Canary - pronájem kanceláří

Na České a Hlavním nádraží vzniknou nové bezplatné wifi hotspoty

Brno, 21. září 2017 – Rada městské části Brno-střed schválila další dvě lokality pro veřejnou wifi v centru Brna. Jedná se o přestupní uzel MHD na ulici Nádražní a přestupní uzel MHD na zastávce Česká na ulici Joštova. Městská část Brno-střed tak bude první, kde budou nové hotspoty v rámci magistrátního projektu zřízeny, další městské části budou následovat.

Public relations

   

Podnikatelská fakulta VUT slaví 25 let

Brno, 19. září 2017 - Čtvrt století své existence si v tomto týdnu připomene první podnikatelská fakulta v České republice – Fakulta podnikatelská VUT v Brně. Hned v 90. letech se vyučoval například obor Ekonomika řízení průmyslu, dnes fakulta organizuje studium hned v devíti různých programech.

   

Ve Scale se uskuteční panelová debata o možnostech elektromobilů

Brno, 19. září 2017 - Ve čtvrtek 21. září proběhne v Brně od 17:30 panelová debata o možnostech elektromobilů. Doprava je základem naší ekonomiky, spojuje lidi, města i celé země. Závislost dopravy na spalování ropy však současně vytváří problém v obrovském množství vypouštěných emisí a částic prachu, které dusí naše města. To jsou důvody, proč se stále více začíná diskutovat o náhradě spalovacích motorů. Jednou z možností je postupný přechod na elektrický pohon automobilů.

   
ZPMVČR 2017 - léto (5)

Teplárny Brno zahajují dodávky tepla, o dva týdny dříve než loni

Brno, 15. září 2017 - Po čtyřměsíční přestávce se v pátek 15. září 2017 odpoledne opět rozehřejí radiátory v brněnských domácnostech, nemocnicích, kancelářích a dalších objektech zásobovaných Teplárnami Brno. Venkovní teploty sice ještě zcela neodpovídají parametrům daným vyhláškou, ale vzhledem k víkendové předpovědi se teplárny rozhodly nečekat a využít toho, že všechny výrobní zdroje jsou již od 1. září, kdy oficiálně začíná otopné období, připraveny.

   

Brno Expat Centre podporuje zahraniční experty již osmým rokem

Brno, 15. září 2017 - Zahraniční odborníci, kteří žijí v Brně nebo se do města chystají za prací, výzkumem či vzděláním, se stále častěji obracejí na Brno Expat Centre (BEC) se žádostí o pomoc. Jen za letošní první pololetí se na BEC obrátili klienti s více než devíti sty dotazy týkajícími se praktických aspektů života cizince v Brně.

   

Legendární Bláhovka slaví 20 let

Brno, 14. září 2017 - Ikonickou Bláhovku zná v Brně snad každý. Hostinec U Bláhovky je notorický známý nejen díky kvalitě tankového piva Pilsner Urquell, ale také díky své osobité atmosféře. Pivnice v prvorepublikovém stylu nabízí vše, co by klasická česká hospoda měla mít – špičkové pivo, zkušené výčepní a typickou českou kuchyni.

   

Lávka pod hradem Veveří je pro turisty uzavřena, čeká ji rekonstrukce

Brno, 13. září 2017 – Dřevěná lávka pod hradem Veveří postavená před deseti lety podnikem Lesy ČR se od 1. září rekonstruuje a pro veřejnost je nyní uzavřena. Práce potrvají do poloviny října, pak se lávka opět otevře.

   

Strana 1 z 172