Hrady.cz

Kentico spojí síly s dánským Ucommerce

Brno, 18. července 2017 – Česká IT společnost Kentico Software navázala úzkou spolupráci s dánskou firmou Ucommerce. Zatímco Kentico vyvíjí řešení pro tvorbu a správu webového obsahu, Ucommerce je jednou ze světově nejoblíbenějších aplikací s pokročilými funkcemi pro oblast online obchodování. Oba dva nástroje běží na platformě .NET od Microsoftu, jsou vyvíjeny v Evropě a úspěšné po celém světě. Brněnské Kentico si od partnerství slibuje nové zákazníky z řad velkých mezinárodních korporací, až dosud totiž nabízela řešení především pro středně velké firmy.

   

Brněnská náměstí zaplaví auta na prodej

Brno, 17. července 2017 – Auta nejprodávanějších značek se rozhodla Brňanům přivézt „až pod nos“ společnost Mototechna ze skupiny AAA AUTO. Desítky vozů od 20 výrobců zaparkovala na Moravském náměstí na ploše bývalého Německého domu, poté je převeze na náměstí Svobody. Vůbec poprvé tak firma zkouší koncept pop-up store, tedy vytvoření prezentace na přechodnou dobu.

   

Zetor pokračuje v expanzi v Africe, nyní míří i na keňský trh

Brno, 17. červenec 2017 – Renesanční období zažívají traktory značky Zetor na území Afriky. Keňa se stala v pořadí již pátou africkou zemí, kde místní zemědělci mohou obhospodařovat svá pole a farmy s využitím brněnské techniky. Nový kontrakt s keňským partnerem byl uzavřen na tři roky a předpokládá roční dodávku traktorů Zetor v objemu několika desítek kusů. Prvních 12 strojů už bylo do země dovezeno.

   

Springtide Ventures a Rockaway vstupují do brněnského IT startupu ThreatMark

Brno, 4. července 2017 – Společnost ThreatMark s.r.o., která vyvinula účinný způsob ochrany před podvody a kyber útoky pro web a mobilní aplikace, získala dva významné domácí investory. Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG, a investiční skupina Rockaway prostřednictvím své divize Rockaway Ventures získávají 32,2 % v ThreatMarku.

   

Jihomoravské inovační centrum nově povede Petr Chládek

Brno, 30. června 2017 - Nejdéle v tuzemsku fungující agenturu na podporu inovativního podnikání povede nový ředitel. Valná hromada zvolila do čela JIC Petra Chládka, který v organizaci dosud působil jako manažer Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. Nový post přebírá s plánem navázat na dosavadní úspěchy a dál centrum rozvíjet.

   

Červencový daňový balíček: Slev na děti se dočkají i podnikatelé s paušálem

Brno, 28. června 2017 – Zásadní změny v daních z příjmů přináší novela zákona o daních z příjmů, která je součástí daňového balíčku 2017. Ten nabývá účinnosti 1. července. Novela zákona o daních z příjmů přináší zvýšení daňového zvýhodnění na druhé dítě a na třetí a další dítě.

   

Red Hat v Brně rozšiřuje své vývojové centrum

Brno, 22. června 2017 - Red Hat otevřel v Brněnském technologickém parku novou, v pořadí již čtvrtou administrativní budovu. Rozšiřování brněnského vývojového centra je reakcí na rostoucí zájem o podniková řešení na bázi open source technologií, které Red Hat vyvíjí. Pro Red Hat nyní v Brně pracuje více než 1000 vývojářů a dalších hi-tech pracovníků zapojených do více než 50 mezinárodních týmů. Zázemí v brněnském centru má rovněž stovka stážistů a dvě stě spolupracujících studentů.

   

Strana 1 z 158