ZPMVČR 2017 (2)

V Brně začíná festival španělských filmů LA PELÍCULA

Brno, 15. února 2017 – Napínavý thriller, pohled do světa argentinských židů, psychologické drama, příběhy z Latinské Ameriky či život v uprchlických táborech na Sahaře - 12. ročník festivalu španělských filmů začíná již ve čtvrtek v brněnském kině Scala. Oblíbená filmová přehlídka nabídne od 16. do 19. února pečlivě umíchaný koktejl španělských snímků všech možných žánrů, okořeněný o zajímavé počiny latinskoamerické kinematografie.

Public relations

   

Snový elektro pop The Dumplings představí na Flédě nové skladby

Brno, 10. února 2017 - Po roce se 16. února na Flédu vrátí oceňovaný polský elektro pop The Dumplings. Dominantní basová linka Kuby Karaśe a vyzrálý vokál Justyny Święs vtáhne posluchače do podmořského snění s vynikající reedicí starší desky Sea You Later. Rozšířená verze, která obsahuje šest nových skladeb, byla nominována na prestižní polskou hudební cenu Fryderyk 2016 za album roku v kategorii Elektronická a alternativní hudba. Raketově stoupající dvojici uvede domácí synth ambientní projekt Čau Česko s koncertní verzí alba Psy Right.

   

Čtverec, nebo kruh? Návštěvníky znejistí výstava Vasarely na Špilberku

Brno, 2. února 2017 - Geometrické abstraktní obrazce plné barev, kontrastů a optických iluzí. Tak vypadají grafiky Victora Vasarelyho, jehož dílo vystavuje Muzeum města Brna na hradě Špilberku. Tento maďarsko-francouzský výtvarník je považován za průkopníka op-artu. Ze stovky grafik se návštěvníkům skoro zatočí hlava.

   

Atlantský rapper OG Maco rozpoutá na Flédě trap rapovou bouři

Brno, 2. února 2017 - Atlantský rapper OG Maco představí 7. února na Flédě svou nekompromisní výpověď o stavu současné americké společnosti. Excentrický trapový tvůrce na sebe poprvé hlasitě upozornil v roce 2014. Jeho razantní singl U Guessed It, který na Youtube během krátké doby překonal hranici 50 miliónů zhlédnutí, zaujal i posluchače mimo rappovou scénu.

   

ZETOR GALLERY otevřela výstavu historických prospektů a článků o traktorech

Brno, 2. února 2017 – Do 15. března 2017 je v brněnské ZETOR GALLERY k vidění tematická výstava s názvem Dobové propagační materiály a prospekty. Zájemci o historii značky ZETOR si tak budou moci prohlédnout historické prospekty o starších modelech traktorů nebo se začíst do dobových článků a představit si, jak smýšleli novináři a veřejnost o červené legendě z Brna třeba před 50 lety.

   

Na Flédě se představí holandští experimentátoři De Staat

Brno, 27. ledna 2017 - Na Flédu konečně zavítá špička holandské alternativní scény DE STAAT. Kapela, která kombinuje hard rock a elektronickou taneční hudbu, vystoupí v klubu 30. ledna v rámci turné k novému albu „O“. Příznivci nadžánrových fúzí se mohou těšit na živelné vystoupení a nepředvídatelný projev uhrančivého frontmana Torre Florima, který si během letošní festivalové sezóny podmanil posluchače napříč Evropou. Holandské experimentátory uvede belgické indie trio Zimmerman pod vedením Simona Casiera.

   

Filmové projekce ve vile Tugendhat pokračují i v letošním roce

Brno, 19. ledna 2017 – Úspěšný cyklus pravidelných filmových projekcí ve vile Tugendhat bude pokračovat i v letošním roce. Zahájen bude ve čtvrtek 26. ledna od 20:00 legendou němých snímků O patro výš (Safety Last!).

   

Strana 1 z 190

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.