Třetí sezona letního kina Na Dobráku se vydařila

Brno, 2. září 2011 - Třetí sezona letního kina v areálu koupaliště v Dobrovského ulici v Brně-Králově Poli se povedla. Biograf pod širým nebem v průběhu devětašedesáti večerů od 24. června do 31. srpna navštívilo téměř 5900 diváků, což je o patnáct set víc, než vloni. „Jednoho představení se průměrně zúčastnilo 86 diváků, což považuji za velice slušný výsledek,“ pochvaluje si letošní sezonu Daniel Zásměta, vedoucí městských kin Turistického informačního centra města Brna.

 

Kino

Na úspěchu letošního ročníku se kromě atraktivního programu podepsalo poměrně příznivé počasí v závěru srpna i fakt, že si návštěvníci na letní kino na Dobráku za léta jeho provozu už zvykli a oblíbili si ho. Své pro věhlas kina určitě udělala i masivní propagace, kterou si mohlo dovolit díky podpoře titulárního partnera - společnosti RWE.

Počasí letos bylo milosrdné. Kvůli nepřízni počasí museli organizátoři zrušit pouze dvě projekce. Posledního června se nehrálo kvůli silnému větru a poslední srpnovou sobotu se v dešti na promítání nedostavil ani jeden divák.

Vůbec nejúspěšnějším představením byla projekce filmu Lidice, na níž se pořadatelům podařilo vtěsnat do hlediště 356 diváků a dalších několik desítek zájemců už museli poslat domů, protože je nebylo kam umístit. Dalším návštěvnickým hitem byl závěrečný díl čarodějnické série Harry Potter a Relikvie smrti, kterou si nenechalo ujít 277 diváků. Živé vystoupení supiny Ty syčáci k němému hororu Upír Nosferatu přilákalo 246 diváků. Naopak nejméně lidí přišlo na filmy Czech Made Man a Kluci jsou zpět, které v prudkém dešti sledovali v obou případech tři věrní diváci.

V programu kina diváky určitě zaujaly netradiční akce. Organizátoři například oproti ohlášenému programu přidali jedno noční promítání Harryho Pottera, které začínalo 29. července půl hodiny před půlnocí. Navzdory pokročilé hodině ho navštívilo přesně sto diváků, kteří se pak kolem druhé hodiny ráno rozcházeli do svých domovů bohatší o jeden netradiční zážitek.

Úspěch mělo i vystoupení orientálních tanečnic před filmem Statečné srdce získá nevěstu z bollywoodské produkce. Také tuto projekci, kterou není možno vidět v tuzemských kinech často, navštívila stovka diváků. Další zvláštností bylo uvedení polozapomenutého filmu režiséra Zdeňka Tyce Žiletky, který kvůli jedné projekci získali organizátoři z archivu České televize. Na tento film přišlo 130 lidí.

Organizátoři už přemýšlí, čím ozvláštní prázdninové promítání v létě 2012. „Nějaké nápady máme, ale musíme hlavně vědět, jestli se celý areál nebude v příštím roce rekonstruovat, jak jsme už zaslechli,“ uvedl Zásměta. Pokud vše dobře dopadne, dá se čekat, že se koncem června promítací plátno pod hvězdami na Dobráku opět rozzáří.

 


Související články:

Komentáře 

 
+3 #1 Tomáš 2011-11-23 11:56
Je všeobecně známo, že po mnoha letech popularita kin pod širým nebem opět roste, zvláště u mladých diváků. Organizátoři letních kin mají z toho oprávněnou radost. A to je správné, vždyť dělat pro filmové fandy něco mimořádného ke spokojenosti všech může jen těšit. Brněnským pořadatelům patří naše poděkování, že našli ideální místo pro provoz letního kina zv. Na Dobráku. Přejme si, ať se příští sezóna tohoto letního kina v roce 2012 zahájí v nových podmínkách (úpravy koupaliště) ještě s větším úspěchem. Za všechny, kteří mají rádi film, to přeje Tomáš.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...