VUT

Na Orlí se vrací starý symbol, který dal název celé ulici

Brno, 15. června 2018 – V pátek 15. června bude na Orlí ulici 7 odhalena stará plastika orlice, která dala název celé ulici. Málokdo ví, že ulice nese své pojmenování již od 19. století podle starého zájezdního hostince, který stával v ulici v místech dnešního domu číslo 7. V hostinci byla v průběhu jeho existence ubytována celá řada dnes již neznámých hostů, nicméně právě tento hostinec si údajně oblíbil při svých návštěvách Brna císař Josef II.

   

Mahenova knihovna otevírá po roční rekonstrukci pobočku v Bystrci

Brno, 9. června 2018 – Knihovna Jiřího Mahena v Brně otevírá po roce jednu ze svých největších poboček v Brně – Bystrci. Ta byla v červnu loňského roku z důvodu dlouhodobé rekonstrukce uzavřena. Pobočka prošla vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu výraznou stavební revitalizací s cílem zlepšení komfortu služeb pro uživatele.

   

Výstava prozradí budoucí podobu kreativního centra na Cejlu

Brno, 6. června 2018 – Jak proměnit objekt bývalé brněnské káznice na Cejlu v kreativní centrum pro umělce? To bylo úkolem architektonické soutěže, kterou připravilo město Brno ve spolupráci s kanceláří městského architekta. Lidé teď mohou vidět všech sedm soutěžních návrhů na výstavě.

   

Na Veslařské vznikne hřiště pro handicapované sportovce

Brno, 6. června 2018 – Ve sportovním areálu Hroch na ulici Veslařská vznikne workoutové hřiště pro handicapované sportovce. Areál Hroch vznikl v roce 2014 a je zaměřený převážně na rekreační sport pro širokou veřejnost. V současné době si návštěvníci mohou vyzkoušet baseball, softball, plážový volejbal, fotbal, z netradičních sportů například frisbee či lakros.

   

Defibrilátory na Dominikánské a Orlí už fungují

Brno-střed, 29. 5. 2018 – V centru Brna fungují další dva veřejně dostupné automatické externí defibrilátory, tzv. AED. Jsou umístěny na budově radnice Brno-střed na Dominikánské 2 a na domě Orlí 24 a jejich instalaci zajistila radnice. Automatizovaný externí defibrilátor je počítačově řízený přístroj určený pro laiky. Je schopen analyzovat křivku EKG a v případě potřeby vede laického zachránce hlasovými pokyny i pokyny na obrazovce k provedení resuscitace i bezpečné defibrilace. Ve chvíli, kdy je externí defibrilátor uveden do provozu, je automaticky informována Zdravotnická záchranná služba, která vyráží na místo.

   

Zoo Brno přenesla divočinu do nákupního centra

Brno, 31. května 2018 - Návštěvníci nákupního centra se mohou na výstavě Divočina v centru podívat na africkou savanu s pobíhajícími lvy nebo na poloostrov Kamčatka obydlený medvědy. V místě centrálního rondonu je realisticky představená příroda dané krajiny, na přilehlých obrazovkách je navíc možné sledovat lvy konžské, medvědy kamčatské i animaci nového vstupu do Zoo Brno.

   

Městský architekt chystá změnu podoby Tuřanského náměstí

Brno, 17. května 2018 – Proměnit rušnou křižovatku a zkratku nákladní dopravy zpět na veřejný prostor, který bude sloužit pro setkávání lidí. To byl jeden z úkolů pro tým Kanceláře architekta města Brna (KAM). Ta nyní ve spolupráci s městskou částí představila veřejnosti pracovní verzi urbanistické studie na zlepšení stavu Tuřanského náměstí.

   

Strana 1 z 184