Roman Dragoun vystoupí v Masarykově onkologickém ústavu

Brno, 18. února 2014 - Ve čtvrtek 20. února v 15.30 hodin vystoupí ve Švejdově pavilonu v Masarykově onkologickém ústavu v Brně zpěvák, skladatel, kytarista a hráč na klávesové nástroje Roman Dragoun. Žánrově se Dragounova hudba blíží takovým hudebníkům, jako jsou Sting, Steve Wonder nebo Phil Collins.

kytara kytarista

Je to melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejich autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba, která se především líbí citlivým a vnímavým posluchačům všech generací.

Roman Dragoun v polovině 70. let působil v brněnské skupině Regenerace, poté se stal členem legendární brněnské kapely Progres 2, se kterou nahrál album „Třetí kniha džunglí“. V 80. letech založil kapelu Futurum a od roku 1988 působil ve skupině Stromboli Michala Pavlíčka. Spolupracoval na mnoha různých projektech například s Bárou Basikovou, Lucií Bílou, nebo Leonou Machálkovou.  Od roku 2002 působí společně s Vladimírem Kulhánkem, Martinem Kopřivou a Stanislavem Kubešem ve skupině T4 a hraje také v obnovených kapelách Futurum a Progres.

V současné době bydlí v Brně. Zatím jeho poslední CD pochází z roku 2009 a nese název „Otlučená srdce“.  Je to jeho třetí sólová deska.

(red)


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně