Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání vraha, který brutálně ubil známého

Brno/Olomouc, 19. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud v Brně odmítl jako nedůvodné dovolání šestatřicetiletého Patrika Vichera, který za brutální ubití kamaráda v Kopřivnici dostal 17,5 roku vězení. O verdiktu přijatém v neveřejném zasedání informovala zastupující tisková mluvčí NS Dana Haisová.

 

Vicher zabil kamaráda loni v březnu v Kopřivnici kvůli dluhům, údajnému paralelnímu vztahu k jeho družce a dalším sporům.

 

"Útočník opakovaně bil svého známého pěstí, kopal jej do hlavy, na kterou mu také šlapal, velkou silou jej opakovaně házel na dveře sousedního bytu a stěny. Způsobil mu tak rozsáhlá poranění hrudníku, roztržení hrudní stěny, zhmoždění plic, prokrvácení měkkých pokrývek lebních a další rozsáhlá zranění, na následky kterých muž v ranních hodinách zemřel," uvádí trestní spis.

Vicher kromě toho polil muže benzínovým čističem a popálil jej otevřeným ohněm na obličeji, ruce, boku a nohách a způsobil mu vážné popáleniny.

Ostravský krajský soud poslal Vichera za vraždu na 17,5 roku do věznice se zvýšenou ostrahou. Rozsudky pak potvrdil i olomoucký vrchní soud a nyní i Nejvyšší soud v Brně.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit