Ocean48
Sluníčko Montessori

Den s RegioJetem představí veřejnosti nejmodernější železniční techniku

Brno, 26. května 2017 - Již tuto sobotu 27. května proběhne od 9.00 do 12.00 hodin v Brně na Hlavním nádraží na 5. nástupišti Den s RegioJetem. Dopravce zde představí nejmodernější železniční techniku ve střední Evropě včetně lokomotivy SIEMENS Vectron.

   

Dětský den na brněnském letišti slibuje nabitý program pro všechny

Brno, 25. května 2017 - V neděli 28. května se na ploše brněnského letiště odehraje den plný zábavy a neopakovatelných zážitků. Hudebně zábavný program si užijí nejen malí návštěvníci, ale také jejich rodiče a přátelé. Připravena je spousta soutěží o skvělé ceny, jako je let vrtulníkem pro celou rodinu, cvičný let v letadle, anebo letenky do Londýna pro dvě osoby.

   

FN Brno pouští brněnským strážníkům pořádně žilou

Brno, 25. května 2017 - Dva termíny v polovině května již mají za sebou, jeden v polovině června je ještě čeká. Řeč je o strážnících a zaměstnancích městské policie, kteří se přihlásili k hromadnému darování krve ve Fakultní nemocnici Brno. K darování krve se na základě jediné výzvy přihlásilo téměř sedmdesát prvodárců a také dvě desítky jejich kolegů.

   

Jubilejní dvacátý ročník přehlídky ohňostrojů startuje!

Brno, 24. května 2017 - V závěru května a především pak v měsíci červnu se v Brně uskuteční jubilejní dvacátý mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Pro dvacáté jubileum je připraveno celkem sedm ohňostrojů. Úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady.

   

V Botanické zahradě na týden vystaví masožravé rostliny

Brno, 23. května 2017 - Od 25. května do 2. června se bude ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU na Kotlářské konat výstava masožravých rostlin. „Při této příležitosti chceme připomenout, že skleníky letos slaví 20. výročí od slavnostního otevření. Architektem byl Petr Talanda. On i jeho nadaní vnuci představí svou práci některými díly, na panelech přiblížíme historii skleníků v naší zahradě,“ uvedla Magdaléna Chytrá, vedoucí Botanické zahrady.

   

Rekordní slavnosti mořských a rybích specialit na Kraví hoře se blíží!

Brno, 18. května 2017 - Ve dnech 10.–11. června ožije park na Kraví hoře rybími specialitami. Již 7. vlna Tsunami nabídne spousty rybích pokrmů od významných brněnských kuchařů, kteří účastníkům připraví jedinečný gurmánský zážitek. Jedná se tak o největší grilování čerstvých mořských ryb a darů moře v ČR.

   

Nechte si zdarma zkontrolovat znaménka dermatologem na akci SkinChecker 2017

Brno, 15. května 2017 - Léto se pomalu blíží a s ním i sezóna opalování. Je tedy nejvyšší čas nechat si zkontrolovat znaménka dermatologem. Rakovina kůže je totiž nejrychleji se šířící, typem rakoviny a vede k úmrtnosti stále mladší věkové skupiny. Přitom je jediným typem rakoviny viditelným pouhým okem a pokud je diagnostikovaná včas, 90 % případů je účinně léčitelných.

   

Rodinka losů v brněnské zoo se rozrostla

Brno, 15. května 2017 - Losí stádo brněnské zoo se rozrostlo o nového člena. Samice Raija porodila koncem dubna jedno mládě, u kterého však doposud není jasné pohlaví. „Vidět ho ale zatím není úplně snadné, losata totiž v prvních dnech po narození zůstávají skrytá v podrostu a nenásledují matku, naopak čekají, až se k nim sama vrátí. Podobnou strategii volí i další druhy jelenovitých, například běžně se vyskytující srnec obecný,“ říká kurátorka chovu savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

   

V Komíně vyrostlo nové hřiště z recyklovaných pneumatik

Brno, 15. května 2017 - V Brně-Komíně bylo v pátek 12. května slavnostně otevřeno dětské hřiště Run Blue, které vyrostlo z recyklovaných pneumatik. Zdejší sportovci se z hřiště mohou těšit díky akci „Auta poháněná srdcem“, ve které zvítězilo právě Brno.

   

Strana 1 z 189

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN