VUT

Epopej i komerční tvorba Alfonse Muchy zůstanou na BVV do konce roku

Brno, 20. června 2018 – Víc jak třiadvacet tisíc lidí vidělo za pouhé tři týdny výstavu Alfons Mucha: Dva světy na brněnském výstavišti. Světový unikát, který poprvé v historii představuje majestátní plátna Slovanské epopeje společně s komerční tvorbou světoznámého českého malíře, zůstává v Brně až do konce roku.

   

Ve vile Tugendhat vystavují historické fotografie Rudolfa Sandala

Brno, 20. června 2018 – V roce 1931 vzniklo přibližně osmdesát snímků vily Tugendhat, které zachytily stavbu v celé její komplexnosti – od exteriérů v celcích, polocelcích i detailech po obdobně komponované záběry interiérů. Autorem fotografické dokumentace byl brněnský fotograf Rudolf Sandalo ml. (1899–1980), u něhož ji objednal snad přímo architekt Ludwig Mies van der Rohe, který zřejmě také sám sledoval distribuci fotografií a korigoval jejich publikování v tištěných médiích.

   

Ve starobrněnském klášteře zahrají Bratři Ebenové

Brno, 18. června 2018 – Augustiniánský klášter se 24. června rozezní v rytmu folku a „ebenovského zvuku“. V rámci prvního ročníku Starobrněnských hudebních slavností si totiž od 19:30 návštěvníci mohou na živo poslechnout hravé a poetické písně Marka Ebena s bratry a doprovodnou kapelou. Kromě nich tu také vystoupí Spirituál kvintet a hudební soubor Svítání skladatele a zpěváka Jiřího Fadrného.

   

Na hvězdárně pokřtí album Bleděmodré město inspirované Brnem

Brno, 16. června 2018 - Brněnská hudební skupina Nevermore vydává nové album „Bleděmodré město“, které je inspirováno Brnem. Deska vychází 18. června, kdy bude i křest alba s video projekcemi v brněnském planetáriu na Kraví Hoře. Album chce oslovit i ty, kteří Brno neznají, třeba touhou po hledání zdánlivě skrytého.

   

Na nádvoří Staré radnice zazní hudba z Afriky i Islandu

Brno, 15. června 2018 – Třetí ročník Jazzového nádvoří zavítá do Brna, kde nabídne unikátní sérii koncertů iniciovanou společně jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU. Pod vedením předních pedagogů se 21. června v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol i vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů.

   

Na Špilberku představí nejmladší české skláře i generaci Expa 58

Brno, 14. června 2018 – Poctou českým sklářům z legendárního Expa 58 v Bruselu je letošní výstava EX POST z tradičního sklářského cyklu Muzea města Brna. Na hradě Špilberku jsou k vidění práce současné mladé generace sklářských výtvarníků – Luby Bakičové, Kláry Horáčkové, Zuzany Kubelkové a Martina Opla – ale také ukázka prací z 50. a 60. let dnes už proslulých manželů Reného a Miluše Roubíčkových, Pavla Hlavy, Oldřicha Lípy a Vladimíra Kopeckého. Rozmanitou sklářskou výstavu mohou lidé navštívit v hranolové věži a v královské kapli na Špilberku až do 19. srpna.

   

31. ročník Expozice nové hudby rozezní i zvonkohru na Špilberku

Brno, 14. června 2018 – Nestíháš? Tak zpomal. V tomto duchu se nese 31. ročník Expozice nové hudby, který začíná tento pátek. „Občas má člověk pocit, že vůbec nestíhá, že se nic nedaří, že to prostě nedá, ale pak se zastaví, udělá si chvíli volno a zjistí, že to počká, že to za něj stejně nikdo neudělá, že to neuteče,“ uvedl dramaturg festivalu Viktor Pantůček. Expozice se proto letos vrací k tomu, co se nepodařilo dokončit, co se nestihlo, nebo co se prostě z nějakého důvodu nepovedlo.

   

Strana 1 z 216