Čtyři z pěti firem z RHK Brno chtějí nádraží v odsunuté poloze

Brno, 20. února 2018 - Regionální hospodářská komora Brno doporučuje vedení města Brna, aby schválilo modernizaci železničního nádraží v odsunuté poloze ve variantě Řeka. Toto stanovisko už koncem loňského roku schválilo představenstvo komory, podle kterého je tato možnost výrazně levnější, rychleji realizovatelná a je u ní větší šance na získání evropských dotací. Nyní ke stejnému závěru dospěla v anketě i členská základna komory.

   

Brněnský HIWIN loni rostl o 16%, letos chystá i nové produkty

Brno, 19. února 2018 - Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2017. Celkový obrat ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 16,1 % a dosáhl částky převyšující 332 milionů korun. Zisk společnosti vzrostl o 16,5 %. Na celkových tržbách společnosti se významně podílí i export, a to ve výši 26 %. HIWIN vyváží své produkty zejména do zemí východní a jižní Evropy.

   

Brno podpoří 25 talentovaných doktorandů 9 miliony

Brno, 15. února 2018 – Odstranění nežádoucích účinků chemoterapie, vývoj nových materiálů pro výrobu levné a ekologické solární energie či výzkum tání ledu v Antarktidě po poslední době ledové. I tyto projekty budou zkoumat noví nadějní vědci na brněnských univerzitách. Celkem 25 českých i zahraničních studentů letos uspělo v projektu Brno Ph.D. Talent. Po dobu tří let budou ke své doktorské práci dostávat stipendium 100 tisíc korun ročně. Stipendijní šeky jim ve středu 13. února předal náměstek primátora Jaroslav Kacer. 

   

Cushman & Wakefield otevře regionální pobočku v Brně

Brno, 12. února 2018 – Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018.

   

I malé a střední podniky mají zásluhu na rekordním exportu na světové trhy

Brno, 31. ledna 2018 - Česká ekonomika zažívá extrémně úspěšné období. Tuzemské hospodářství roste tempem, které republika dříve záviděla asijským tygrům. Podle odhadů ministerstva zahraničních věcí český export letos přesáhne 4 biliony korun. Český podíl na světovém obchodu loni překročil magickou hranici jednoho procenta. Potenciál na zahraničních trzích využívají i malé a střední podniky (MSP), byť musejí čelit zvláštním překážkám.

   

Žluté vlaky loni přepravily rekordních 4,7 miliónu cestujících

Brno, 29. ledna 2018 - Téměř o milion cestujících více než v roce 2016 přepravily dálkové vlaky RegioJet v České republice a na mezinárodních trasách v roce 2017. Služeb dopravce využilo celkem 4,67 milionů cestujících, zatímco v roce 2016 jich bylo přibližně 3,7 miliónu. Meziročně se tak počet cestujících zvýšil o 26 % a milion cestujících navíc představuje rekordní přírůstek počtu cestujících během jednoho roku.

   

V TESCANU vyrobili jubilejní 2500. mikroskop, zamíří do Manchesteru

Brno, 27. ledna 2018 - V sídle brněnského výrobce elektronových mikroskopů TESCAN mohou slavit – právě nyní zde totiž vyrobili přístroj s jubilejním výrobním číslem 2500. Přístroj poputuje na univerzitu v Manchesteru, kde bude sloužit ve výuce přírodních věd. Společnost ročně v Brně vyrobí téměř tři stovky podobných mikroskopů.

   

Strana 1 z 165