Výstava Bleděmodré město spojuje hudbu s obrazem

Brno, 19. listopadu 2018 – Brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut vytvořila kolekci jedenácti fotoobrazů, které rozvíjí příběh písní z jejich aktuálního hudebního alba „Bleděmodré město“, které je inspirováno Brnem. Na inscenovaných snímcích totiž účinkují herci z legendárního divadla Husa na provázku.

bledemodre mesto kosmonaut

Ve vizuálně silných kompozicích jsou k vidění třeba Tereza Marečková, Jan Kolařík, Simona Zmrzlá a další. Autorem fotografií je David Konečný, dal jim jedinečný styl a zachytil atmosféru pomalu mizejícího Brna. Fotilo se v bufetu, na Petrově, v Alfa pasáži i ve starém pater nosteru na hlavní brněnské poště.

Některé snímky zavedou diváka do míst, která jsou při běžné procházce městem skryté. Jedinečnou možností rozšíření zážitku je možnost číst texty či poslech hudby, která je inspirovala. V listopadu lze tuto kolekci děl spojující hudbu s obrazem zhlédnout v prostorách kavárny Café Práh a v prosinci přímo ve foyer divadla Husa na provázku. Výstavy jsou doplněny o texty písní i možností pořídit si album skupiny, ve kterém jsou snímky rovněž k vidění jako součást bookletu.

Autor: Michal Šimíček


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně