Canary - pronájem kanceláří

Zimní festival Víno z blízka se letos přesune na Špilberk

Brno, 15. listopadu 2017 – Zatímco v letních měsících vyrážejí lidé do otevřených sklepů na jih Moravy, v zimě vinaři přijíždějí do Brna, aby dali lidem ochutnat to nejlepší, co vyrobili. V sobotu 2. prosince se proto bude konat už šestý ročník zimního Vína z blízka. Letos ale akce výrazně změní podobu. Lidé se totiž díky této události podívají do prostor hradu Špilberk, kde se v jednotlivých místnostech představí celkem 16 vinařů, kteří reprezentují všechny čtyři vinařské podoblasti Moravy.

Public relations

  • Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

    Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

    Navzdory mylnému přesvědčení mnoha řidičů i majitelů veteránů, garanční prohlídky i servis veterána lze provést na jednom místě. S veteránem i novým vozidlem je totiž možné zajet do autoservisu. Není nutné vždy navštívit autorizovaný servis nebo naopak firmu specializující se na renovace veteránů.
   

Naši vinaři přivážejí z Hongkongu hlavní cenu a 18 medailí

Brno, 10. listopadu 2017 – Na 9. ročníku soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition uspělo 18 moravských a českých vín. Největší úspěch sklidil Ryzlink rýnský 2008, pozdní sběr z vinařství Marcus, který získal zlatou medaili a zároveň jedno z hlavních ocenění („Trophy“) za nejlepší víno východní Evropy. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond.

   

Grand Jour de Champagne Brno: změna termínu!

Brno, 2. listopadu 2017 – Poslední říjnový den odstartoval v Praze 11. ročník festivalu šampaňských vín Grand Jour de Champagne 2017. Akce trvá až do 8. října a dva významné body programu se odehrají také v Brně. 

   

Pravidelná degustace Aliance vinařů V8 zavítala do Brna

Brno, 1. listopadu 2017 – Poslední letošní možnost ochutnat vína vinařů V8 pohromadě byla poslední říjnový den v Brně. Degustace asi 60 vín sedmi moravských vinařství proběhla v stylových prostorách Domu umění. Akci navštívilo na 170 hostů.

   

Novinky brněnských vinoték - listopad 2017

Brno, 1. listopadu 2017 – Na pultech brněnských vinoték se aktuálně objevila celá škála zajímavých vín. Náš přehled nemůže pojmout všechny novinky, i tak je paleta opravdu široká a tipem redakce by mohlo být každé z uvedených vín. Vybíráme ale jednu opravdu horkou novinku, jediné letošní víno s právem nosit označení Královská řada VOC Znojmo. Je to historicky teprve třetí víno této kategorie.

   

Svatomartinská vína jsou vybrána

Valtice, 31. října 2017 – V úterý  proběhlo ve Valticích druhé kolo hodnocení vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2017. Celkem do obou kol hodnocení vinařské firmy přihlásily 431 vzorků mladých vín, z nichž uspělo 379. Letos tak budeme moci ochutnat o 4 Svatomartinská vína více než v loňském roce.

   

Svatomartinské se povedlo!

Valtice, 27. října 2017 – Ve středu 25. října proběhlo ve Valticích první kolo hodnocení vín usilujících o možnost používat v letošním roce značku Svatomartinské. Při hodnocení uspělo 90 % přihlášených vín. Profesionální degustátoři hodnotili 298 vzorků vín, z nichž 268 dosahovalo kvality potřebné pro Svatomartinská vína. Pouhých 10 % nevyhovujících vín tak napovídá, že Svatomartinská ročníku 2017 budou velmi kvalitní.

   

Strana 1 z 66