Galaxy - psychowalkman
BBS - online trafika
Champagne Grand Jour

Elektroswingová legenda Caro Emerald vystoupí v Sono Centru

Brno, 20. října 2016 - Živelná a energická zpěvačka Caro Emerald, která je často korunována královnou elektroswingu, vystoupí již v pátek 21. října v brněnském Sono Centru. Její rafinovaná směs swingu a tanečního jazzu, potkávajících tango i latinu, ska, funk i hip hop, dokázala v rodném Holandsku položit na lopatky i Michaela Jacksona: Debutové album Deleted Scenes from the Cutting Room Floor překonalo letitý rekord jeho Thrilleru a vydrželo na čele prodeje v Holandsku plných 27 týdnů.

Public relations

   

Festival Echoes 2016 uzavře na Flédě italský producent Crookers

Brno, 17. října 2016 - Po úspěšné edici Echoes s francouzským Dangerem přichází poslední etapa letošního festivalu. Ve středu 19. listopadu vystoupí electro-houseový producent Francesco „Fra“ Barbaglia s nadžánrovou show propojující taneční styly s hip hopem. S novým materiálem z aktuální desky Sixteen Chapel balancuje na pomezí housu, techna a hip hopu.

Public relations

  • Věhlasný Royal Russian Ballet představí v Brně Romea a Julii

    Věhlasný Royal Russian Ballet představí v Brně Romea a Julii

    V první polovině prosince 2016 se v Brně představí jeden z nejprestižnějších baletních souborů současnosti. Populární soubor Royal Russian Ballet přijede do České republiky s tradičním představením Sergeje Prokofjeva, Romeo a Julie. Soubor je zástupcem nejlepší baletní školy světa a reprezentuje tu nejvyšší baletní elitu, kterou lze...
   

Newyorčan ZEBRA KATZ představí na Flédě svět queer rapu

Brno, 4. října 2016 - Hypnotický hudební zážitek zbavený genderových a žánrových předsudků slibuje vystoupení amerického queer rappera Zebra Katze. Enfant terrible newyorské hip hopové scény vystoupí 13. října na Flédě. Hudbu vycházející z elektronického minimalismu na koncertech doplňují pověstné Zebra Katzovy improvizace, osobní interakce s diváky a tendence překračovat zavedené mantinely hip hopových vystoupení. Na brněnské premiérové zastávce ho doprovodí slovenské elektronické duo Ink Midget b2b Pjoni.

   

Letohrádek Mitrovských zaplnily stavebnice a kostičky

Brno, 22. září 2016 - Až do 27. listopadu potrvá v Letohrádku Mitrovských jedinečná výstava, která představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí všech dob – stavebnicí Lego.

   

Gate Crasher slaví jubileum a na Flédě pokřtí novou desku #nevynechas

Brno, 14. září 2016 - Brněnská kapela Gate Crasher letos slaví 10 let od vydání prvního studiového alba. A jak lépe oslavit takové výročí, než zbrusu novou deskou, na kterou fanoušci již nějakou dobu čekají. Večírek k 10 rokům kapely a zároveň křest novinky nesoucí název #nevynechas se uskuteční v sobotu 24. září na brněnské Flédě.

   

Janáček a Dvořák zahájí 61. sezonu Filharmonie Brno

Brno, 14. září 2016 - První tóny nové sezony budou v neděli 18. září patřit skladateli, jehož život i dílo jsou s moravskou metropolí neoddělitelně spjaté – Leoši Janáčkovi. Pod taktovkou brněnského rodáka a nového šéfdirigenta Bamberských symfoniků Jakuba Hrůši zazní v Kulturním centru Babylon vedle Janáčkovy Žárlivosti také slavná trilogie koncertních předeher Antonína Dvořáka (V přírodě op. 91, Karneval op. 92 a Othello op. 93) a druhý houslový koncert maďarského skladatele Bély Bartóka. Jako sólista se představí jeden z výrazných houslistů mladé generace Milan Pala.

   

Festival ECHOES na Flédě letos hned třikrát zaostří na elektroniku

Brno, 12. září 2016 - Festival elektronické hudby ECHOES na Flédě se rozrůstá. Během podzimu prozkoumá hranice mezi analogovým, digitálním a audiovizuálním světem celkem třikrát. V pátek 16. září předvede Janus Rasmussen minimalistické techno islandských Kiasmos doprovázené vizuální show inspirovanou polární září. O tři týdny později přijede francouzský DJ a producent Danger s premiérou New live tour a chladně uhrančivou fúzí housu a chiptune hudby. Divokou tečku za podzimní etapou udělá 19. listopadu italský DJ a producent Francesco "Phra" Barbaglia alias Crookers.

   

Strana 1 z 187

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.