Naši vinaři si přivážejí z Vídně přes 320 ocenění

Brno, 19. září 2017 - Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 32 zlatých medailí a neuvěřitelných 208 stříbrných. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 82 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali 322 ocenění.

Public relations

   

Brunello, Bolgheri či Marsala? Novinky v nabídce Vindom

Brno, 15. září 2017 – Degustační enotéka Vindom včera představila novinky ze svého portfolia italských vín. Milovníci převážně plných červených vín tak mohli v nově zrekonstruované vinotéce na Smetanově ulici v Brně přechutnat nezvyklé množství kvalitních vín v rámci řízené degustace.

   

Mezinárodní soutěže vín Grand Prix Austerlitz zná vítěze!

Brno, 14. září 2017 – Na včerejším slavnostním vyhlášení výsledků soutěže v tradičních prostorách Vinného sklepa Moravské banky vín v Brně na Hlinkách převzali vinaři ocenění z rukou organizátorů. Šampionem se stal Sauvignon 2015 slámové víno od Oldřicha Drápala.

   
ZPMVČR 2017 - léto (5)

Naše vinaře čekaly v Jižní Koreji zlaté medailové žně

Brno, 13. září 2017 - Velkou zlatou medaili pro Oldřicha Drápala a jeho výjimečnou slámovou Pálavu 2015, osmnáct zlatých medailí a čtyři stříbrné přinesla našim vínům účast na největší a nejprestižnější asijské soutěži Asia Wine Trophy, konané v jihokorejském Daejeonu v rámci týdenního asijského festivalu vína.

   

Víno Jihomoravského kraje 2017

Brno, 6. září 2017 – Jihomoravský kraj vyhlásil soutěž o nejlepší krajská vína, která budou následně reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Soutěž „Víno Jihomoravského kraje 2017“ probíhá ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů České republiky. Hlavním cílem soutěže je propagace jihomoravských vín.

   

Pálavské vinobraní oslaví jubilejní 70. narozeniny naplno

Brno, 4. září 2017 - Již za několik dní začne jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra, víno ve všech svých podobách i město samotné.

   

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích otevřeno

Valtice, 2. září 2017 – Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou; tak vypadá Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích, které bylo otevřeno 1. září 2017. Krajská rada také v předvečer otevření schválila 3,5 milionu korun na obnovu školních vinic.

   

Strana 1 z 64