Schodiště pokřtí na Flédě nové album

Brno, 13. dubna – Kapela Schodiště pokřtí v pátek 20. dubna na Flédě své nové album Roztoky. Koncert, který kapela při této příležitosti odehraje, je součástí propagačního turné k desce. Kmotrem desky se stane Petr Váša.

schodiste

Nová deska Schodiště (ex-Nahoru po schodišti dolů band) vyšla 1. listopadu 2011 u brněnských Indies Scope. Kapela pravidelně koncertuje v klubech a na festivalech po celé republice. Za 28 let své existence odehrála cca tisíc koncertů. Nejprve na chvostě nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, po sametové pauze pak absorbujíc další a další vlivy, krok za krokem dospěli k pozici jedné z vyhledávaných tuzemských klubových kapel.

Definitivně to potvrdily desky Ukazovák nasliněnej (1997), Svinska Pržola (2001), později Mokrý prádlo (2005). Předloňský zářez do diskografie v podobě live DVD Chcete rokenrooool??! (nominovaný na DVD roku v anketě Žebřík) a především zbrusu nové řadové CD Roztoky (2011) dokazují, že sil a chuti je v kapele víc než kdy dřív.

Jejich žánrové rozpětí nabralo v posledních letech nových rozměrů, kdysi připisované škatulky jako hospodský šraml, reggae či ska už dávno nejsou určující. Skupina si s odvážnou lehkostí bere z hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k písničce, ovšem oděné do pestrého kabátku. A především opatřené originálními texty, jež Schodiště staví rovnocenně vedle hudební složky.

Foto: archiv Schodiště


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...