Kam v Brně za vínem (20.–26. března)

Brno, 20. března 2017 – Sezóna degustací a dalších vinných akcí je v plném proudu. Řízené i neřízené ochutnávky, výstavy vín i spojení vína s kulinářským zážitkem nabízejí brněnské vinotéky a další organizace. 12. týden se nese ve znamení moravských, španělských a rakouských vín.

   

Jaro na Mutěnsku – klasika i netradiční odrůdy

Brno, 16. března 2017 – První letošní Festival otevřených sklepů s názvem Jaro na Mutěnsku 2017 se blíží. Organizátoři z Nadace Partnerství slibují rekordní počet vinařů, kteří přivítají ve svých sklepech milovníky vína. Ve čtyřech obcích – Mutěnice, Čejč, Hovorany a Šardice – jich má být 36!

   

Soutěž mladých vín Vinum Juvenale zná vítěze

Brno, 10. března 2017 – Největší soutěž mladých vín, tedy vín loňského ročníku, Vinum Juvenale 2016 proběhla ve dnech 8. a 9. března v brněnském hotelu Voroněž. Paralelně proběhla soutěž Královna vín České republiky 2017 a Vinum Juvenale Praesentatio – prezentace vinařských firem.

   

Jaro na Mutěnsku - Festival otevřených sklepů

Brno, 6. března 2017 – Třicítka vinařů z malebného Mutěnska na dva dny přivítá návštěvníky ve svých sklepích a búdách. Oblast stovek malých vinohradů, búd malých vinařů i sklepů přímo pod domy ve vesnicích a poctivých vinařů se skvělými víny.

   

Na veletrhu ProWein se představí rekordní počet našich vinařů

Brno, 2. března 2017 - Největší světový veletrh vína a vinařství ProWein letos přivítá zástupce moravských a českých vinařů zatím v nejsilnější sestavě. Ve dnech 19.–21. března v Düsseldorfu představí svá vína celkem 15 našich vinařů. Expozici České republiky jako každoročně organizuje a z větší části financuje Vinařský fond.

   

Novinky brněnských vinoték - únor 2017

Brno, 24. února 2017 - Chladné večery vždy krásně rozehřejí sladká vína. Je libo muškátek moravský, žlutý a nebo rosé? Či něco suššího, třeba lehčí ryzlink, těžké bílé cuvée nebo syté ovocné rosé? Pro každodenní pití je tu i jedno pěkné červené, z Toskánska.

   

Strana 1 z 68