CCV

Skřeti obsadili Špilberk

Brno, 26. září 2017 - Divoké skřety z kmene Snaga a jejich (ne)kulturu nyní mohou poznat návštěvníci na hradě Špilberku. Výstavu Jeden kmen tam pořádá Muzeum města Brna ve spolupráci se stejnojmenným brněnským fantasy projektem.

Public relations

   

Profesor VUT získal prestižní cenu za optimalizaci číslicových obvodů

Brno, 26. září 2017 – Profesor Lukáš Sekanina, odborník v oblasti počítačových systémů, který působí na Fakultě informačních technologií VUT v Brně, společně se svým týmem vyvinul nové metody umožňující optimalizaci číslicových obvodů. Za svůj projekt získal Cenu předsedkyně Grantové agentury České republiky.

   

Tradiční bleší trh na Flédě láká na originální kousky i věci z druhé ruky

Brno, 26. září 2017 - Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se sortiment s domácím jídlem. Vstup na Blešák je zdarma.

   
ZPMVČR 2017 - léto (5)

Skotské horalské hry na Kraví hoře pobaví dospělé i děti

Brno, 21. září 2017 - Skotské dudy, kilty, hod kládou či kamenem, whisky, hudba, tanec a mnoho dalšího čeká na všechny, kdo zavítají v sobotu 23. září od 10 do 19 hodin do parku za plaveckým bazénem v Brně na Kraví hoře.

   

Podzimní prohlídky města odstartuje putování za židovskou historií

Brno, 21. září 2017 - Koho láká poznávání ulic města a jeho zákoutí, neměl by vynechat jedinečnou příležitost vydat se na zajímavá místa a dozvědět se něco o historii i současnosti města. Tento víkend bude patřit Brnu židovskému. V sobotu 23. září se v 10 hodin se na Moravském náměstí potkají ti, jež zajímá soužití Čechů, Němců a Židů. V neděli pak ve stejný čas začíná na nádvoří Staré radnice prohlídka nazvaná Židovské Brno. O čtyři hodiny později je potom sraz před vstupem na jeden z nejkrásnějších židovských hřbitovů v Evropě.

   

V Brně vzniklo druhé největší muzeum historických BMW v Evropě

Brno, 14. září 2017 - První BMW s ledvinkami, první BMW z Tuzexu nebo první sporťák slavné německé značky si mohou prohlédnout lidé v nově otevřeném muzeu v hale Renocaru v brněnské Slatině. Tuto sobotu si historická auta prohlédnou děti ze základních škol. Od pondělí pak bude hala přístupná zdarma i dalším zájemcům. S nápadem na založení muzea přišel renovátor a sběratel vozů Miloš Vránek, který celý svůj život zasvětil právě značce BMW.

   

V Brně ve středu úderem 11 hodiny poteče z kašny pivo!

Brno, 13. září 2017 - Něco takového Brno ještě nezažilo! Ve středu 13. září vytryskne úderem pravého brněnského poledne (tedy v 11:00) z kašny pivo zdarma a na stromech porostou klobásy! Tak začne akce s názvem Tržnice jede naostro – den plný dobrého jídla a pití, zábavy a kultury v Tržnici Brno.

   

Svitavské nábřeží ožije multižánrovým festivalem i jízdami parním vlakem

Brno, 9. září 2017 - Ve dnech 15. až 17. září bude opět živo u řeky Svitavy v Brně. Uskuteční se zde totiž multižánrový festival Svitava pod parou. „Chceme toto pozapomenuté romantické zákoutí přetvořit na místo, kde se lidé mohou především zastavit a potkat na břehu řeky. Svitava pod parou je festival otevřený všem,” tvrdí Jan “Olív” Orava ze spolku V karanténě.

   

Na Kroužkobraní si děti mohou vybrat z desítek zájmových činností a klubů

Brno, 7. září 2017 – Nákupní centrum Avion Shopping Park Brno chystá pro své návštěvníky tradiční akci s názvem Kroužkobraní. Již 11. ročník přehlídky zájmových kroužků pro děti se uskuteční druhý zářijový víkend ve dnech 9.–10. září. Kromě desítek kroužků se návštěvníci mohou těšit také na zpěvačku Ilonu Csákovou, fotbalistu Tomáše Ujfalušiho, footbagistu Honzu Webera a další hosty. Během celého víkendu bude probíhat i soutěž o nábytek s obchodním domem IKEA.

   

Strana 1 z 194

ABSL konference

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

ANNOVINO - Valtické podzemí 1
Hudební lahůdky
Slavnosti vína