Olga Havlová by oslavila 90 let, vzpomene na ni i Brno

Brno, 18. září 2023 - Píseň, arch známek, vzpomínkové akce, koncert, sbírka nebo kalendář. To vše organizuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v průběhu roku 2023 k připomínce nedožitých 90 let někdejší první dámy Olgy Havlové. Na seznamu zapojených měst figuruje i Brno, kde se bude 19. září konat setkání u stromu Olgy Havlové.

   

Hotel Cosmopolitan Bobycentrum slaví letos 30 let

Brno, 28. července 2023 – Hotel Cosmopolitan Bobycentrum oslavuje svých 30 let. V 90. letech byl areál na vrcholu slávy, probíhaly v něm koncerty nejslavnějších světových hudebních skupin, a celý komplex se stal brněnskou ikonou. Na přelomu milénia ovšem začala pověst hotelu upadat, měnili se majitelé, a Bobycentrum zažilo téměř 18 nepříliš šťastných let. Před pěti lety se ovšem situace změnila, protože vedení hotelu převzala společnost Czech Inn Hotels s jasným cílem obnovit bývalou slávu a dosáhnout toho, aby se Bobycentrum stalo opět místem, které je vyhledávané návštěvníky z celého Česka.

   

Technické sítě Brno sanují část podzemí na Kapucínském náměstí

Brno, 21. června 2023 – Nejprve bylo třeba vynosit v kbelících po šestimetrovém žebříku na patnáct tun suti a jiného odpadu. Teprve poté bylo možné pokračovat v nutném zabezpečení historického podzemí Kapucínské náměstí 2/4. Sanační práce začaly letos na začátku dubna a ukončeny budou zhruba v druhé polovině června.

   

FRRMS MENDELU slaví 15 let od založení

Brno, 1. dubna 2023 - Nejmladší Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií oslavila 28. března patnácté výročí od svého založení. Oslavy odstartoval Day in Magenta, tedy den pro studenty, akademiky i zaměstnance ve fakultní růžové barvě. V duchu oslav se ponesou i další akce v průběhu následujícího roku.

   

Studenti Fakulty architektury VUT hledají nové vize pro Kapucínský klášter v Opočně

Brno, 19. března 2023 - Ve dnech 2. až 4. března se v prostorách kláštera a Kodymova národního domu v Opočně uskutečnil úvodní architektonický workshop, kterým byla zahájena spolupráce FA VUT v Brně s Královéhradeckým krajem, městem Opočnem a s dalšími subjekty. Během tří dnů se studenti pod vedením architektů a zástupců kraje a města a nového správce Kapucínského kláštera věnovali studiu podmínek, podkladů a záměrů a sběru podnětů pro tvorbu nových vizí pro koncepční uchopení komplexu opuštěných klášterních budov a klášterní zahrady a jejich otevření veřejnosti.

   

Fakulta výtvarných umění VUT slaví 30 let od svého založení

Brno, 8. března 2023 - Fakulta výtvarných umění při brněnském VUT slaví v letošním roce třicet let od svého založení. Oslava tohoto výročí je koncipována jako celoroční kulturní festival, který představí uměleckou i výzkumnou práci fakulty širší veřejnosti a nabídne netradiční příležitosti pro setkání jedinečné umělecké komunity, která se kolem FaVU za tři dekády její existence vytvořila.

   
   

Historii poválečného brněnského vlnařství přibližuje nová publikace TMB „Vlněna ve vzpomínkách“

Brno, 21. února 2023 – Publikaci „Vlněna ve vzpomínkách“ mapující vývoj jednoho z nejvýznamnějších průmyslových odvětví v Brně ve 2. polovině 20. století představilo 20. února Technické muzeum v Brně (TMB). Křest knihy byl spojen i s autogramiádou a účastí pamětníků, jejichž životní a především profesní zážitky kniha zachycuje. O významu a historii Vlněny pohovořil kmotr publikace doc. Bohumír Smutný z Moravského zemského archivu, který se dlouhodobě věnuje historii podnikání na Brněnsku. Projekt podpořilo Ministerstvo kultury České republiky formou interního výzkumného záměru.

   

Brno podpoří pátrání školáků po osudech našich předků

Brno, 16. února 2023 - Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 406 tisíc korun 10 brněnským základním školám, které se přihlásily do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů, a také 300 tisíc korun Masarykově univerzitě na vědecké populární kurzy pro žáky základních škol ve vědeckém výukovém centru Bioskop. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit únorové zastupitelstvo.

   

Strana 1 z 36