidárium, tedy expozice kamenných artefaktů. Lidé v ní uvidí sochy, náhrobky nebo cenné kamenné prvky ze zbouraných brněnských památek. Nová chystaná expozice Muzea města Brna ponese název „Chrám kamene“.

   

Mendelova univerzita vyhlašuje druhé kolo přijímaček na řadu oborů

Brno, 17. července 2017 - Zájemci o vysokoškolské studium mají druhou šanci podat si přihlášku na Mendelovu univerzitu v Brně. Univerzita vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení u řady bakalářských oborů. Na obory Zahradnické fakulty MENDELU je možné podávat přihlášky až do 15. srpna 2017. Učitelské obory a Technické znalectví a pojišťovnictví, které se vyučují, na Institutu celoživotního vzdělávání MENDELU, mají uzávěrku přihlášek 31. července 2017.

   

Teplárny Brno se definitivně zbavily rezervních 7 000 tun mazutu

Brno, 4. července 2017 - Těžký topný olej se pro Teplárny Brno stal definitivní minulostí. Sedm tisíc tun mazutu patřící státním hmotným rezervám, které byly kvůli zajištění diverzifikace palivové základny uloženy na provoze Brno-Sever, bylo v uplynulých dvou měsících přečerpáno a odvezeno pryč. O jejich dalším využití rozhodne Správa státních hmotných rezerv. Prázdné zásobníky teplárny vyčistí.

   

Developer zrekonstruje chátrající zahradu podle návrhu studentů z MENDELU

Brno, 30. června 2017 – Dvacítka studentů se zapojila do soutěže developerské firmy ENDEKA. V ní měli navrhnout rekonstrukci rozsáhlé zahrady u jednoho z chátrajících brněnských domů, který se firma rozhodla opravit. Nejlepší návrh zaslal pár zahradních architektů z Mendelovy univerzity v Brně. Nina Krajčírová (23) a Sebastian Loder (24) získali finanční odměnu a navíc možnost podílet se na samotné realizaci svého návrhu.

   

ZŠ Vejrostova bude rozšířena o novou budovu se šesti třídami

Brno, 29. června 2017 - Rada města Brna pokročila v řešení situace s kapacitou škol a školek v Bystrci, koncem června schválila zahájení výběrového řízení na přístavbu k Základní škole Vejrostova. „Škola bude rozšířena o nový pavilon určený pro výuku prvního stupně. V něm bude vybudováno šest nových tříd pro první stupeň. Kapacita školy se tak zvýší o 180 dětí. Přistavěn bude také evakuační výtah, který bude sloužit i k přepravě handicapovaných. Celá stavba bude realizována bez přerušení provozu školy, vyjma prací prováděných v době letních prázdnin,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek.

   

Park ve vnitrobloku Křídlovické a Zahradnické prošel zdařilou revitalizací

Brno, 29. června 2017 – Městská část Brno-střed dokončila revitalizaci parku v jednom z největších vnitrobloků na svém území. „Vnitrobloky vnímáme jako velice důležité místo, které přispívá ke komfortnímu životu místních obyvatel. Jedná se nejen o místo sousedského setkávání, ale i o oázu zeleně, která v těchto parných dnech v centru města mnohdy chybí,“ uvedla důvody pro revitalizaci místostarostka městské části Jasna Flamiková.

   

Strana 1 z 169