Ocean48
Sluníčko Montessori

Závodník Karel Abraham na Šelepce pokřtí fotoknihu Abajafans

Brno, 23. května 2017 - Ve světovém motocyklovém šampionátu třídy MotoGP se Karlu Abrahamovi letos daří nad očekávání dobře. Při svém návratu do elitní třídy totiž bodoval ve třech ze čtyř úvodních závodů. Mezitím si ale také stačil vážně poranit kotník, ale hlavně poprvé v kariéře odstartovat z první řady startovního roštu této nejprestižnější královské třídy.

   

Běh Riviérou nabídne autogramiádu hráčů Komety nebo show mistra světa

Brno, 18. května 2017 - V sobotu 20. května se uskuteční již pátý ročník Běhu Riviérou. Populární sportovní akce má své kouzlo a také své fanoušky, kterých každoročně přibývá. Přírodní areál Koupaliště Riviéra nabídne bohatý program od deseti hodin dopoledne.

   

6. ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open se blíží

Brno, 11. května 2017 - Do zahájení 6. ročníku Evropských her handicapované mládeže zbývá pouhý měsíc a přípravy jsou v plném proudu. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže. Jejich organizátorem je Nadační fond Emil.

   

Na opravy a investice dostanou brněnské sportovní kluby 40 milionů

Brno, 9. května 2017 - Město Brno systematicky a každoročně podporuje sportovní spolky a týmy v jejich činnosti. Pro letošní rok byla v rozpočtu města Brna na opravy a investice v oblasti tělovýchovy a sportu vyčleněna částka 40 milionů korun. Rozdělení dotací doporučili radní ke schválení Zastupitelstvu města Brna.

   

Jihomoravský kraj podpoří 20 miliony letošní Grand Prix ČR

Brno, 5. května 2017 - Jednomyslným rozhodnutím všech šedesáti přítomných schválilo 27. dubna jihomoravské zastupitelstvo poskytnutí mimořádného členského příspěvku ve výši 20 milionů korun Spolku pro GP ČR Brno. Jde o podporu letošního ročníku motocyklové Velké ceny ČR, která se koná ve dnech 4. až 6. srpna. Ministryně školství Kateřina Valachová při návštěvě Brna oznámila podporu Velké ceny ČR 2017 ve výši 70 milionů korun.

   

Historické závodní vozy rozburácí Masarykův okruh

Brno, 3. května 2017 – I ve své jubilejní dvacáté sezóně míří do Brna rakouský šampionát historických a klasických závodních vozů Histo Cup. Ve dnech 5. až 7. května se na Masarykově okruhu představí plejáda legendárních automobilů, kterou doplní moderní speciály. Celkem se na startovním roštu o závodním víkendu vystřídá více než 200 vozů.

   

Jarní cena Brna startuje, na okruh se vrací sidecary

Brno, 20. dubna 2017 – Po dvaceti letech se na Masarykově okruhu v ostrém závodu představí posádky sidecar. Atraktivní disciplína je pouze jedním z lákadel motocyklové Jarní ceny Brna, která se v areálu Automotodromu koná od pátku 21. dubna do neděle 23. dubna. Svou závodní premiéru v barvách nově vzniklého Brno Circuit Junior Racing Teamu absolvují také tři mladé motocyklové naděje.

   

Brnem projede Velká jarní cyklojízda

Brno, 20 dubna 2017 – „Napumpujte svoje duše,“ říká postava nápadně připomínající hrdinu seriálu Profesionálové na plakátu k letošní Velké jarní cyklojízdě, která tento čtvrtek startuje v 17.30 hodin u kina Scala na Moravské náměstí.

   

Zápasy Komety se budou promítat i na obřích plátnech na Zelňáku

Brno, 13. dubna 2017 - Patříte mezi fanoušky modrobílých a nepodařilo se vám získat lístky na finálová utkání do DRFG Arény? Nemusíte zoufat! Pořádně nabušená atmosféra bude panovat i na Zelném trhu. Budou zde umístěny hned rovnou dvě obří obrazovky, na nichž se budou promítat přímé přenosy zápasů brněnské Komety proti libereckým Bílým tygrům.

   

Strana 1 z 78