JazzFestBrno začíná už tento týden

Brno, 23. března 2017 - Držitel Grammy a nefalšovaný mistr jazzového saxofonu Joe Lovano a uznávaný český kytarista a skladatel David Dorůžka se svými kapelami udají již tento čtvrtek tempo festivalu JazzFestBrno. Právě jejich koncertem v Sono Centru odstartuje 16. ročník tradiční hudební přehlídky, která během tuctu večerů fanouškům představí další velikány jazzové scény: pianistu Chicka Coreu pyšnícího se dvaadvaceti cenami Grammy, bubeníka Stevea Gadda stojícího na piedestalu současného bubenického umění bez ohledu na žánry, „afrického Stinga" Richarda Bonu nebo dalšího velikána svého nástroje, saxofonistu Chrise Pottera.

   

Divadlo Bolka Polívky chystá aprílový happening Den klaunů

Brno, 21 . března 2017 - Divadlo Bolka Polívky oslaví tradičně první duben jako Den klaunů a na Jakubském náměstí k této příležitosti uspořádá happening. Jako každý rok tak čeká v sobotu 1. dubna 2017 Jakubské náměstí zásadní proměna. Přesně v 16:16:16 hodin zde začne Aprílový promenádní koncert klaunského hudebního kvarteta, zakončený odhalením jediného exempláře vzácného stromu Claunica Liquidambar (český název Klaunovník veselý). To vše za asistence a pod bezpečnou kontrolou Komické stráže. Samotný akt vykropení bude zakončen světovou premiérou vypuštění holubů smíchu. Ve foyer divadla pak Bolek Polívka v 17 hodin slavnostně zahájí vernisáž obrazů Radka Veselého.

   

Prázdninový začátek jara na brněnské hvězdárně

Brno, 15. března 2017 - V pondělí 20. března nastává jarní rovnodennost a konečně se opět vrátí jarní Slunce. Proto přijďte v sobotu 18. března 2017 od 14.00 do 17.00 přivítat jaro na Hvězdárnu a planetárium Brno. Kromě úžasných pořadů v digitáriu, bude připraven i jeden mimořádný program – „hvězdná koulení". Jedinou podmínkou je vzít si sebou pytlík kuliček, nebo 3 pingpongové míčky. Navíc se dozvíte něco o tom, jak si pořídit jarní osení. Tak hurá jaro je tady, tak neseďte doma, klikněte na www.hvezdarna.cz/program a vyrazte pak na Kraví horu!

   

Loutky v nemocnici v Divadle Radost

Brno, 10.3.2017 - Spolek Loutky v nemocnici připravil na sobotu 1. dubna 2017 od 18 hodin první aprílové odpoledne pro celou rodinu. V Divadle Radost představí 6 svých nejlepších loutkových inscenací, výtvarné, divadelní i hudební dílny, koncert a tančírnu. Jako host v programu vystoupí také Petr Váša. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude využit pro realizaci dalších návštěv nemocných dětí v Dětské nemocnici na Černopolní ulici v Brně.

   

Zpěvák Sebastian vyráží na své první turné, které odstartuje v Brně

Brno, 11. března 2017 - Do povědomí českých posluchačů se popový zpěvák Sebastian nejvýrazněji zapsal písničkou Toulavá. Jeho první singl má nyní na YouTube bezmála 20 milionů zhlédnutí. Od jeho vydání popularita zpěváka, kytaristy a skladatele stále roste. Nyní se Sebastian vydává na své první samostatné turné, které nese název Hvězdy Tour 2017.

   

Poletíme? naplní Flédu turbošansonem a radostí z hudby

Brno, 10. března 2017 - Příznivci brněnských originálů Poletíme? mají stále v živé paměti minulý koncert kapely ve vyprodané Flédě. Ve středu 22. března se vrací na místo činu, aby znovu spustili divoký večírek. Během téměř dvouhodinového maratonu ve svižném rytmu a turbošansonovém duchu s neotřelými texty Rudolfa Brančovského provětrají písničky z poslední desky i starší věci, jež v Brně téměř zlidověly.

   

Open air festival ČARODĚJÁLES přiveze legendy i nejčerstvější krev

Brno, 9. března 2017 - Hudební festival ČARODĚJÁLES pořádaný klubem Metro Music Bar, jež se koná v areálu brněnského přírodního koupaliště Riviéra vždy v tradičním termínu „pálení čarodějnic“, dospěl do desátého výročního vydání! Předprodej vstupenek již zahájen!

   

Strana 1 z 192

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.