Vinaři tvoří apelační systém a chtějí zlepšit informovanost o evropském dění

Velké Bílovice, 9. července – Svaz vinařů si vytyčil hlavní priority pro druhé pololetí letošního roku. Jako stěžejní úkol vnímají vinaři pokračování v přípravě uceleného apelačního systému. Jde o ve světě běžný způsob zatřiďování vín, který posiluje nejen srozumitelnost, ale i význam a celý příběh vína a vinařství v místě svého původu. Druhou prioritou je pro vinaře posílení informovanosti a pokračování v edukaci veřejných činitelů v otázce pozice a fungování oboru v prostoru EU.

   

Šampion bílých vín a šest vítězů pro naše vína ze soutěže Oenoforum 2024

Brno, 8. července 2024 – Dvoudenní hodnocení vín v prezentačních prostorách konírny slavkovského zámku určilo výsledky 18. ročníku Oenoforum – Czech International Wine Competition. Nejlepším bílým vínem se stal moravský Tramín červený a k tomu naše vína přidala ještě 6 vítězů kategorií.

   

Novinky brněnských vinoték – červenec 2024

Brno, 1. července 2024 – Léto přichází ve znamení bublin. Frizzante, prosecco i klasický sekt jsou mezi novinkami brněnských vinoték. K tomu řada opravdu pěkných suchých vín, ale i pro milovníky sladších vzorků tu něco najdeme.

   

V Senátu se debatovalo nad budoucností moravského a českého vinařství

Praha, 26. června 2024 – V úterý 25. června se ve Frýdlantském salonku Valdštejnského paláce uskutečnila diskuse na téma „Aktuální problematika vinařství a vinohradnictví v České republice“. Politici, zástupci relevantních institucí a vinaři probírali otázky budoucnosti celého vinařského odvětví. Diskuzi pořádal Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR.

   

Novinky brněnských vinoték – červen 2024

Brno, 1. června 2024 – Na červen si vinaři připravili takřka výhradně vína bílá. Pouze jedno perlivé rosé doplňuje výčet bílých novinek. Jsou zde vína striktně suchá i vína s bublinami či vyšším zbytkovým cukrem.

   

Večer s vinaři z Hodonic a Tasovic

Brno, 29. května 2024 – Již zítra představí v Brně svá vína vinaři ze Znojemska. V nádherném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem proběhne v pořadí druhý letošní festival Víno z blízka, tentokráte s vinaři z Hodonic a Tasovic.

   

Vinaři pod Svatým kopečkem představí novinky s důrazem na ekologii, udržitelnost a efektivitu

Mikulov, 22. května 2024 – Tlak na energetickou soběstačnost, efektivní hospodářství nebo třeba automatizace a nahrazení nedostatku pracovní síly. Také tímto směrem se bude ubírat letošní vinohradnický jarmark a prezentace dvaceti sedmi zúčastněných firem. Čtvrtý ročník odborné akce Kázání ve vinici – vinohradnický jarmark se uskuteční 29. května 2024 v Mikulově, přímo na zelené louce, ve vinici pod Svatým kopečkem.

   

Strana 1 z 122

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...