Brněnský dopravní podnik se zapojil do kampaně proti rakovině

Brno, 11. února 2021 – I starší vůz může perfektně jezdit, pokud se mu věnuje potřebná péče. S touto myšlenkou chce brněnský dopravní podnik oslovit co nejvíce lidí a upozornit je tak na důležitost pravidelných preventivních vyšetření. Prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích a svých webových stránek se tak připojuje ke Světovému dni boje proti rakovině.

doktor rakovina

„V DPMB máme nastavený pečlivý systém preventivních prohlídek, díky kterým většinu problémů zjistíme včas a dokážeme je lehce odstranit. Stejně tak bychom měli přistupovat k sobě a nepodceňovat lékařské prohlídky. I starší vozy mohou být v perfektním stavu, pokud jim věnujete potřebnou péči,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

DPMB se každoročně zapojuje také do akce Movember, která upozorňuje na problematiku mužského zdraví. „V loňském roce jezdilo Brnem patnáct knírkatých tramvají, které na tuto kampaň upozorňovaly. U veřejnosti sklízí úspěch, lidé nám tramvaje fotí a posílají,“ popsala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková, podle které se společnost v květnu připojí i k tzv. Květinovém dni, který pořádá Liga proti rakovině. Lidé si budou moci koupit žluté květiny, které jsou symbolem kampaně v hlavní budově podniku a rovněž je budou nosit zaměstnanci, kteří přichází do styku s veřejností, aby akci propagovali.

Díky kampaním je mezi lidmi větší zájem o prohlídky

Podle mluvčího Masarykova onkologického ústavu Pavla Kachlíka jsou masové kampaně dobrou cestou, jak přilákat na preventivní prohlídky více lidí. „Je to dobrý nástroj, aby si lidé uvědomili, jak se k vlastnímu zdraví chovají. Včasný záchyt je u onkologických onemocnění zásadní faktor pro úspěšnou léčbu a lidé by se proto neměli bát na vyšetření přijít,“ doporučuje Kachlík.

Podle něj jsou i v době koronavirové epidemie kapacity v ambulancích dostatečné a není důvod, aby pacienti svá vyšetření odkládali. „Na jaře a na podzim jsme provoz na čas omezili, ale nyní jsou ambulance pro preventivní vyšetření plně v provozu. A to jak screeningová vyšetření pro včasné odhalení rakoviny prsu či tlustého střeva hrazená od určitého věku pojišťovnou, tak i Centrum prevence, kde se mohou nechat vyšetřit samoplátci,“ doplnil mluvčí Masarykova onkologického ústavu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...