Peníze z dražby kalendáře Pirelli 2013 pomohou zdokonalit diagnostiku onkologických onemocnění

Brno, 17. prosince 2012 - Ve čtvrtek 13. prosince 2012 byla v Praze představena již 40. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se ho vždy jen omezené množství a každý má své pořadové číslo. Jeho unikátnost však nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, nýbrž také v tom, že není určen k prodeji.

Soud-kladivko-03

Společnost Pirelli tento prestižní kalendář věnuje vybraným zákazníkům, ale také různým osobnostem, například královským rodinám ve Velké Británii či ve Španělsku, prezidentovi ČR Václavu Klausovi, a je samozřejmě také předmětem zájmu sběratelů. Je však ještě jedna cesta, jak kalendář získat: V mnoha zemích jej Pirelli draží a výtěžek je určen na odstranění nespravedlností světa.

Jeden výtisk kalendáře Pirelli 2013 věnuje stejnojmenná italská firma do veřejné internetové aukce i v České republice, kde ji podpoří světová topmodelka Petra Němcová. Výtěžek z dražby získá Masarykův onkologický ústav, který peníze použije na nákup víceúčelového hrudního fantomu.

„Je to již dvanáctá dražba kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu,“ uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. „Ten jej použil například na rozvoj oddělení magnetické rezonance nebo kryochirurgie či na nákup antidekubitních matrací a přenosného ultrazvukového přístroje usnadňujícího onkologické operace. Nyní potřebuje pro oddělení radiační fyziky víceúčelový hrudní fantom za 600 000 korun a byli bychom rádi, kdyby výtěžek dražby uhradil podstatnou část. Je to asi neskromné, ale od takového kalendáře očekáváme vedle uměleckého prožitku i příležitost zamyslet se nad smyslem krásy a hledat cestu, jak ji využít k něčemu dalšímu, možná konkrétnějšímu, v každém případě však užitečnému. Prostřednictvím aukce tohoto díla totiž myslíme na ty, kteří potřebují naši pomoc. Celkem se takto získalo již 2 672 663 korun,“ upřesňuje.

Pomocí víceúčelového hrudního fantomu lze imitovat různé druhy tkání a nálezů v oblasti břicha, a lze tak rychle ověřit správné funkce rentgenu nebo CT. V případě špatného zobrazování a z preventivních důvodů pomáhá k jeho rychlému seřízení a k docílení optimální funkce zobrazovacího přístroje. Dává tak pacientům jistotu, že jejich nález bude dostatečně viditelný a tudíž lékařem správně interpretovaný. Nyní má ústav k dispozici pouze jednorázové pomůcky, se kterými je nastavování daleko složitější a zdlouhavější. Fantom také rozšiřuje a obohacuje možnosti výuky budoucích rentgenologů, kteří se na jeho snímcích učí správně číst nálezy.

Masarykův onkologický ústav se sídlem v Brně se zabývá výhradně léčbou onkologických onemocnění. Patří dlouhodobě ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí, což dokazuje nedávno zvládnutá mezinárodní reakreditace JCI, která patří k nejprestižnějším ukazatelům kvality zdravotní péče na světě. Na začátku příštího roku tento ústav získá nový Morávkův pavilon, kde bude umístěno Regionální centrum aplikované molekulární onkologie. Vznikne tak kvalitnější zázemí pro primární i sekundární onkologický výzkum.

Do veřejné internetové aukce se mohou zapojit všichni, kdo by rádi měli unikátní kalendář Pirelli 2013. Vítěz dražby prospěje mnoha nemocným. Aukce proběhne 18. prosince od 9 hodin na serveru iDnes.cz. Nový majitel bude mít možnost obdržet kalendář podepsaný od Petry Němcové při osobním setkání s ní.

Petra Němcová si angažmá v letošní edici prestižního kalendáře zasloužila nejen svými půvaby, ale též svou charitativní činností. Je totiž zakladatelkou nadačního fondu Šťastná srdce (Happy Hearts Fund) pomáhajícího dětem, které přežily přírodní neštěstí. Modelku i fond zastupuje v České a Slovenské republice agentura Unique One.


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události