Vernisáž Antonína Gavlase v Masarykově onkologickém ústavu

Brno, 27. srpna 2012 - Ve čtvrtek 6. září v 15.30 hodin se v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu Masarykova onkologického ústavu uskuteční vernisáž ostravského výtvarníka Antonína Gavlase. Autor, který svou výstavu nazval Sluneční brána, zde představí obrazy a digitální tisky.  

paleta-malovani

„Jde o všestranného umělce, lehce se pohybujícího v různých oborech výtvarné tvorby. Nejvíce charakteristická jsou jeho malířská díla díky používání ojedinělé voskové malířské techniky enkaustiky, která pochází ze Starého Egypta. Tvoří však také v oboru keramiky, smaltu, fotografie i sochařství,“ uvedla tisková mluvčí MOÚ Zuzana Joukalová.  

Autor zpracovává různá témata, ztvárňuje krajiny, figury, detaily přírody, ale nikdy nejde jen o reálný zápis, spíše jsou to poloabstraktní kompozice složené ze stylizovaných útržků vnějšího světa. V jeho dílech jde většinou o podivný, neskutečný prostor, složený v autorově fantazii z geometrických obrazců a přírodních struktur. Celková kompozice je tvořena prolínáním několika rovin a obraz pak působí jako průhled do tajemného, snového prostoru, vtahujícího diváka do oblasti mezi nebem a zemí, do kosmických dálav lidské fantazie.

Antonín Gavlas  kromě vlastní práce organizuje různé projekty – založil tradici  sympozia smaltu ve Vítkovicích, mezinárodního sochařského sympozia v Ostravě - Plesné, pořádá také různé výstavy ostravských výtvarníků aj…

Má za sebou přes 55 samostatných výstav a zúčastnil se asi 170 výstav společných v ČR, Anglii, Belgii, Japonsku, Německu, Maďarsku, Švýcarsku, Polsku, Slovensku, Mexiku a USA. Antonína Gavlase představí v Masarykově onkologickém ústavu Stanislav Havlík.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události