Ocean48
Sluníčko Montessori

VIA ALTA a vědci z MENDELU vyvinuli palivo z biologických odpadů

Brno, 24. května 2017 - V České republice se každý rok vyprodukuje více jak 2,5 milionu tun biologicky rozložitelného odpadu. Díky moderním technologiím se může odpad stát materiálem pro další využití. Nová technologie MULTIFERM pro výrobu paliva z biologicky rozložitelných odpadů (BRO), kterou vyvinula třebíčská společnost VIA ALTA ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně, jde do provozu. Obdobná technologie, kterou mohou využít původci a zpracovatelé odpadu, i výrobci tepla, dosud nebyla na trhu k dispozici.

Public relations

   

Zetoru se daří, hodlá nabrat dalších 40 zaměstnanců

Brno, 15. května 2017 – Brněnský výrobce traktorů aktuálně hledá 40 nových kolegů do výrobní části závodu. Obsazovány jsou dělnické pozice, zejména pak brusiči, obráběči kovů nebo montážní dělníci. Nábor nových zaměstnanců souvisí s plánovaným navyšováním výroby ve druhé polovině roku 2017. Situace na trzích Evropy z pohledu celkových prodejů zemědělské techniky se již více než tři roky nachází v recesi, jednotlivé země zaznamenávají propady v prodejích. Této situaci čelí i Zetor.

   

Daňový balíček schválen, slevy na děti i pro podnikatele s paušálem

Brno, 6. května 2017 – Zásadní změny v daních z příjmů přináší novela zákona o daních z příjmů, která je součástí daňového balíčku 2017. Ten začne platit 15 dní po vyhlášení ve Sbírce zákonů, předpokládá se, že to bude 1. června nebo 1. července. Zvýšení daňového zvýhodnění, změny u výdajových paušálů OSVČ či zavedení institutu nespolehlivé osoby – to jsou novinky, které by měly letos v létě začít platit.

   

Zetor se po letech opět vrací na zambijský trh

Brno, 4. května 2017 – Zambie je novou zemí na africkém kontinentu, kam brněnský výrobce traktorů bude dovážet své stroje. Zetor zde nově navázal spolupráci s partnerem Agriserve Agro. K symbolickému stvrzení spolupráce došlo na veletrhu Agritech EXPO 2017 konaném ve dnech 27.–29. dubna v zambijské Chisambě.

   

RegioJet plánuje se svými vlaky vstup na rakouský trh

Brno, 29. dubna 2017 - Společnost RegioJet připravuje od prosince 2017 vstup se svými dálkovými vlaky na další středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další „domovskou“ zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet. V rámci jízdního řádu platného pro rok 2018 plánuje dopravce nabídnout až čtyřikrát denně spojení v každém směru na trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět.

   

Vývojáři z Konica Minolta vytvořili technologii pro pracoviště budoucnosti

Brno, 28. dubna 2017 – Odborníci z brněnského vývojového centra po 19 měsících dokončují práci na softwaru inteligentní technologie Workplace Hub. Nová IT technologie byla poprvé oficiálně představena na veletrhu CeBIT v březnu letošního roku. Vývojáři z Konica Minolta se tak mohou pochlubit unikátním projektem, díky němuž lze sjednotit veškeré podnikové IT pro jednodušší plánování a řízení ve firmách.

   

V Brně docházejí nové byty, ceny rostou

Brno, 26. dubna 2017 - V Brně je nedostatek volných nových bytů. Za první letošní čtvrtletí se jich prodalo jen 220, to je o 42 % méně než za stejné období v roce 2016. Přesně před rokem bylo v nabídce brněnských developerů o 35 % více dostupných bytů. Stavitelé vinou nefunkčního územního plánu nestačí uspokojovat vysokou poptávku po nových bytech, což žene vzhůru cenu těch zbývajících na trhu. Meziročně průměrné ceny vzrostly o 9 % z 56 000 na 61 000 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z pravidelné analýzy brněnského trhu společnosti Trikaya.

   

Strana 1 z 157

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

DATA VISUALIZATION V PRAXI - BRATISLAVA, BRNO, PRAHA