V brněnské Olympii startuje výstava amerických automobilových veteránů

Brno, 6. srpna 2013 – Jsou připomínkou časů, kdy benzín nestál zdaleka tolik co dnes. Zavzpomínat na doby silných motorů si teď budou moci i návštěvníci brněnské Olympie. Až do 25. srpna zde totiž bude probíhat tradiční výstava historických sportovních vozů Americká jízda.

K vidění letos bude mimo jiné sedmilitrový Ford Thunderbird z roku 1973 nebo Chevrolet Camaro ročník 1978. Zřejmě největším lákadlem je ale replika Mercedesu Gazelle z roku 1927. Brázdily široké americké silnice v době studené války a díky svým silným motorům jsou pro mnoho lidí dodnes symbolem svobody.

Návštěvníci výstavy mohou na vlastní oči vidět například Ford Thunderbird z roku 1973 s objemem motoru přes sedm litrů, o rok mladší Chevrolet Corvette s výkonem 185 kW, ale i řadu dalších historických kousků.

„Kromě amerických veteránů a značek jako Pontiac či Cadillac, budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si repliku vozu Mercedes Gazelle z roku 1927. Ten bude určitě patřit k z nejzajímavějším exponátům,“ říká marketingová manažerka Olympia Brno Lucie Nedbalová. Výstava Americká jízda potrvá v Olympii až do neděle 25. srpna.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN