V Brně se osazují první fotovoltaické panely městské solární elektrárny

Brno, 6. prosince 2021 – V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7 a Vojtova 9. Během následujících pěti let hodlá město takto osadit 500 střech celkovým instalovaným výkonem 40 MWp.

   

V Brně-Černovicích vznikne nový autoservis pro vozidla záchranářů

Brno, 6. prosince 2021 - Výrazné snížení finančních nákladů na servis sanitních vozidel, jejich rychlejší návrat zpět do běžného provozu a větší spolehlivost. To si slibuje kraj od moderního autoservisu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Černovicích. Základní kámen nové budovy, která zde vyroste do konce příštího roku, v pátek 3. prosince symbolicky poklepal hejtman Jan Grolich spolu s radními Jiřím Kasalou a Vladimírem Šmerdou.

   

Rekonstrukce budovy za 85 milionů zkvalitní prostor divadla i kina Scala

Brno, 30. listopadu 2021 - Investiční záměr na rekonstrukci budovy na Jakubském náměstí, ve které sídlí Divadlo Bolka Polívky a kino Scala, dnes schválili brněnští radní. Investice zahrnuje mimo jiné modernizaci obou provozů, statické zajištění prostor, zvednutí hlediště v divadle, nové technologie jeviště divadla, hlukovou izolaci stropu a novou vzduchotechniku. Na rekonstrukci budovy vymezí město 85 081 000 korun.

   

Stavbaři usadili lávku pro pěší přes Svitavu na VMO Tomkovo náměstí

Brno, 30. listopadu 2021 - Na Velkém městském okruhu Tomkovo náměstí, Rokytova dnes stavbaři umístili lávku pro pěší. Ta bude sloužit mimo provozu chodců také pro umístění vodovodu a kabeláže přes řeku Svitavu mezi nábřežími ulic Kaloudova a Dolnopolní. Lávku dělníci smontovali z pěti částí a následně ji osadili jako jeden kus. Objekt vyjde město na více než 33 milionů korun.

   

Na Sadové plánuje město postavit novou mateřskou a základní školu

Brno, 29. listopadu 2021 - Lokalita Sadová patří mezi významná rozvojová území pro bydlení. Většina plochy je již zastavěnáa v její další části výstavba probíhá. Vzhledem k živelnému rozvoji však v lokalitě chybí občanská vybavenost. Město zde proto plánuje výstavbu mateřské a základní školy, a to v koordinaci s realizací parku z projektu Dáme na Vás.

   

Na Bedřichovické vyrostou dvě nové budovy s byty pro seniory

Brno, 29. listopadu 2021 - Čtrnáct bytů, společenská místnost i zahrada vybízející k setkávání – to vše nabídne už zhruba za rok nový bytový dům na Bedřichovické 19. Dnes proběhlo slavnostní zahájení stavby, kterou pro město realizuje sdružení společností „DPS Bedřichovická – FIRESTA + DIRS“.

   

Brno dá na opravy a rekonstrukce 7 sběrných středisek odpadů 4 miliony

Brno, 29. listopadu 2021 - Město Brno dá 3 715 000 korun na opravy a rekonstrukce sedmi sběrných středisek odpadů v sedmi městských částech. K financování využije vyšší příjmy z poplatků za komunální odpad.

   

Podepsáno. Muzeum města Brna zahajuje rekonstrukci Arnoldovy vily

Brno, 23. listopadu 2021 – Muzeum města Brna zahajuje rekonstrukci Arnoldovy vily. Smlouvu o zahájení rekonstrukce podepsali v úterý 16. listopadu za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a prvního náměstka primátorky Petra Hladíka ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc spolu se zhotovitelem, firmou Unistav Construction, a.s. a společnost SKR stav, s.r.o. Významnou kulturní památku ve městě Brně se tak podaří zachránit.

   

Brněnské Vánoce i letos nabídnou bohatý program na řadě míst

Brno, 19. listopadu 2021 - Brněnské Vánoce vám popletou hlavu. Jedinečná událost s kouzelnou atmosférou, gastronomickým požitkářstvím i bohatým programem láká nejen místní, ale stále více i turisty. Atraktivní adventní trhy s originálním vizuálním stylem si svou autentickou atmosférou nezadají s blízkou Vídní. Brněnské Vánoce letos provoní od 26. listopadu do 23. prosince hned dvě náměstí a jedno nádvoří a propojí se s dalším programem v centru města i jeho městských částech.

   

Strana 1 z 202