Ocean48
Sluníčko Montessori

Werner Hauser představil svá vína v Brně

Brno, 25. dubna 2017 – Další z řady rakouských vinařů, pan Werner Hauser, navštívil včera Brno a představil svá vína. Průřez typickými odrůdami Weinviertelu poskytl zájemcům pohled na současné vinařství našich jižních sousedů, tedy na vína odrůdově charakteristická a technologicky perfektně zvládnutá.

   

Novinky brněnských vinoték - květen 2017

Brno, 24. května 2017 - Tradičně rozmanitá je květnová nabídka brněnských vinoték. Vína bílá, růžová i červená, tichá i s bublinkami, domácí i zahraniční, mladá, i ta trochu zralejší. Redakčním tipem je rakouské Chardonnay mimo jiné i proto, že u nás je k dostání jen a pouze v Brně.

   

Naši vinaři si z prestižní výstavy v Bruselu přiváží 34 medailí

Brno, 15. května 2017 - Na letošním 24. ročníku prestižní mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles bylo hodnoceno 9080 vín z 50 zemí světa. V takto silné konkurenci se naši vinaři medailově prosadili s 34 víny. Podařilo se jim získat 1 velkou zlatou, 13 zlatých a 20 stříbrných medailí.

   

Grand Prix Vinex zve k ochutnávce 500 vín z 9 zemí

Brno, 10. května 2017 – Všichni milovníci vín, vinaři a sommelieři jsou zváni na ochutnávku vín mezinárodní soutěže vín Grand Prix Vinex, která se uskuteční ve dnech 20. a 21. května 2017 na brněnském výstavišti. Bude možno ochutnat téměř 500 vín, která v hodnocení získala minimálně 82 bodů. Připravena budou vína nejen z České republiky, ale i z Rakouska, Německa, Slovenska, Maďarska, Francie, Itálie, Rumunska a Chile.

   

Na kole nebo pěšky Modrými Horami

Brno, 5. května 2017 – Tradiční výlet pro cyklisty a pěší rozkvetlou krajinou Modrých Hor chystá v sobotu 20. května Nadace Partnerství. Májové putování okolím Modrých Hor nabízí dvě trasy pro cyklisty a jednu pro pěší, trasy budou plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního a poznávacího programu.

   

Kam za vínem na jižní Moravě o víkendu 5.-8. května?

Brno, 4. května 2017 - Přemýšlíte, kam vyrazit o druhém prodlouženém květnovém víkendu na jižní Moravě? Pokud patříte mezi milovníky vína, můžete zamířit na více než dvacítku koštů a akcí spojených s ochutnávkami vaší oblíbené odrůdy. Jejich seznam přinášíme níže.

   

Strana 1 z 70