V Avionu se můžete na měsíc ponořit do virtuální reality

Brno, 21. dubna 2017 – V pátek 21. dubna se pro veřejnost otevřela v nákupním centru AVION Brno interaktivní výstava virtuální reality, která na několika tematických stanovištích představí to nejlepší, co dnes tato technologie nabízí.

   

Den Země na Kraví hoře nabídne pestrý celodenní program

Brno, 20. dubna 2017 - V sobotu 22. dubna ožije Kraví hora velkou oslavou Dne Země, největšího sekulárního svátku na světě. Letošní brněnské oslavy, které pořádá Lipka ve spolupráci s dalšími organizacemi, se ponesou v duchu tématu „Bez půdy to nepude“ a poukážou na problémy spojené s půdou a její ochranou.

   

Kuriózní závod: 18 pater „Strojárny“ vyběhl vítěz za 88 vteřin

Brno, 19. dubna 2017 - Bezmála 150 jednotlivců a 50 štafet se postavilo na start legendárního závodu Strojařské schody. Letošní 14. ročník závodu na Fakultě strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně navázal na tradici, kterou přerušila náročná rekonstrukce 74 metrů vysoké budovy A1. Všech 18 pater se nejrychleji podařilo zdolat studentovi bakalářského studijního programu Strojírenství Ondřeji Piňosovi v čase 1:28,36.

   

Na Zelený čtvrtek zezelená pivo, brněnské dominanty i hudební kluby

Brno, 13. dubna 2017 – Zelený čtvrtek je tu – a s ním i Zelené pivo, které letos už podvanácté uvařili sládci v pivovaru Starobrno. Stejně jako v předchozích letech pití Zeleného piva obohatí i doprovodný program. Brno se tak na Zelený čtvrtek 13. dubna zazelená se vší parádou!

   

Majálesový měsíc studentů v Brně nabídne řadu doprovodných akcí

Brno, 12. dubna 2017 - Stavbou májky na náměstí Svobody odstartoval Majálesový měsíc studentů. Ti se tak mohou těšit na širší program Brněnského Majálesu 2017, který vyvrcholí v sobotu 6. května na brněnském výstavišti jednodenním festivalem pod širým nebem. A nebude chybět ani hlasování o Krále a Královnu Majálesu 2017.

   

Kampaň proti pití za volantem prověří o Velikonocích řidiče

Brno, 12. dubna 2017 - O Velikonocích odstartuje ve všech čtrnácti krajích České republiky již sedmý ročník dopravně bezpečnostní kampaně „Řídím, piju nealko pivo“. Každoročně ji pořádá Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) spolu s Policií ČR a BESIPem. Projekt podporuje zodpovědné řidiče a upozorňuje na to, že alkohol za volant nepatří.

   

Nadace sanafriends podpořila pacienty se vzácnou nemocí částkou 200 tisíc

Brno, 11. dubna 2017 - Biofarmaceutická společnost sanaplasma, která se ve svých centrech věnuje odběru krevní plazmy, připravila spolu se svou přidruženou nadací sanafriends foundation netradiční akci pro své dárce. Z každého odběru v Den vzácných nemocí, který celosvětově připadl na 28. února, byla věnovaná částka 200 Kč na podporu organizací, které sdružují pacienty se vzácnou nemocí jako je například hemofilie. Celkem se ve všech devíti centrech sanaplasmy vybralo 212 800 Kč, které byly nadací sanafriends v pondělí 10. dubna v Brně rozděleny mezi čtyři pacientské organizace.

   

V brněnské zoo se narodil lemur tmavý

Brno, 6. dubna 2017 - Zvířecí osazenstvo brněnské zoologické zahrady se koncem března rozrostlo o mládě lemura tmavého, který se narodil koncem března rodičům Jeníkovi a Magdalénce. „Pohlaví zatím chovatelé neznají, ale odhadují, že se jedná nejspíše o samičku. Je vitální a vypadá zdravě,“ uvedla mluvčí Zoo Brno Gabriela Tomíčková.

   

Dopravní podnik renovuje historické tramvaje

Brno, 5. dubna 2017 - Dva dopravácké klenoty, které jistě potěší nejen ty dříve narozené, brzy rozšíří sbírku retrovozů brněnského dopravního podniku. Půjde o vlečný vůz č. 215 vyrobený v Ringhofferových závodech v roce 1926 a tramvaj T2 přezdívanou „Sputnik" z roku 1959. Oba vozy nyní prochází proměnou v ústředních dílnách DPMB a brzy se na koleje vrátí ve stejné podobě jako v letech, kdy brázdily běžně ulicemi města.

   

Strana 1 z 187