Hrady.cz

Hvězdy MotoGP na českých strojích

Brno, 25. července 2017 - Motocyklové závody a Brno jsou spojeny už od roku 1930 a jinak tomu nebude ani letos. O prvním srpnovém víkendu na Masarykův okruh opět zavítá šampionát MotoGP. Tradičně začíná program brněnské Velké ceny už ve čtvrtek, kdy se koná tisková konference a vybraní závodníci se vydají na tzv. Dorna pre-event.

Public relations

   

Evropský parlament mládeže se v Brně chystá pokořit rekord o největší živou vlajku EU

Brno, 24. července 2017 - Účastníci 85. Mezinárodního zasedání Evropského parlamentu mládeže – Brno 2017 se ve spolupráci s Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR chystají pokořit rekord o největší živou vlajku Evropské unie a zapsat se do České knihy rekordů. Stane se tak v brněnském parku Lužánky ve čtvrtek 27. července 2017 v odpoledních hodinách (17:30 - 19:00). Jako materiál na sestavení vlajky poslouží barevné třásně, které si účastníci vlastnoručně vyrobí z krepového papíru.

   

Aqualand Moravia spojil síly s hvězdárnou i vědeckým centrem

Brno, 18. července 2017 - Vodní radovánky, pozorování Slunce, zábavné pokusy i návštěvu cirkusu mohou v jednom dni zažít návštěvníci Aqualandu Moravia. Nejmodernější tuzemský aquapark totiž letos v létě spojil síly například s brněnskou hvězdárnou nebo VIDA Centrem. Cirkusové léto, které v Aqualandu vládne, tak doplní zajímavé akce plné pokusů, kvízů a tematických her. Jednu z akcí s názvem Cirkusová galaxie mohou lidé navštívit již tuto středu 19. července.

   

Oslavte 195. Mendelovy narozeniny s Moravským zemským muzeem

Brno, 18. července 2017 - Brno bylo Mendelovo domovské město, ve kterém strávil téměř čtyřicet let svého života. Brněnské Mendelianum Moravského zemského muzea proto každoročně připomíná výročí Mendelova narození a nabízí speciální doprovodný program.

   

Tržnice na Zelném trhu konečně otevřela

Brno, 17. červenece 2017 – Zrekonstruovaná městská tržnice na Zelném trhu po několika odkladech konečně otevřela alespoň do zkušebního provozu. Rekonstrukce pozdně funkcionalistické budovy nebyla jednoduchá, v průběhu stavebních úprav se například objevily problémy se statikou. Autorem architektonického projektu rekonstrukce je Michal Palaščák. Tržnice Brno nabídne svým návštěvníkům jako první v České republice služby, které možná znají ze zahraničí, u nás však dosud chyběly.

   

U zoologické zahrady přibude několik desítek nových parkovacích míst

Brno, 17. července 2017 - Ulici Palcary, která přetíná hranici městských částí Bystrc a Komín, čeká rekonstrukce. Její součástí je i rozšíření stávajícího parkoviště. Díky tomu se rozšíří možnost parkování v okolí brněnské zoologické zahrady.

   

Na hvězdárně chystají oslavu Měsíce, připlavou i akvabely

Brno, 12. července 2017 - V noci z pátku 14. července na sobotu 15. července můžete na Kraví hoře oslavit existenci našeho Měsíce. Připraveny budou projekce v digitáriu, světelná instalace a light painting v prostoru přilehlého parku anebo scénické osvětlení koupaliště. Měsíční noc začíná ve 21.00, skončí po druhé hodině ranní a uskuteční se za každého počasí.

   

Do brněnské zoo dorazila lvice Kivu, samec za ní přijede z Polska

Brno, 12. července 2017 - V úterý 11. července přicestovala z Ústí nad Labem do brněnské zoo samice lva konžského. Jmenuje se Kivu, narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později. Společnost jí bude dělat lev Lolek, který přicestuje z polské Zoo Gdaňsk o pár týdnů později.

   

Marketingová kampaň VUT zvítězila v prestižní evropské soutěži

Brno, 4. července 2017 - Mezinárodní porota i stovky účastníků marketingové konference EUPRIO (European Universities Public Relations and Information Officers) se letos jednoznačně shodly na vítězi letošní EUPRIO Award 2017. Zástupce prestižních evropských univerzit nejvíc oslovila kampaň Sem patřím, kterou Vysoké učení technické v Brně zaměřilo na přilákání žen do technických oborů. Pomocí náborové kampaně se letos podařilo získat polovinu všech přihlášek na brněnskou techniku.

   

Strana 1 z 191

Ivan Hlinka Memorial Cup U18

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Královský košt Znojmo
Permonium