Hvězdami šňůry festivalů Hrady CZ bude Müller, Klus, Bílá či Mig 21

Brno, 20. června 2017 - Festival Hrady CZ oznámil kompletní program svého třináctého ročníku. Ten svou hradní šňůru odstartuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově. Svoji letošní tour pak uzavře na slovenském hradě Červený kameň.

   

Festival Ibérica začíná už za týden, představí hvězdy flamenca

Brno, 20. června 2017 – Galakoncert flamenkových hvězd pod širým nebem, unikátní tvůrčí dílny, gastronomická fiesta v centru města, filmová přehlídka nebo výstava fotografií z Kolumbie. Festival Ibérica i letos představí iberoamerickou kulturu v mnoha podobách a formách. Od 28. června do 4. července se tak Brno stane Mekkou všech obdivovatelů jižanského stylu života.

   

Multižánrový festival UPROSTŘED promění přes léto kulturní mapu Brna

Brno, 15. června 2017 - V pondělí 19. června začíná první ročník multižánrového festivalu UPROSTŘED. Během následujících letních měsíců se každý den v ulicích, na náměstích i v zapadlých koutech centra Brna představí lidem to nejzajímavější z brněnské nezřizované kultury.

   

Vydejte se na kole jižní Moravou a Rakouskem na 15 hudebních zastávek!

Brno, 14. června 2017 – Již tuto sobotu festival Concentus Moraviae nabídne netradiční programový den jako stvořený pro výlet s rodinou či partou přátel, s všeříkajícím názvem Hudba na kole. Hudbymilovní cyklisté všech generací budou moci 17. června usednout do sedel a vyrazit krásnou krajinou mezi Mikulovem, Lednicí, Valticemi a rakouským Poysdorfem, aby v krajích bohatých vínem i hudebními tradicemi zažili kombinaci nádherné přírody, lidské tvořivosti, lahodného vína i živé hudby mnoha žánrů.

   

Moravská galerie zpřístupňuje své sbírky on-line

Brno, 13. června 2017 - Moravská galerie v Brně spustila on-line katalog svých sbírek. Zařadila se tak po bok světových galerií a muzeí jako jsou Guggenheim Museum v New Yorku nebo Albertina ve Vídni, které poskytují veřejnosti on-line informace o svých sbírkách umění, jež schraňují. Termín spuštění webového katalogu byl stanoven na 5. 6. 2017, kdy Moravská galerie slaví výročí 200 let od symbolického založení sbírky vytvořením prvního zápisu do inventární knihy.

   

Vášeň pod širým nebem: Festival Ibérica představí hvězdy flamenka

Brno, 12. června 2017 – Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Od 28. června do 4. července nabídne spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami v ulicích města, oblíbené tvůrčí dílny, filmovou přehlídku či výstavu fotografií. Největším lákadlem 14. ročníku bude již tradiční galavečer na nádvoří Špilberku, kde se návštěvníci mohou 29. června těšit na vystoupení charismatické tanečnice Alby Heredii a okouzlující zpěvačky Alby Moliny.

   

V Paláci šlechtičen vystavují fotografie Jindřicha Štreita

Brno, 7. června 2017 - Jméno fotografa Jindřicha Štreita je spojováno především s černobílými snímky zachycujícími banalitu každodenního venkovského života. Aktuální výstava Venuše – fotografie Jindřicha Štreita na snímky nahlíží zorným úhlem vizuální antropologie a představuje je jako dokument životního stylu.

   

Strana 1 z 196