Vítání jara na Zelném trhu

Brno, 22. března 2017 - Pestrou jarní nabídku na Zelném trhu obohatí v pátek 24. 3. 2017 od 13.00 hodin doprovodná akce Jarní pučení. Bude se zpívat a hrát, děti si zasadí velikonoční osení a rodiče nakoupí z rozšířené nabídky ovoce, zeleniny a sazenic do kuchyně i na zahrádku. Nebude chybět ani chutné občerstvení.

   

Slavnostní zahájení turistické sezony v Brně

Brno, 21. března 2017 - V novém multifunkčním infocentru TO JE Brno v Panenské ulici proběhne 1. dubna slavnostní zahájení turistické sezony v Brně. Program zde začne na Apríla v 10 hodin dopoledne. Zájemci se budou moci vydat na tři originální průvodcovské trasy, které nejlépe uspějí ve výzvě MOJE Brno. Obyvatelé města v ní dostali možnost nabídnout svůj vlastní pohled na město a jeho příběhy. Do 19. března probíhalo na webu TICu hlasování a autoři tří nejoblíbenějších tras se nyní v rámci akce stanou na jeden den opravdovými průvodci.

   

Jihokorejský velvyslanec zavítal do Brna

Brno, 15. března 2017 - Jihokorejský velvyslanec Moon Seoung-hyun navštívil 7. a 8. března Brno. Při návštěvě moravské metropole zavítal na brněnský magistrát, krajský úřad, Ústavní soud, Nejvyšší státní zastupitelství a prohlédl si i známou architektonickou památku vilu Tugendhat. Protože se velvyslanec zajímá o hudbu, přijal rovněž pozvání rektora JAMU Ivo Medka. Během pobytu zavítal také na několik fakult brněnské techniky (VUT). Prohlédl Fakultu informačních technologií, Fakultu výtvarných umění, Středoevropský technologický institut VUT nebo Fakultu strojního inženýrství, která dlouhodobě spolupracuje s čelními představiteli jihokorejského průmyslu.

   

Brněnská zoo se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!

Brno, 15. března 2017 - Do celorepublikové akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko!", která se letos koná v sobotu 8. dubna, se coby organizátor úklidu zapojila i Zoo Brno. Úklid areálu zoologické zahrady bude probíhat od 9 hod. do 15 hod. Kromě sběru odpadků budou dobrovolníci také hrabat listí nebo zametat. Vstup do zoo budou mít všichni dobrovolníci v den úklidu zdarma.

   

Brno chce spolupracovat na vývoji Hyperloopu

Brno, 8. března 2017 - Začátkem roku se na brněnské hvězdárně uskutečnila odborná konference o vizionářském způsobu dopravy Hyperloop. Na ní došlo také k podpisu dokumentu o navázání spolupráce mezi městem Brnem a americkou společností Hyperloop Transportation Technologies.

   

Blešák na Flédě láká na originální kousky

Brno, 2. března 2017 - Milovníci originálních kousků, starožitných předmětů a dobrého jídla si přijdou 5. března na své. Na Flédě se bude konat tradiční Blešák. Celkem se na trhu sejde téměř 50 prodejců. Jarmark nabídne kromě zboží z druhé ruky i handmade výrobky a veganské a bezlepkové občerstvení. Vstup na Blešák je zdarma.

   

V Líšni a Medlánkách vzniknou další zelené oázy

Brno, 27. února 2017 - Více zeleně a vodních prvků ve městech a obcích – takový je cíl grantového programu Zelené oázy, který společně vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Do jeho druhého ročníku se přihlásila stovka projektů z celé České republiky. Uspěla dvacítka z nich, které si mezi sebe rozdělí 1,4 milionu korun. Své úspěšné zástupce má i jižní Morava.

   

Slavní detektivové obsadili Letohrádek Mitrovských

Brno, 22. února 2017 - Až do 19. března potrvá v Letohrádku Mitrovských výstava s názvem Slavní detektivové na stopě zločinu, která se zaměřuje na svět kriminálníků, charismatických vyšetřujících, s bezpočtem napínavých zápletek, logických dedukcí a překvapivých rozuzlení, odjakživa lákajících čtenáře a diváky.

   

Mezinárodní den průvodců ukáže brněnské baroko, gotiku i secesi

Brno, 15. února 2017 - Třetí únorový víkend patří v Brně tradičně Mezinárodnímu dni průvodců. Samotní oslavenci - průvodci - ani letos nezaháleli. Připravili řadu zajímavých akcí, na kterých byste neměli o víkendu 18. a 19. února chybět. Akci pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s Asociací průvodců České republiky.

   

Strana 1 z 185

vylety-01z
Mnozí z nás už zapomněli na půvaby toho, co se nám nabízí doslova za humny. Vydejte se s námi na cestu.
csakova-01z
V rozhovoru s Ilonou Csákovou se dozvíte, jakými změnami právě prochází, a co ji zavedlo na jižní Moravu.
souches-01z
Pokud byli v táboře, nevyměnili čtyři přátelé ani slova. Ale jakmile se ocitli za hraniční čarou tábora v širém poli...