Uživatelé drog posbírali v Brně desítky pohozených stříkaček

Brno, 24. dubna 2018 – V Brně proběhla ojedinělá akce. V pátek 13. dubna uspořádali aktivní i bývalí uživatelé drog ve spolupráci se Společností Podané ruce sběr pohozených stříkaček. Během několika hodin se jim podařilo posbírat desítky použitých jehel i dalšího zdravotnického materiálu na veřejných místech, v parcích a ulicích města Brna. Tato akce navazuje na dlouhodobé aktivity skupiny Street support (Podpora ulice), která se věnuje aktivnímu a smysluplnému zapojení lidí se zkušeností s užíváním drog.

Public relations

   

TOP českoslovenští YouTubeři stráví na výstavišti den s fanoušky

Brno, 23. dubna 2018 - Už počtvrté v řadě připravily ty největší hvězdy českého i slovenského YouTube program pro své skalní fanoušky, kteří mají možnost strávit s nimi celý den a užít si zábavný program. Potkají se na Utuberingu, ojedinělé akci, která nemá v České republice obdoby. Setkání YouTuberů s obdivovateli se uskuteční v sobotu 5. května na brněnském výstavišti.

   

Pasohlávecký Aqualand se rozroste o denní lázně

Brno, 23. dubna 2018 - Aqualand Moravia se dočká rozšíření - 1. května totiž otevře zcela nové prostory denních lázní. Ty poskytnou svým návštěvníkům soukromí, klid a nadstandardní služby. Hostům bude k dispozici 20 privátních lehátek, vířivka, občerstvení i obsluha na zavolání.

   

V zoo oslaví Den Země a upozorní na mizející zpěvné ptáky

Brno, 20. dubna 2018 - Oslavy Dne Země patří k tradičním součástem dubnového programu v brněnské zoo. Ani letošní rok nebude výjimkou. Návštěvníci se mohou těšit na den plný zábavy spojený s mnoha zajímavými informacemi o přírodě. „Na několika stanovištích nachystají studenti Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zábavné hry a úkoly pro zájemce všech věkových kategorií. Soutěžit budeme od 13 do 17 hodin,“ řekla vedoucí útvaru vzdělávacích programů Zoo Brno Jana Galová.

   

Na premiérovém bleším trhu v Bronxu vystoupí i Cigi cigi cirkus

Brno, 20. dubna 2018 – V sobotu 21. dubna se od 10 do 15 hodin bude konat na malém náměstíčku na rohu ulic Bratislavské a Hvězdové neobvyklý bleší trh. Účastníci budou mít možnost vyměňovat, prodávat či darovat to, co už doma nepotřebují. Navíc se mohou těšit na pouliční cirkusová představení v podání Cigi cigi cirkusu nebo výtvarné aktivity.

   

V Olympii se bude pod taktovkou sokolů cvičit, šplhat i zpívat

Brno, 20. dubna 2018 – Přehlídku sportovních i uměleckých zájmových organizací z Jižní Moravy připravili při příležitosti blížícího se všesokolského sletu na nadcházející víkend jihomoravští sokolové. Uskuteční se v sobotu 21. dubna od 10:00 v nákupním centru Olympia. Součástí přehlídky letos bude tradiční, už 9. ročník populárního závod Šplh v Olympii s mezinárodní účastí.

   

Židenický psí den nabídne poučení pro velké i zábavu pro malé návštěvníky

Brno, 19. dubna 2018 - Jak odnaučit psa, aby kousal boty? Jaké očkování pro něj zvolit? Na jaký psí sport je talent? A který židenický pes je ten nejhezčí? Odpovědi na všechny tyto otázky najdou lidé na druhém ročníku Židenického psího dne, který se uskuteční v sobotu 21. dubna od 14 do 18 hodin v židenickém Psím výběhu v meruňkovém sadu. Akce slibuje zábavu nejen pro čtyřnohé mazlíčky, ale také pro jejich majitele a děti.

   

Centrum ovládne v neděli běžecký svátek, čekejte dopravní omezení

Brno, 18. dubna 2018 – V neděli 22. dubna se v Brně uskuteční největší běžecké závody na Moravě - Brněnský půlmaraton a Brněnská desítka. Start hlavního závodu je již tradičně v 11:00, letos s menší změnou místa startu. Vybíhat se bude z ulice Rašínovy mezi kostelem sv. Jakuba a ZŠ Rašínova. Tento běžecký svátek přinese i jistá omezení pro cestující MHD a řidiče motorových vozidel.

   

Zoo získala vzácného a kriticky ohroženého leguána

Brno, 17. dubna 2018 - Pouhých osm kilometrů čtverečních na jediném ostrově ve Střední Americe. To je přirozené prostředí ještěra Ctenosaurus bakeri, který nemá české jméno. Toho se nyní z Velké Británie podařilo získat brněnské zoologické zahradě. Návštěvníci ho najdou ve zdejším Tropickém království.

   

Strana 1 z 207

Jazzfest Brno 2018 - Kenny Barron

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

ETA - šrotovné