Miliony diváků viděly v americké televizi Brno i jeho podzemí

Brno, 20. června 2024 - Díky dlouhodobé spolupráci města Brna a Czech-American TV už vznikla řada reportáží. Nyní vybrala televizní stanice některé z nich a vytvořila pořad, díky němuž miliony diváků ve Spojených státech amerických objevují zajímavá brněnská místa včetně zdejšího podzemí.

   

Dopravní podnik oslaví 155 let brněnské MHD koncerty a přehlídkou retro vozů

Brno, 13. dubna 2024 - Lidé v Brně jezdí městskou hromadnou dopravou již 155 let. Dopravní podnik města Brna (DPMB) oslaví jubileum společně s cestujícími v sobotu 17. srpna. Na akci před Janáčkovým divadlem nebude chybět přehlídka historických vozů, trenažéry vozidel MHD, ani kulturní program. O ten se postarají muzikanti z Dopravního podniku města Brna.

   

Náhrobek sbormistra Ivana Sedláčka bude připomínat rozložení hlasů

Brno, 28. února 2024 - Na čestné pohřebiště Ústředního hřbitova v Brně budou uloženy ostatky sbormistra, dirigenta a zakladatele pěveckého sboru Kantiléna Ivana Sedláčka. Náhrobku dá podobu akademický sochař Jiří Sobotka, jehož návrh dnes na své schůzi potvrdili radní.

   

I letos budou pokračovat úspěšné školní projekty Příběhy našich sousedů a OnStage

Brno, 15. února 2024 - Brněnští radní souhlasili s poskytnutím 761 tisíc korun na dva školní projekty. Příspěvky musí ještě schválit březnové zastupitelstvo. Projekt Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum – Paměť národa mapuje vzpomínky pamětníků jak v Brně, tak v celém Jihomoravském kraji.

   

Vědci z MENDELU zmapovali socialistické střední odborné školství

Brno, 29. prosince 2023 - Vědci z MENDELU zkoumali školství za socialismu. Na základě rozhovorů s pamětníky, kteří učili před rokem 1989, skládali obrázek toho, jak školství za minulého režimu fungovalo. Výzkum přibližuje, jak se zájemci o učitelství do středních škol dostávali, pohled na vyučování, školní inspekce i korupční jednání v rámci politiky rovnostářství komunistické strany. Jde o vůbec první systematické zmapování středního odborného školství na našem území v době komunismu, ke kterému došlo od sametové revoluce.

   

Brno má závazný Standard povrchů pro své historické jádro

Brno, 15. prosince 2023 - Dlouhodobá vize řešení dláždění historického centra města, využití už osvědčených postupů i zdůraznění častých překážek, které se při opravách ulic objevují. Právě to je brněnskými radními schválený Standard povrchů městské památkové rezervace. Dokument dokončený po více než roce práce odborníky Kanceláře architekta města Brna (KAM) vznikal i ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi, magistrátními odbory nebo Národním památkovým ústavem.

   

Arnoldova vila otevře po dvouleté rekonstrukci

Brno, 9. prosince 2023 – Téměř po dvou letech bude dokončena památková obnova Arnoldovy vily, která společně s hradem Špilberkem, vilou Tugendhat a Měnínskou bránou je již čtvrtým objektem Muzea města Brna, které ji v roce 2019 získalo do své správy. Ve čtvrtek 14. prosince 2023 proběhne slavnostní otevření a závěrečná konference, která představí průběh památkové obnovy a budoucí využití vily.

   

Brno se bude podílet na zamýšlené výrobě další série dětského pořadu o Mendelovi

Brno, 8. prosince 2023 - Česká televize připravuje další řadu dětského seriálu Tajemství pana M 2, jehož cílem je přiblížit mladé generaci osobnost G. J. Mendela. Spolupracovat s ní bude i město Brno. Brno na zamýšlenou výrobu další série dětského pořadu Tajemství pana M 2 poskytne 400 000 korun bez DPH. Natáčení připravuje brněnské televizní studio, a pokud bude výroba pořadu schválena, mělo by probíhat během příštího roku.

   

Základní školy získají příspěvek na vstup do nové expozice Tichá hrdinství

Brno, 1. prosince 2023 - Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 187 tisíc korun na zajištění vstupu do nové expozice Tichá hrdinství 11 brněnským základním školám, které se v letošním roce zapojily do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů.

   

Strana 1 z 37

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...