Z kukuřice tiskne 3D stavební výplně, kilový váleček unese pět tun

Brno, 22. ledna 2018 - Vypadají jako pórovité membrány z hodiny přírodopisu, jsou to však chytré stavební struktury, jejichž statické, dynamické a izolační vlastnosti lze na míru přizpůsobit. Zároveň mohou mít lepší vlastnosti než klasické stavební výplně. Řeč je o vzdušných organických tvarech, jež navrhuje tým Jana Podroužka z Fakulty stavební VUT.

   

Nejusměvavější nemocnice na jižní Moravě? Ta vojenská v Brně!

Brno, 22. ledna 2018 - Vojenská nemocnice Brno se stala jihomoravskou vítězkou ve zvláštní kategorii rozsáhlého průzkumu Nemocnice pro život. Hodnotilo se v ní, jak často se personál usmívá na pacienty, a také úroveň bezpečnosti. Na druhém místě v Jihomoravském kraji skončila Nemocnice Boskovice a na třetím Úrazová nemocnice v Brně. Na jižní Moravě bylo přitom hodnoceno celkem 155 nemocnic.

   

Populární brněnští sportovci se utkají s handicapovanými dětmi

Brno, 17. ledna 2018 - Pondělí 22. ledna bude v Aqualandu Moravia opět patřit dětem. V rámci již sedmého ročníku Aqualand Cupu se sem sjedou děti ze všech koutů republiky, aby strávily sportovní odpoledne se slavnými brněnskými sportovci. Připraveny jsou týmové soutěže i zábava na atrakcích, hlavním cílem akce však je posílení sebevědomí sociálně znevýhodněných dětí a jejich propojení s úspěšnými sportovci v roli pozitivních vzorů.

   

Vánoční kampaň netboxu vynesla SOS dětským vesničkám 64 000 Kč

Brno, 15. ledna 2018 - V rámci vánoční kampaně bylo pro děti z SOS dětských vesniček vybráno více než 300 dárků. Brněnský netbox ke každému dárku přidal 200 Kč na opravy pěstounských domků. Celkově tak finanční dar, který netbox daroval SOS dětským vesničkám, dosáhl částky 64 000 korun .

   

Máte dokumenty z roku 1968? Zapůjčte je na výstavu na Špilberku!

Brno, 14. ledna 2018 - V letošním roce „osmičkových“ výročí připomene Muzeum města Brna na Špilberku na samostatné výstavě i vpád vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR. Jmenovat se bude „Rok 1968 v Brně očima cenzora“ a muzeum se proto obrací na veřejnost s netradiční prosbou. Pokud máte materiály vztahující se k danému období, můžete se o ně podělit s odborníky.

   

Vila Löw-Beer bude v sobotu hostit svatební veletrh

Brno, 11. ledna 2018 – V sobotu 13. ledna se ve Vile Löw-Beer v Brně uskuteční již třetí svatební den připravený ve spolupráci se svatební koordinátorkou Veronikou Polehlovou. Od 10 do 16 hodin si můžete přijít vybrat z nabídky profesionálních dodavatelů svatebních služeb a informovat se například i o možnostech uspořádání obřadu ve vile.

   

Sociální experiment na Římském náměstí: Veřejný šatník a lednička v jednom

Brno, 10. ledna 2018 - Válí se vám ve skříni přebytečné oblečení a rádi byste je poskytli někomu potřebnému? Nebo jste náhodou nakoupili více jídla, než sníte, a nechcete je vyhazovat? V obou případech máte možnost přebytky odevzdat do Share Pointu, tedy do kombinace veřejného šatníku a ledničky, který zahájil provoz na Římském náměstí.

   

Pracovníci radnice Brno-střed získali nový elektromobil

Brno, 10. ledna 2018 – Pracovníci radnice Brna-střed mají od nového roku pro svou práci k dispozici nový elektromobil Volkswagen e-up. Budou jej využívat převážně pro jízdy v rámci městské části Brno-střed a jejího nejbližšího okolí.

   

Brněnskou zoo navštívilo loni rekordních 300 tisíc lidí, i díky lvům

Brno, 8. ledna 2018 - Teprve potřetí za posledních 20 let se podařilo brněnské zoologické zahradě pokořit hranici 300 tisíc návštěvníků. V roce 2017 do ní přišlo přesně 308 112 lidí. „Jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují návštěvnost, je počasí. Pokud není příliš horko a málo prší, tak na Mniší horu vždy přijde více návštěvníků. Tahákem byla určitě nová expozice pro lvy konžské. Z reakcí víme, že si lidé samici Kivu a samce Lolka velmi oblíbili,” připomněl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka návrat lvů.

   

Strana 1 z 202

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Gopas - G2B TechEd 2018