Brno stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Brno, 12. června 2023 - Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

letadlo letiste

Přímé vlakové spojení s mezinárodním letištěm Vídeň-Schwechat bude nově pro město zajišťovat společnost Gepard Express. Vlaky z brněnského hlavního nádraží budou od 11. června vyjíždět v čase 2:07.

„Zájemci o ranní odlety z Vídně budou moci i nadále využívat zvýhodněného parkování na P+R v Líšni, a to za 500 Kč na týden. Zároveň je k tomu na brněnské vlakové nádraží odveze vůz dopravního podniku. V případě zájmu cestujících bude z parkoviště odjíždět v 1:35,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Zvýhodněné parkování lze registrovat na webu parkovanivbrne.cz/parkovani-rezervace.

Autobusy budou vypravovány pouze ve dnech, kdy po tom bude ze strany cestujících poptávka. Za jednu cestu uhradí město Brno dopravnímu podniku částku 1614 korun s DPH.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...