FN Brno pouští brněnským strážníkům pořádně žilou

Brno, 25. května 2017 - Dva termíny v polovině května již mají za sebou, jeden v polovině června je ještě čeká. Řeč je o strážnících a zaměstnancích městské policie, kteří se přihlásili k hromadnému darování krve ve Fakultní nemocnici Brno. K darování krve se na základě jediné výzvy přihlásilo téměř sedmdesát prvodárců a také dvě desítky jejich kolegů.

darovani krve policie brno

„Spolupráce s městskou policií je pro nás velmi cenná zejména v tom, že jsme získali nečekaný počet prvodárců, kteří jsou navíc ve výborné kondici. Doufáme, že motivují i další nové dárce. Kromě skvělého pocitu z dobrého skutku získají bezplatně i výsledky rozboru z kontrolního odběru krve a možnost daňového odpočtu,“ upozorňuje ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus.

„Vycházíme z toho, že strážníci jsou v mnoha ohledech ideálními dárci. Jsou fyzicky zdatní, musejí být v dobrém zdravotním stavu a navíc se náš tým díky náboru nových kolegů omlazuje,“ podotýká ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal, jenž je sám držitelem zlaté Jánského plakety za více než čtyřicet odběrů krve.

U Městské policie Brno působí momentálně pět stovek strážníků. Po květnovém hromadném odběru se bude mezi dárce krve řadit již téměř polovina z nich. Organizace své zaměstnance k dárcovství krve dlouhodobě motivuje příspěvky ze sociálního fondu, jež se s rostoucím počtem odběrů postupně navyšují.


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  3  4
  5  6  7  8  911
12131415161718
19202125
26272829  
Nejbližší akce
30.09. Večer s kytarou: Igor a přátelé..
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..