Hrdinou v IFE
Asseco - Národní muzeum 1

SAKO bude svážet odpad i o Vánocích

Brno, 6. prosince 2019 – Vánoční svátky znamenají pro popeláře každoročně vyšší množství odpadu z domácností. Naplněné popelnice je potřeba průběžně vyvážet, tak aby město zůstávalo pro sváteční procházky uklizené a vzhledné. „Svozové posádky sbírají odpad během vánočních svátků každý den. Požadujeme, aby bylo město Brno perfektně čisté, takže naši popeláři jezdí na Štědrý den, i 1. a 2. svátek vánoční,“ uvedl Filip Leder, předseda představenstva městské odpadářské společnosti SAKO.

Public relations

  • Jak zajistit bezpečnost v cloudu?

    Jak zajistit bezpečnost v cloudu?

    Do cloudu přesunuje svá data stále více firem, které si od něj slibují úsporu nákladů a berou jej i jako přípravu na digitální transformaci. Aktuální informace o vývoji v oblasti cloudu nabídne IT profesionálům konference G2B•TechEd 2020.
   

Na Dukelské vzniklo devět startovacích bytů pro mladé lidi

Brno, 4. prosince 2019 – Po dvou letech práce je nově postavený bytový dům na ulici Dukelská 88 zkolaudovaný a připravený k nastěhování prvních obyvatel. V devíti startovacích bytech najdou domov mladí lidé. Projekt začal demolicí původního objektu v listopadu roku 2017. „Následně zde stavbaři postavili čtyřpatrový dům s devíti byty, které bude město pronajímat jako startovací. Tři z nich jsou o dispozici 1+kk, dalších šest o velikosti 2+kk. V přízemí domu se na jaře otevře nová pobočka České pošty,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

   

Na Holedné nad Jundrovem vyroste 34 metrů vysoká rozhledna

Brno, 3. prosince 2019 – Bronzový projekt z prvního ročníku Dáme na vás, rozhledna Holedná, je o krok blíže realizaci. Z participativního rozpočtu byla nakonec uhrazena jen projektová dokumentace. Bližší průzkum totiž ukázal, že původní návrh rozhledny je potřeba změnit tak, aby z ní byl dobrý výhled a mohla sloužit svému účelu. Samotnou realizaci se vedení města rozhodlo zafinancovat z jiných zdrojů.

   

Brno chce podpořit VIDA! science centrum 17 miliony

Brno, 2. prosince 2019 – Představitelé Brna chtějí na základě žádosti navázat a prodloužit dosavadní spolupráci s krajem ve financování VIDA! science centra. O další finanční součinnost požádal Brno provozovatel zábavního a popularizačního vědeckého parku Jihomoravský kraj. Radní doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit dotaci ve výši 17 milionů korun na provoz VIDA! science centra na rok 2020.

   

Ceny brněnských bytů za poslední dva roky vzrostly o pětinu

Brno, 30. listopadu 2019 – Průměrný brněnský byt o ploše šedesát metrů čtverečních dnes pořídíte za zhruba 4,2 milionu korun. Ještě před dvěma lety se cena za stejně velký byt pohybovala kolem 3,3 milionu korun. Navíc trend růstu cen nemovitostí by se neměl v blízké budoucnosti zásadně měnit. Nepředpokládá to město Brno, realitní kanceláře ani stavební firmy.

   

Trolejbusy v Líšni začaly jezdit až na Jírovu po nové trati za 125 milionů

Brno, 30. listopadu 2019 – S dvouměsíčním předstihem Dopravní podnik města Brna otevřel 30. listopadu novou trolejbusovou trať ze stávající smyčky Novolíšeňská na Jírovu. Obyvatelům jihovýchodní části Líšně tak zajistí přímé spojení na Starou osadu. Práce na stavbě 1600 metrů dlouhého trolejového vedení trvaly 13 měsíců.

   

Na FP VUT otevřeli nové prostory pro podnikatelské nápady studentů

Brno, 29. listopadu 2019 – Inprofo Lab – to je název nové laboratoře pro profesní vzdělávání i aplikovaný výzkum v oblasti podnikání. Studenti Fakulty podnikatelské VUT zde mohou najít zázemí pro své budoucí podnikatelské nápady, sloužit bude i studentům anglického programu zaměřeného na rozvoj malého podnikání. Nové prostory pro jejich začínající firmy zde otevřeli zástupci fakulty ve středu 27. listopadu 2019.

   

Strana 1 z 212