NS potvrdil podmínku muži, který na Žďársku deset let týral manželku

Brno, 10. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání sedmatřicetiletého muže ze Žďárska, který deset let týral manželku. Platí mu trest dvouletého vězení s podmínečným odložením na zkušební dobu tří let, řekl v pátek mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig.

Soud-kladivko-04

Muž v dovolání namítal, že jeho vina nebyla spravedlivě prokázaná a soud prvního stupně správně nehodnotil důkazy a nevypořádal se s rozpory ve znaleckých posudcích. Dále poukazoval na to, že soudy bezdůvodně odmítly provést důkazy, které jim nabízel, a obhajobu prověřily jen formálně.

"V neveřejném zasedání jsme rozhodli o odmítnutí dovolání. Bylo podáno z jiného důvodu, než uvádí trestní řád," vysvětlil Knötig.

Podmínku uložil dotyčnému za týrání osoby žijící ve společném obydlí Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou. Verdikt potvrdil Krajský soud v Brně, pobočka Jihlava.

Muž měl nejméně od října 1998 do října 2008 v bytě ve Žďáru nad Sázavou a poté v domě v obci na Žďársku psychicky a fyzicky týrat manželku. Zpočátku jednou za dva měsíce, později téměř každý den. Agresor partnerku bil, škrtil ji a nadával jí.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...