ZPMVČR 2017 - léto (11)

Hradozámecká noc ve vile Löw-Beer přinese hity The Beatles

Brno, 22. srpna 2017 - Poslední srpnovou sobotu se Vila Löw-Beer v Brně již potřetí zapojí do oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc. Cílem tohoto projektu Národního památkového ústavu je představit památky v neobvyklé době s netradičním programem jako živá místa, kam má smysl se vracet.

Public relations

   

Na Šilingráku vzniknul jedinečný galerijní prostor pod širým nebem

Brno, 14. srpna 2017 - V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření galerijního místa pod širým nebem. Jde o kovovou platformu pro variabilní prezentaci soudobé sochařské tvorby. Veřejnosti bude představena pod názvem Galerie Šilingrák.

   

Na Letní scéně Divadla Bolka Polívky se bude hrát až do 23. srpna

Brno, 8. srpna 2017 - Spokojení diváci, ale i účinkující. Tak lze v kostce shrnout dosavadní průběh letošní Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se přehoupla do své druhé poloviny. Poprvé se letos koná na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

   

Na víkendovém Maratonu hudby zahrají Spilka, Maestro či Perret

Brno, 8. srpna 2017 - Multižánrový festival Maraton hudby odstartuje v Brně už v pátek a hned jeho první den bude patřit jazzu. Jazzový maraton zamíří do Sono Centra, kde od 19:30 nabídne originální pohled do současnosti žánru.

   

Francouzský historik přiblíží na Špilberku osobnost Raduita de Souches

Brno, 3. srpna 2017 - Ve čtvrtek 10. srpna Muzeum města Brna hostí přednášku francouzského historika, profesora Phillipe Martyho z Muzea protestanské historie z La Rochelle, o raném životě slavného obránce Brna Raduita de Souches. Ten v mládí čelil obléhání rodné La Rochelle, kde nabyl cenné zkušenosti, jež využil právě při památném obléhání Brna Švédy roku 1645. Přednáška je součástí programu Den Brna 2017.

   

Vydejte se do bývalé káznice na Cejlu na komentované prohlídky

Brno, 3. srpna 2017 - Místo s pohnutou historií, které dlouho chátralo, se probouzí k životu. Budova bývalé káznice na Cejlu, kde kromě zločinců trpěli v době nesvobody i nevinní lidé, ožívá kulturními akcemi. Temný objekt lze v současné době navštívit také v rámci komentovaných prohlídek TIC BRNO.

   

Mimořádné představení Pocta Shakespearovi s Janem Třískou míří do Brna

Brno, 2. srpna 2017 - Pocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šesti vyprodaných pražských večerech si toto představení budou moci vychutnat ještě diváci v Ostravě (6. a 7. srpna) a Brně (8. a 9. srpna).

   

Strana 1 z 198