Červnové víkendy v Kohoutovicích ozvláštní Mladé hody a Kouzelné odpoledne

Brno, 31. května 2023 – Městská část Brno-Kohoutovice pořádá v červnu akce pro všechny generace. Důkazem jsou Mladé hody, které organizují se Společenstvím křesťanské mládeže 10. června. Další víkend, tedy 15. června, proběhne pro malé i velké Kouzelné odpoledne v prostorách SVČ Legato.

kouzelnik kouzelnice

Na druhý červnový víkend jsou naplánované Mladé hody, které se těší dlouholeté tradici. Letos proběhnou po jednadvacáté od doby, kdy je chasa znovuobnovila. Tato kulturní a tradiční akce se těší velké oblibě, což dokazuje každoroční velká návštěvnost i fakt, že kohoutovická chasa bude mít letos pět kolon tančících Moravskou besedu, což je čtyřicet krojovaných mladých párů, ke kterým se přidá řada sklepníků a dětí v kroji.

„Chtěl bych touto formou pozvat všechny Kohoutovické i přespolní na naše tradiční Mladé hody, které proběhnou 10. června. Hlavní program je sice přichystaný na sobotu 10. června. Ale u nás v Kohoutovicích je zvykem, že ve čtvrtek probíhá hodové zvaní s koňským povozem podél Libušiny třídy. V pátek zvou stárci ve starých Kohoutovicích. Sobotní hody pak odstartují raním, ručním stavěním máje, požehnáním v kapli Sv. rodiny a předáním hodového práva. Skutečným vyvrcholením hodové soboty je hodová zábava s před poliklinikou,“ uvedl kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Sobotní odpoledne 15. června zažijí děti Kouzelné odpoledne. Městská část společně se Střediskem volného času Lužánky – Legato připravili zábavný program pro malé i velké děti, tak jak je již v Kohoutovicích každoroční tradicí.

„Rád bych také pozval všechny rodiče a děti na akci Kouzelné odpoledne, které proběhne 15. června od 16 hodin v prostorách Střediska volného času Legato na Stamicově 7. Těšit se můžete na vystoupení dětí navštěvujících aktivity našeho Střediska volného času. Připravena jsou i vystoupení dětí mateřských a základních škol, různé soutěže, sladké odměny a dětské atrakce,“ dodal Hruška.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...