Areál Kraví hory slaví dvacáté narozeniny

Brno, 14. června 2024 – Sportovní a rekreační areál Kraví hora, který je příspěvkovou organizací městské části Brno-střed, si připomíná dvacet let od svého založení. Za tu dobu areál navštívily milióny návštěvníků, zaznamenal výrazné změny nebo se popasoval s náročným obdobím covidu.

   

Brno opraví fotbalové hřiště a postaví novou florbalovou halu na Lesné

Brno, 5. června 2024 - Dvě dotace, které významně podpoří sportovní infrastrukturu, projednala Rada města Brna. Peníze se využijí k rekonstrukci fotbalového hřiště klubu FC Svratka Brno v Žabovřeskách a stavbě nové haly florbalistů FBŠ Hattrick Brno na Lesné. Celkově se rozdělí téměř 14 milionů korun, ještě je však zapotřebí souhlasu zastupitelů.

   

V lesích MENDELU jsou v provozu dvě nová sportoviště pro cyklisty

Brno, 27. května 2024 - Smlouvu o zřízení a provozování cyklotrailů v lesích Mendelovy univerzity uzavřel Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny (ŠLP Křtiny) se spolkem Zamilectrejls spravujícím sportoviště pro horská kola (MTB cyklistika) v lokalitě Zamilovaného hájku a se sdružením Freestyle pro Brno, pod nějž spadá nedaleký Dirtjump Zamilec. Obě sportoviště se nachází v blízkosti Brna, na území městských částí Řečkovice a Královo Pole. Smlouvy stanovující práva a povinnosti subjektů jsou uzavřeny na dobu deseti let.

   

Hřiště Akátky prošlo modernizací, láká mladší i starší děti

Brno, 22. května 2024 - Lesopark mezi Židenicemi a Vinohrady je oblíbené místo pro vycházky a relaxaci. Rodiče s dětmi zde rádi navštěvují dětské lesní hřiště, které v posledních měsících prošlo úpravami. Stalo se tak díky vítěznému návrhu z participativního rozpočtu Dáme na vás.

   

Na Borodinově se otevřelo hřiště plné zábavy

Brno, 14. května 2024 - Nedávno bylo slavnostně otevřeno hřiště, jehož rekonstrukce byla v celkových nákladech 1,1 milionů korun. Tato částka byla hrazena z dotace z rozpočtu města Brna. Zkušení tvůrci hřišť z Yggdrasilmontu se specializací na dětská hřiště z akátového dřeva dali do díla srdce! Projekt na Borodinově odstartovali 3. 11. 2023 a 10. 4. 2024 už se na hřišti mohlo hrát. Velcí dobrodruzi ocení balanční prvky a prolézačku, hopsadlo a klouzačka potěší malé děti. A to všechno v krásném prostředí mezi domy a lesem.

   

Nová formule Dragon e4 studentů VUT je nadupanější než předchozí modely

Brno, 7. května 2024 - Rychlejší a úspornější. Takový bude už čtvrtý elektrický monopost Dragon e4, který představili nedávno studenti VUT v Brně. Slavnostní odhalení, neboli rollout, se konalo poprvé i pro širokou veřejnost, a to na nádvoří hradu Špilberk. Mladí konstruktéři z TU Brno Racing se s formulí v létě vypraví na celkem tři závody seriálu Formula Student a pokusí se obhájit pozici ve světové top dvacítce, kam se probojovali v minulé sezóně.

   

Brno hodlá podpořit sportovce téměř 154 miliony korun

Brno, 30. dubna 2024 - Velký balík sportovních dotací doporučila Rada města Brna ke schválení zastupitelům. Dohromady se má rozdělit takřka 154 milionů korun, jež poputují na sportování mládeže, seniorů i handicapovaných. Dále se podpoří významné sportovní akce včetně e-sportového mistrovství republiky či rekonstrukce tenisového areálu v Lužánkách.

   

Brno bude hostit dva prestižní volejbalové šampionáty

Brno, 23. dubna 2024 - Jde o velký moment pro český kolektivní sport a zároveň také pro fanoušky. Po dlouhých 36 letech se vrátí na území České republiky vrcholný házenkářský šampionát v podobě EHF EURO 2026, k němuž se o pět let později přidá nově také ženské mistrovství světa 2031. Obě prestižní akce se odehrají v Brně a budou mít za úkol přesáhnout hranice sportu a přispět k popularizaci házené.

   

Tým TU Brno Racing na Špilberku odhalí novou formuli Dragon e4

Brno, 19. dubna 2024 - Tým TU Brno Racing na Špilberku odhalí novou formuli Dragon e4. Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26. dubna odpoledne na velkém nádvoří hradu Špilberk. Akce je otevřena všem zájemcům o motosport a techniku.

   

Strana 1 z 118

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...