Vernisáž Antonína Gavlase v Masarykově onkologickém ústavu

Brno, 27. srpna 2012 - Ve čtvrtek 6. září v 15.30 hodin se v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu Masarykova onkologického ústavu uskuteční vernisáž ostravského výtvarníka Antonína Gavlase. Autor, který svou výstavu nazval Sluneční brána, zde představí obrazy a digitální tisky.  

paleta-malovani

„Jde o všestranného umělce, lehce se pohybujícího v různých oborech výtvarné tvorby. Nejvíce charakteristická jsou jeho malířská díla díky používání ojedinělé voskové malířské techniky enkaustiky, která pochází ze Starého Egypta. Tvoří však také v oboru keramiky, smaltu, fotografie i sochařství,“ uvedla tisková mluvčí MOÚ Zuzana Joukalová.  

Autor zpracovává různá témata, ztvárňuje krajiny, figury, detaily přírody, ale nikdy nejde jen o reálný zápis, spíše jsou to poloabstraktní kompozice složené ze stylizovaných útržků vnějšího světa. V jeho dílech jde většinou o podivný, neskutečný prostor, složený v autorově fantazii z geometrických obrazců a přírodních struktur. Celková kompozice je tvořena prolínáním několika rovin a obraz pak působí jako průhled do tajemného, snového prostoru, vtahujícího diváka do oblasti mezi nebem a zemí, do kosmických dálav lidské fantazie.

Antonín Gavlas  kromě vlastní práce organizuje různé projekty – založil tradici  sympozia smaltu ve Vítkovicích, mezinárodního sochařského sympozia v Ostravě - Plesné, pořádá také různé výstavy ostravských výtvarníků aj…

Má za sebou přes 55 samostatných výstav a zúčastnil se asi 170 výstav společných v ČR, Anglii, Belgii, Japonsku, Německu, Maďarsku, Švýcarsku, Polsku, Slovensku, Mexiku a USA. Antonína Gavlase představí v Masarykově onkologickém ústavu Stanislav Havlík.

(red)


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události