Výstava Nechtěné dědictví představuje architekta Jana Dvořáka

Brno, 20. dubna 2017 - Svými stavbami z 60. až 80. let přispěl k moderní tváři města Brna, angažoval se v dobových kauzách a poukazoval na nutnost chránit brněnskou meziválečnou architekturu, na vlastní pěst pátral po ztraceném nábytku z vily Tugendhat, díky čemuž se mu podařilo zachránit několik původních kusů. Za tím vším stojí Jan Dvořák, významný brněnský architekt, kterého představí Muzeum města Brna ve spolupráci s 4AM/Fórem pro architekturu a média na výstavě „Nechtěné dědictví“ na Špilberku, která potrvá až do 2. července.

   

V Paláci šlechtičen přiblíží bronzové poklady z království Benin

Brno, 19. dubna 2017 - Království Benin: Bronzy zkropené krví. Právě tak se jmenuje jedinečná výstava, která je právě nyní k vidění v Paláci šlechtičen Moravského zemského muzea. Letos totiž uplyne rovných 120 let od okamžiku, kdy dne 18. února 1897 vyvrcholila britská trestná výprava do afrického království Benin na území dnešní Nigérie. Cílem výpravy bylo dobýt hlavní město Benin, zajmout vládce a prosadit v této zemi britské koloniální ekonomické a obchodní zájmy.

   

13. Brněnská muzejní noc se blíží, přípravy vrcholí

Brno, 13. dubna 2017 - Už za několik týdnů, konkrétně 20. května, vypukne třináctý ročník Brněnské muzejní noci. Návštěvníci se mohou již tradičně těšit na otevřená muzea a galerie v pozdních večerních hodinách a především na bohatý kulturní program. Akce se koná v rámci Mezinárodního dne muzeí, jehož ústředním tématem pro rok 2017 jsou tragické dějiny 20. století.

   

V Letohrádku Mitrovských prozradí vše o velikonočních tradicích

Brno, 7. dubna 2017 - Velikonoce patří k nejdůležitějším svátkům církevního roku. Pro věřící znamenají oslavu zmrtvýchvstání Krista po jeho ukřižování a ti ostatní se určitě těší na velikonoční vajíčka, pomlázku i veselou jarní výzdobu. V Letohrádku Mitrovských na Starém Brně bude až do 17. dubna probíhat floristická výstava, která navodí příjemnou atmosféru hlavních svátků jara.

   

"PRIOR Dáma" - architektka Růžena Žertová - bude tento čtvrtek hostem ve vile Tugendhat

Brno, 4. dubna 2017 - Již tento čtvrtek 6. dubna se v 19 hodin uskuteční v prostorách funkcionalistické vily Tugendhat přednáška Petra Klímy věnovaná vynikající a zároveň dlouho opomíjené architektce, designérce a výtvarnici Růženě Žertové. Ačkoliv byla Žertová známa téměř výhradně jako autorka projektů obchodních domů ze šedesátých a sedmdesátých let minulého století, pozoruhodná je i její pozdější tvorba, která se obrací především k rodinnému bydlení.

   

Německý producent Löffler vnese na Flédu zvuky přírody

Brno, 31. března 2017 - Headlinerem jarních Echoes bude 7. dubna německý producent a výtvarník Christian Löffler, který zde odstartuje své evropské turné k novému albu Mare. Doprovází ho hamburská vokalistka Mohna. Výsledná kombinace melancholie a euforie v živých vystoupeních ústí do zřetelných vrcholů, které na Flédě podtrhne unikátní světelná a vizuální show. Program sedmého dílu Echoes doplní koncert skupiny Ba:zel a DJs Jane Miltz, Alan Wood a Luke Nova.

   

Interaktivní hudební workshopy Mladí Ladí Dětem zavítají i do Brna

Brno, 28. března 2017 - Osmý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz již počtvrté zapojí i děti a mládež v rámci vzdělávacího programu Mladí Ladí Dětem. Workshopy, kde budou děti hrát, poslouchat hudbu i vyrábět vlastní hudební nástroje, se budou konat v Praze, Brně, Děčíně a Zlíně. Speciální program opět povede držitel Grammy a jazzman Oran Etkin, který vystoupí 3. dubna v Kabinetu Múz v Brně na koncertě uspořádaném ve spolupráci s festivalem JazzFestBrno. Druhým lektorem projektu, který povede workshop pro starší děti v Brně, je letos poprvé belgický hudebník Max Vandervorst.

   

Strana 1 z 193