Canary - pronájem kanceláří

Webnode investoval 5 milionů do vývojového studia Touch Art

Brno, 16. listopadu 2017 – Webnode, jeden z největších celosvětových poskytovatelů webových stránek zdarma, oznámil další investici. Po loňském vstupu do českého start-upu Smartsupp společnost nyní majetkově vstoupila do technologické firmy Touch Art, věnující se zakázkovému vývoji aplikací pro mobilní zařízení. Webnode díky investici ve výši 5,1 milionu korun získal v brněnském studiu 30% podíl.

Public relations

  • Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

    Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

    Navzdory mylnému přesvědčení mnoha řidičů i majitelů veteránů, garanční prohlídky i servis veterána lze provést na jednom místě. S veteránem i novým vozidlem je totiž možné zajet do autoservisu. Není nutné vždy navštívit autorizovaný servis nebo naopak firmu specializující se na renovace veteránů.
   

Novela zákona o daních z příjmů: Změny se vyplatí využít už letos

Brno, 16. listopadu 2017 – Konec roku se blíží a mnozí podnikatelé i firmy už teď začínají připravovat podklady k daňovému přiznání. Letos v červenci byl přijat daňový balíček se zásadními novelami zákona o daních z příjmů. Díky přechodnému ustanovení mají podnikatelé letos dvě možnosti, jak při tvorbě daňového přiznání postupovat. I když mohou podávat daňové přiznání stejně jako loni, v dalším roce se jim toto zjednodušení může vymstít. Pro mnohé jsou navíc nové úpravy nespornou výhodou.

   

Brno a JIC již potřetí propojí kreativce s firmami

Brno, 8. listopadu 2017 - Zjednodušit spolupráci mezi kreativními profesionály a technologickými firmami se opět snaží Brno ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC). A to prostřednictvím až stotisícových poukazů na společné projekty. V první fázi se regionální kreativci během dvou týdnů přihlašují do  kreativní galerie, odkud firmy v druhé fázi vybírají spolupracovníky. Letošní galerie otevírá právě dnes. Projekt vyvrcholí v dubnu 2018 losováním dvojic, které voucher dostanou.

   

Z areálu brněnské zbrojovky vzniká nová čtvrť

Brno, 1. listopadu 2017 - Z areálu bývalé brněnské zbrojovky už vniká nová moderní čtvrť. Jako první se oprav dočkal objekt Prospera, známá vysoká červená budova, ze které vznikne administrativní centrum pro 2 000 nových pracovních míst. Bude to první modernizovaný objekt v areálu Nové Zbrojovky. Největší rekonstrukce začne v zimě tohoto roku.

   

Brněnský TESCAN investuje do 3D zobrazování vzorků

Brno, 30. října 2017 - Společnosti TESCAN ORSAY HOLDING a 3Dim Laboratory se dohodly na vytvoření společného podniku TESCAN 3DIM s.r.o., který bude pro obě firmy vyvíjet software pro trojrozměrné zobrazování a analýzu dat.

   

Veletrh WOOD-TEC zaplní brněnské výstaviště

Brno, 26. října 2017 - Jak zvládnout aktuální velký nárůst zakázek, když ale chybí pracovní síly, nebo jak velké i malé firmy a živnostníci ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu mohou zefektivnit svoji práci. Od 31. října do 3. listopadu pomůže s touto problematikou 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC.

   

Y Soft roste a stěhuje výrobu do trojnásobně větších prostor

Brno, 24. října 2017 – Y Soft, přední dodavatel podnikových workflow řešení, oznámil plán přesunout stávající výrobní zázemí z brněnské centrály do větších prostor. Nová výrobní linka, stejně jako oddělení pro objednávky a logistiku tak nyní sídlí v samostatné budově v areálu brněnského Technologického parku. Y Soft si tímto krokem zajišťuje navýšení výrobní kapacity a vysokou kvalitu výrobní infrastruktury a slibuje si od něj podporu dalšího růstu. Posílení kapacit rovněž umožní efektivnější sdílení výroby se startupy z portfolia YSoft Ventures, které se zaměřují na IoT.

   

Strana 1 z 163