Laďa Kerndl zahraje nejen pro pacienty trpící rakovinou

Brno, 26. listopadu 2013 - Ve středu 27. listopadu v 15:30 hodin se v Galerii Žlutý kopec v prostorách Masarykova onkologického ústavu uskuteční koncert populárního českého zpěváka Ladi Kerndla. Ten se do ústavu pravidelně v předvánoční době vrací a snaží se pacientům toto pro ně velice citlivé období zpříjemnit.

jazz-saxofon-noty

Laďa Kerndl za svou hudební kariéru vydal už 15 CD nosičů, z nich posledním jsou Filmové melodie z roku 2010. Koncertuje po celé republice na svých vystoupeních a jazzových festivalech. Důležitou aktivitou v životě L. Kerndla je jeho „Spolek nepřátel smutku a přátel jazzu". Ten založil v roce 1930 jeho otec Václav.  Láďa spolek obnovil po 68 letech.  V ústavu Laďa Kerndl vystoupí se svou kapelou Jazz Friends.

„V ústavu vystupuje Laďa Kerndl bez nároku na honorář. Před 11 lety, kdy přišel zazpívat do galerie poprvé, prohlásil: „Dokud budu žít, tak sem budu chodit pacientům zpívat“. Každý rok, i když má před Vánocemi hodně nabitý program, si vždy termín pro koncert v ústavu najde,“ uvedla mluvčí MOÚ Zuzana Joukalová.

(red)


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 MIKITK@ 2013-11-26 17:40
. . . Hezké Vánoce panu Kerndlovi a hodně úspěchů jeho aktivitám přeje Dr.Zlatko MIKITKA "CARE FOR LIFE"
 

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně