Obliba toniku v Česku roste

Brno, 20. července 2022 – První zmínky o toniku pocházejí již ze 17. století, kdy měla údajně vzniknout jakási první verze toniku, tedy chinin rozpuštěný ve vodě, podle legendy vyléčil hraběnku z Chinchónu. Na chuť tomuto netypickému nahořklému nápoji přišli i Češi. Jasně to dokládají i prodejní data společnosti Coca-Cola.

   

MU povede Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik

Brno, 17. června 2022 - Masarykova univerzita bude aktivně pomáhat řešit celospolečenské výzvy. V programu EXCELES podpořeného z Národního plánu obnovy je zastoupena ve všech pěti projektech, přičemž z pozice koordinačního národního pracoviště povede právě Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik.

   

V brněnské vile Stiassni otevřela Café Ernst

Brno, 14. června 2022 - Pocta prvorepublikovému architektovi Ernstu Wiesnerovi, ve které si návštěvníci mohou dát kávu. To je kavárna s prostým názvem Café Ernst, kterou v pátek 10. června ve vile Stiassni slavnostně otevřela primátorka města Brna Markéta Vaňková a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková. Interiér Café Ernst evokuje prvorepublikovou kavárnu Esplanade (na rohu dnešních ulic Rooseveltovy a Jezuitské), kterou navrhl právě Ernst Wiesner.

   

Lužánky pořádají Relaxační den, kde budete na prvním místě vy

Brno, 7. dubna 2022 – Jste stále v jednom kole a potřebujete takzvaně vypnout? Pasivně i aktivně si odpočinete na Relaxačním dni v Lužánkách. Lektoři z Rukodělného ateliéru a oddělení Jóga a zdraví už tradiční akci pořádají tentokrát v nových prostorách v centru Brna na Solniční. Stavte se 10. dubna načerpat sílu po zimě.

   

Brněnské dny prevence se zaměří na civilizační choroby

Brno, 1. dubna 2022 - Brněnské dny prevence je nová celoměstská kampaň pro širokou veřejnost, která se zaměřuje na civilizační choroby včetně cerebrovaskulárních, kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Kampaň začala v pátek 1. dubna 2022 na náměstí Svobody, program potrvá do konce tohoto měsíce.

   

Pro posilovací dávku vakcíny proti covidu si ještě nepřišlo 2,5 milionu lidí

Brno, 29. března 2022 - Počty nových případů nákazy koronavirem se i nyní pohybují v tisícovkách za den, od začátku roku 2022 se koronavirem nakazilo více jak 1 milion lidí. Nejbezpečnější a nejúčinnější ochranou proti onemocnění COVID-19 stále zůstává očkování. Zcela neočkovaných lidí (starších 18 let) v ČR zůstává podle údajů ministerstva zdravotnictví 2,2 milionu. Kolem 6,5 milionu lidí má podle údajů nárok na třetí, posilovací dávku vakcíny (takzvaný booster) proti koronaviru.

   

Starší sourozenec pomůže v Brně přijetí mladšího dítěte do mateřské školy

Brno, 18. března 2022 - Upravená pravidla pro přijímání dětí do mateřských škol nově zohledňují mladší sourozence stávajících žáčků. Rozšíření bodového systému schválili radní města Brna.Systém pro přijímaní dětí do mateřských škol zohledňuje celou řadu proměnných. Ta jsou jednoduše vyhodnotitelná díky elektronickým přihláškám.

   

Lužánečtí zaměstnanci darovali krev přímo na pracovišti, přidali se i kolemjdoucí

Brno, 8. března 2022 – Tři desítky zaměstnanců a zaměstnankyň, externistů a externistek i jejich rodinných příslušníků a přátel ze Střediska volného času Lužánky, výjezdní tým z Fakultní nemocnice Bohunice a jedno dopoledne na pracovišti Lidická.

   

Průzkum MUNI: Více než polovina mladistvých používá aplikace zaměřené na zdraví

Brno, 9. února 2022 - Víc než polovina dospívajících používá na chytrých telefonech aplikace, pomocí kterých sledují své zdraví nebo sportovní aktivity. Ukázal to průzkum realizovaný na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Mezi nejoblíbenější patří sledování kroků a aplikace monitorující sportovní aktivity. Méně populární jsou aplikace měřící množství kalorií a hmotnost.

   

Strana 1 z 37