Za Lužánkami vyroste multifunkční rychlobruslařská hala za 170 milionů

Brno, 7. června 2021 - Projekt multifunkčního sportoviště za Lužánkami je opět blíže své realizaci. Brněnští radní nyní schválili výběr zhotovitele projektové dokumentace – společnost Arch.Design. Ta bude i autorským dozorem na samotné stavbě.

   

Minimotocup v Brně odstartuje tuzemskou sezónu minibiků

Brno, 4. června 2021 – Na malé dráze Masarykova okruhu v Brně se tento víkend 5. a 6. června koná závod šampionátu Minimotocup. Bude to vůbec první podnik kategorie minibike na území České republiky, který se v letošní sezóně uskuteční. Na domácí trati se očekává velké zastoupení členů Minibikové akademie Masarykova okruhu, která letos čítá takřka 30 nejmenších závodníků a závodnic.

Public relations

  • Óóó Indiáni

    Óóó Indiáni

    O indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je zbrusu nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 m2 se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.
   

Extrémní desetidenní půltriatlonové klání se uzavře v Těšanech

Brno, 2. června 2021 – Co je v lidských silách? To zjistíte při vyvrcholení úchvatné akce – doběhu desátého půltriatlonu během deseti dnů. Akce, kterou doprovodí bohatý program, se uskuteční v sobotu 12. června v obci Těšany na Brněnsku. Jakub Žák, místní rodák, zakončí v Těšanech závod, který začne o deset dní dříve na Faerských ostrovech. Během deseti dnů, zvládne v deseti zemích deset půltriatlonů!

   

Brněnské bazény se po roce otevírají

Brno, 1. června 2021 – Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Po téměř roční uzavírce se opět otevřou brněnské bazény provozované společností STAREZ – SPORT, a. s. Koupaliště Riviéra a Zábrdovice přivítají návštěvníky již v úterý 1. června, nejpozději od poloviny měsíce, tedy 14. června, pak budou přístupná také další sportoviště: Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky i Bazén Ponávka.

   

V areálu Vodova si přes léto zdarma zasportuje celá rodina

Brno, 31. května 2021 – Městská společnost STAREZ – SPORT, a.s., nabídne opět po roce Brňanům vyžití ve Sportovním parku Vodova. Minifestival pohybu potrvá od 5. června do 5. září 2021 a zahájen bude za doprovodu atraktivního programu. Vstup na akci bude po celou dobu konání zdarma.

   

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získalo certifikát FIFA

Brno, 30. května 2021 – Novým travním kobercem se může od začátku listopadu 2020 pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace MASTER 40/200 nyní získal certifikát od mezinárodní fotbalové federace FIFA.

   

Ferrari Challenge nabídne v Brně souboje silných závodních strojů

Brno, 26. května 2021 – Třetím dějištěm letošní sezóny evropského šampionátu Ferrari Challenge se tento víkend 28. až 30. května stane Masarykův okruh v Brně. Do České republiky dorazí přes čtyři desítky automobilových závodníků, kteří budou o trofeje bojovat v závodních speciálech Ferrari 488 Challenge Evo.

   

Tři velké projekty za desítky milionů pomohou brněnským sportovcům

Brno, 25. května 2021 - Hned tři velké projekty pomohou mnoha brněnským sportovcům. Ve sportovním areálu na Jakuba Obrovského 2, který je celoročně využíván pro rugby a tenis, vznikne zázemí tak, aby bylo možné zde sportovat celoročně. Sportovní areál FC Soběšice se dočká rekonstrukce zázemí. Rekonstrukce čeká také budovu loděnice a skladu lodí areálu TJ Lodní sporty Brno na ul. Veslařská v Brně.

   

Brno podpoří sportující mládež, dotaci dostane i stadion Pod Palackého vrchem

Brno, 20. května 2021 - Pro rok 2021 proběhla aktualizace dotačních programů pro oblast sportu. Vznikl nový ucelený program se zaměřením na podporu mládeže s názvem Program podpora sportu pro rok 2021 – Mládežnický sport. Podporu 400 000 Kč pak dostane VUT na zabezpečení provozu atletického stadionu Pod Palackého vrchem, kde trénují také mladí atleti z brněnských sportovních oddílů. Brněnští radní také schválili II. kolo programu týkajícího se podpory provozu sportovišť a sportovní činnosti dospělých.

   

Strana 1 z 96