Nabídku letních kin v Brně rozšíří promítání v Nové Zbrojovce

Brno, 8. června 2021 - Co neodmyslitelně patří k létu a tomu v Brně především? Letní kina! Stávající nabídku letos rozšíří nový „letňák” Kina Art v zajímavých prostorách Nové Zbrojovky. Neobvyklé a neokoukané prostředí podtrhne emoce aktuálních filmových hitů i stálic stříbrného plátna.

pasky kamera filmy

Letní kino Nová Zbrojovka přinese do Brna unikátní možnost zažít filmové premiéry pod širým nebem. A to díky technologii DCP umožňující nasadit i očekávané letní hity, které jsou jinak k vidění jen v kamenných kinech. Na Nové Zbrojovce tak diváky potěší nejen oblíbené artové filmy jako Chlast či Šarlatán, ale také novinky Black Widow, Rychle a zběsile 9 nebo Sebevražedný oddíl.

Nabídku doplní samozřejmě i filmové klasiky, ať už Top Gun či Kid Charlieho Chaplina. Chybět nebudou ani projekce za účasti hostů. „Nová Zbrojovka je přesně to letní kino, které v Brně už léta chybí, a jsem rád, že jsme se konečně dočkali. Od roku 2014 si totiž neměli diváci kde venku v Brně vychutnat premiérový blockbuster, s pivem a letní pohodou,” komentuje vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

„Jsme nadšení, že divácký zážitek umocní právě náš areál Nové Zbrojovky, který prochází rozsáhlou proměnou a do kterého vracíme postupně život. Návštěvníci zde mohou před projekcí strávit slunečné odpoledne a využít některá ze sportovišť či dětské hřiště. V areálu se nachází také kavárna a kreativní hub Industra a restaurace re.SET, které mohou zájemci navštívit a osvěžit se před začátkem i během projekce,“ říká Miroslav Pekník, ředitel brněnského developmentu v CPI Property Group.
Letní hity z centra na dosah ruky

Letní kino Nová Zbrojovka bude o prázdninách promítat každý den a první promítání se plánuje na 10. července 2021. Právě v červenci budou začátky projekcí ve 21.30, v srpnu se posunou na 21.00. Kromě unikátní industriální atmosféry přináší Nová Zbrojovka i velkorysé prostory, kapacita letního kina tak bude 300–500 lidí.

Areál je navíc velmi dobře dostupný, pro obyvatele Židenic, Husovic nebo Maloměřic dokonce pěšky. Deset minut to pak trvá ze zastávek tramvají a trolejbusů Kuldova či Vojenská nemocnice (čísla 2 a 3) a Náměstí Republiky (čísla 4, 25 a 26). Tyto zastávky jsou také obsluhovány nočními autobusy pro odjezd po projekcích. Díky blízkým cyklostezkám se do něj dá pohodlně dojet i na kole nebo koloběžkách.

„Na otevření se velmi těšíme, nezapomínáme ale ani na naše další aktivity. Již tradičně budeme promítat každý pátek pod širým nebem v zahradě vily Löw-Beer a celé léto bude v provozu i kamenné Kino Art v Cihlářské ulici,” uzavírá Šimánek.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně