Legendární Dr. House naservíruje Brnu prvotřídní blues

Brno, 15. července 2014 - Jediný koncert Hugha Laurieho alias doktora House v České republice se odehraje 22. července od 20.00 v brněnské Kajot Aréně. Hugh Laurie s výtečnou kapelou The Copper Bottom Band do jihomoravské metropole míří v rámci mimořádně úspěšného světového turné, propagujícího aktuální album Didn’t It Rain.

Hugh Laurie dr house brno koncert

Návštěvníci brněnského koncertu budou mít výjimečnou příležitost přesvědčit se o tom, že Hugh Laurie coby zpěvák a klavírista podává stejně brilantní výkony jako v roli seriálového doktora Gregoryho House. Bez obligátní hůlky, zato se skupinou skvělých hudebníků za zády. The Copper Bottom Band se dal dohromady díky Laurieho producentovi.

„Tyhle výtečné muzikanty jsem našel s pomocí mého producenta Joea Henryho, zná všechny hudebníky, které si jen umíte představit. Bez něho bych to nedokázal,“ potvrdil Hugh Laurie. A jak vnímá fakt, že mnoho lidí na jeho koncerty láká možnost vidět Dr. House „live“ spíš než chuť poslechnout si v jeho podání prvotřídní blues? „Určitě to není frustrující. Jsem pyšný na House a jsem vděčný za šanci hrát tuto postavu, a pokud k tomu mohu lidi bavit i hudbou, pak jsem šťastný muž…“

Hugh Laurie je celosvětově známá a uznávaná celebrita, muž mnoha talentů, brilantní herec, spisovatel, zpěvák a klavírista. On sám říká, že všechny své „profese“ považuje za zábavné, i když každou jinak, a především ho baví spolupracovat s lidmi, které má rád.

„Doufám, že se stanu středovým obráncem Realu Madrid,“ odpověděl Laurie s úsměvem na otázku, zda hodlá vykročit ještě na další kariérní dráhu. Do hudebního světa vstoupil v roce 2011 v dvaapadesáti letech bluesovou deskou Let Them Talk. Druhé album Didn’t It Rain vyšlo vloni a jde ještě dál ke zdrojům tradičního amerického hudebního stylu. Co bude znít z jeho třetího alba, zatím není jisté. „Stále o něm přemýšlím, ale teď si užívám koncerty a hraní na živo,“ dodal Hugh Laurie.

Zbývající vstupenky na jediný koncert Hugha Laurieho v České republice 22. 7. 2014 v brněnské Kajot Aréně jsou v předprodeji v síti Ticket Art a TicketPortal v cenách od 590 Kč.


Související články: