Vydařený Den s rodinou: zpěv, tanec i závod motorky a stíhačky

den-s-rodinou-1Brno, 28. května 2012 - Slunečná neděle plná dětského smíchu a neobvyklých zážitků. Vyhlídkové lety, koncert Těžkého Pokondru, soutěže pro děti či jízda v obrněném transportéru. To vše nabídl Den s rodinou, který se konal 27. května v areálu brněnského letiště.

Akci den s Rodinou už tradičně pořádá pro širokou veřejnost Jihomoravský kraj. Kromě Rodinných se letos připojili i držitelé Senior pasů a díky tomu se návštěvnost akce vyhoupla hodně vysoko. „Starší návštěvníci mohli zdarma podstoupit různá zdravotní vyšetření a měli zde také svou kavárnu s posezením,“ vysvětlila radní Jihomoravského kraje Marie Cacková, iniciátorka projektů Rodinné a Senior pasy na jižní Moravě.

Rodiče i děti nejvíce obdivovali letadla, mohli si vyzkoušet jízdu v obrněném transportéru, ale nechyběly ani skákací hrady, výtvarná dílna, motokáry či škola inline bruslení. „Přišli jsme s dětmi i babičkou, a všem se tady líbilo. Babička si našla kavárničku a děti nejvíce zaujala letadla a trampolíny,“ podělila se o své dojmy jedna z návštěvnic akce Jitka Krejčí.

Všechny nadchl také program na jevišti, kde vystoupili jihomoravští finalisté soutěže „Čenda hledá supertalent“. Klání odstartoval náměstek hejtmana Stanislav Juránek. „Moc mě těší takový zájem o celou akci. Letos má soutěž dokonce mezigenerační rozměr, a tak soutěžil i tým, kde byly hned tři generace,“ řekl pan náměstek Juránek.

den-s-rodinou

Dvanáct soutěžících zpívalo, tančilo i žonglovalo. Absolutní vítězkou se stala zpěvačka Kamila Kopečková, která spolu s dalšími pěti talenty postupuje do celostátního finále, které proběhne 25. srpna v Šiklově mlýně. „Vítězství mě překvapilo a potěšilo. Zpívám už deset let a chtěla jsem si ještě zasoutěžit, dokud mi není 18 let,“ sdělila Kamila Kopečková. Zpěv ji baví natolik, že se chce stát muzikálovou herečkou.

Po talentovaných dětech následoval koncert Nadi Urbánkové a kapely Těžkej Pokondr a zábava vyvrcholila rychlostním závodem generací na 1500m! Na odletové dráze se utkal známý motocyklista Karel Abraham s automobilovým jezdcem Tomášem Mičánkem a s proudovým letounem L-29 Delfín, které pilotoval Pavel Veselý. Vítězem se stal fenomenální závodník Karel Abraham.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.12. Leoš Janáček: Putování dušičky a s..
14.12. Vánoční mini jarmark a hudební vst..
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína