Fotojatka přiváží do Artu tvůrčí fotografii

Brno, 15. března 2012 – Nezávislý putovní festival tvůrčí fotografie Fotojatka letos opět dorazí do Brna. Výběr toho nejlepšího, co nabízí současná kreativní a dokumentární fotografie doma i ve světě bude k vidění v kině Art. Funkci galerijních stěn převezme v pátek 16. března večer plátno kina, na kterém se rozzáří série více než desítky fotografů, podkreslené hudebním doprovodem. V sobotu 17. března a neděli 18. března bude festival pokračovat fotografickými workshopy.

Fotojatka_Reiner_Riedler

Brno je místem, odkud Fotojatka vyrazí do dalších koutů České republiky. Posléze se přesunou do Prahy a Českých Budějovic. „Připadá mi neuvěřitelné, že z lokální akce vyrostl uznávaný a divácky oblíbený festival, který se přes svou nezvyklost mohl v předchozích letech chlubit účastí takových autorů, jako je Antonín Kratochvíl, Michael Ackerman či Anders Petersen," říká Martin Šálek, ředitel festivalu.

Na letošním ročníku Fotojatek budou mít diváci možnost zhlédnout mimo jiné snímky z Balkánu vynikajícího řeckého fotografa agentury Magnum Nikose Economopoulose nebo volnou tvorbu proslulého nizozemského reklamního tvůrce Erwina Olafa. Češi budou nejspíš znát jméno Jiřího Stacha, ojedinělého tvůrce surreálných fotografických montáží, nebo Daniela Šperla, autora skromných a poutavých humanistických snímků.

„Nechceme dělat monotematický večer. Nevyhýbáme se dokumentu, módě, konceptuální fotografii ani humoru, kritérii jsou nápaditost a kvalita," říká ke koncepci festivalu Šálek. „Asi každý si najde něco, co se mu líbí víc, ale stěží řekne, že viděl sérii, která byla nezajímavá nebo bez nápadu," dodává.

Idea promítání fotografií podle Šálka není nová, organizátoři se však snaží jít jinou cestou než ostatní. Návštěvníci tak neuvidí cestovatelské fotografie ani líbivé krajinky. Ambicí Fotojatek je ukázat rozmanitost a nápaditost, se kterou světoví tvůrci přistupují k fotografii. „Chceme dokázat, že i v době všudypřítomného videa je fotografie nezastupitelná. Ostatně proto promítáme bez komentáře, jen s úvodním slovem či debatou," dodává Šálek.

Fotojatka začnou v pátek 16. března projekcemi v brněnském kině Art. V sobotu a v neděli na ně naváže fotografický workshop pod vedením zkušených lektorů na téma osobní prostor / subjektivní dokument.

(red), foto: Reiner Riedler, Cyklus Fake Holidays. zdroj: fotojatka.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události