Starobrno představí rychlovýčepy

Brno, 22. srpna 2012 – Pivovar Starobrno připravil na letošní Den otevřených dveří novinku: pro návštěvníky budou připraveny rychlovýčepy, které dokáží načepovat pivo do pěti vteřin. V Brně bude toto zařízení s cenou kolem 100 tisíc korun za jeden kus v provozu vůbec poprvé.

petr-hauskrecht

Letošní Den otevřených dveří, který pivovar na Mendlově náměstí tradičně pořádá první zářijovou sobotu, by se měl obejít bez dlouhých front před výčepy. Počet píp se oproti minulému roku zvýšil o polovinu na úctyhodných 150 a vedení pivovaru navíc přichystalo velkou novinku: na akci bude v brněnské premiéře i šest rychlovýčepů.

Rychlovýčep představuje v současné době nejmodernější způsob distribuce piva. Kromě extrémně krátké doby, za kterou zařízení zvládne půllitr načepovat, odpadá také čas potřebný k přerážení sudů. „Pivo se čepuje přes rychlovýčepy přímo z cisterny. Na Den otevřených dveří je připravena cisterna o objemu 60 hektolitrů, což je 12.000 piv,“ uvedla Silvie Jacquesová z pivovaru Starobrno, která má pořádání Dne otevřených dveří na starosti.  

Bát se nemusí ani opravdoví znalci piva. „Kvalitu a chuť piva vždy pečlivě hlídáme a použitím rychlovýčepu se nijak nemění. Navíc je toto zařízení vhodné i pro nepasterizované pivo, které je v poslední době velmi populární,“ uvedl pan Petr Hauskrecht, garant kvality pivovaru Starobrno.

Letošní Den otevřených dveří se uskuteční 1. září v areálu pivovaru Starobrno na Mendlově náměstí. Vstup je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na řadu atrakcí a soutěží. Letos poprvé vystoupí na akci zahraniční kapela – N.O.H.A. Velkou novinkou bude využití tankového piva a rychlovýčepů, které mají zajistit zkrácení čekání na občerstvení. Minulý rok se Dne otevřených dveří zúčastnilo okolo 16.000 návštěvníků.

(red), foto: archiv pivovaru Starobrno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...