Multiplex Cinema City v Olympii přináší na Moravu první sál s filmovým formátem 4DX

Brno, 15. července 2022 - Slavnostní znovuotevření zrekonstruovaného multiplexu Cinema City v brněnské Olympii proběhlo 13. července. Od toho data si brněnští návštěvníci mohou film užít pokaždé jinak, a to i ve speciálních formátech, které jsou první na Moravě. „Brno je pro nás důležitou lokací, máme proto radost, že zde můžeme našim divákům dopřát ten nejlepší filmový zážitek v našem momentálně nejmoderněším multiplexu.“ uvedla při slavnostním znovu otevření Lenka Tichá, marketingová manažerka Cinema City.

007 Slavnostni otevreni  CC Olympie

Své první kino otevřela společnost Cinema City již před 92 lety v izraelské Haifě. Na český trh vstoupila v roce 1999 a od té doby přináší českým divákům ty nejmodernější technologie. Společnost Cineworld Group aktuálně provozuje 752 kin v 10 zemích světa, disponuje 9 197 sály a ročně obslouží až 300 milionů zákazníků.

V Brně budou mít od teď diváci možnost užít si filmy s multi-prostorovým ozvučením Dolby Atmos či ve formátu 4DX. Vítr ve vlasech při divoké jízdě na motorce, bublinky při prozkoumávání hlubin oceánu, mlha uprostřed tajemného lesa, hromy a blesky v nelítostné bouři, mírné údery do zad a hýždí při rvačce a spoustu dalšího čeká návštěvníky Cinema City v OC Brno Olympia ve speciálním filmovém formátu 4DX, který diváka naprosto vtáhne do filmového dobrodružství a nepustí. „Díky tomuto formátu můžeme divákům dopřát možnost výběru a další rozměr filmové zábavy. Plánujeme v tomto speciálním formátu uvést filmové hity jako například nový animák DC Liga Supermazlíčků, akční snímek Bullet Train, drama Bestie a další,” říká Lenka Tichá. Navíc brněnské kino disponuje ve standardních sálech novými ergonomicky tvarovanými sedačkami vyrobenými z ekologické kůže s možností upravení zádové opěrky pro co nejvyšší pohodlí.

2022-07-15 080014

Technologie 4DX má dvě základní části. První z nich je speciálně přestavěný a upravený sál, ve kterém je specifický systém větráků, světel, zařízení pro tvorbu mlhy, bublin a sněhu. Nejdůležitějším prvkem kinosálu jsou 4DX sedačky pro pohyb do všech směrů, v nichž je zabudovaný subwoofer pro tlakovou simulaci nárazů a další efekty jako jsou vůně nebo voda. V podlaze sálu je instalována ocelová konstrukce, která mění celý sklon hlediště, čímž se dynamika pohybu značně umocňuje. Podlaha a stěny i sedačky jsou osazeny množstvím ovladačů, které celý systém spojují a vedou do řídící projekční kabiny a do technického zázemí, kde se ukrývají tlakové nádoby s vodou, vzduchem a s vonnými esencemi. Podle přesně naprogramovaných instrukcí, takzvaných motion dat, která jsou ve stoprocentní synchronizaci s filmem, jsou během projekce do sálu posílány pokyny, kdy má systémem proudit voda, vítr nebo vůně nebo pohyb sedaček. Druhá a technicky nejnáročnější část s důrazem na maximální přesnost a načasování je přídavná 4DX stopa, která doplňuje stopu pro zvuk a obraz filmu na plátně.

002 Cinema City Olympia

Dalším speciálním formátem, který si mohou diváci v Brně užít jsou 3 sály s multi-prostorovým ozvučením Dolby Atmos. Tato technologie je vlajkovou lodí společnosti DOLBY. Jedná se o špičkové ozvučení celého sálu za pomoci desítek reproduktorů. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...