Výstava fotografií "Kde se létá vzhůru" opět oživí brněnské letiště

Brno, 29. května 2013 - Již 6. ročník výstavy Kde se létá vzhůru představí téměř stovku velkoplošných fotoobrazů z cyklu Obrazy z cest projektu Dušana Procházky, Výstava bude opět na několika místech brněnského letiště, a to od 18. června do 30. září.

letiste vystava

„Naší ideou je podporovat spojení se světem, iniciovat obchodní i společenské kontakty, motivovat občany ke vzdělávání studiu jazyků, cestování a vzájemnému poznání," uvedl k výstavě Procházka.

Těžištěm výstavy budou obrazy v neveřejném prostoru prvního patra odletové haly, členěné na blízké světy a světy vzdálené. Destinace „brněnských letů" tu budou kontrastovat se světadíly na které se specializují jednotliví členové klubu Obrazy z cest. Představí se zde cestopisné i náladové obrazy z cest po ostrovech a pobřežích Evropy od Dušana Procházky, zemí Asie, Afriky, severní a jižní Ameriky a Austrálie od dalších autorů. Samostatnou částí budou obrázky z Izraele, který je autory vnímán jako křižovatka kontinentů i náboženství od Jirky Vaníčka a Nový Zéland manželů Haškových.

Tradičně budou prezentováni i mladí talentovaní fotografové. Letos např. cestovatelé Filip Nekuda či Jozef Urban s obrazy svých oblíbených míst. Ve veřejně přístupném prostoru budou pak náladové obrázky u cestovních kanceláří a v prostoru kavárny. Samostatnou částí bude expozice v příletové hale. Netradiční představení města Brna a některých míst Jihomoravského kraje v příletové hale tvoří obrázky od Hanky Kmoníčkové a Vladimíra Opluštila.

Veškeré informace a vše podstatné o výstavě „Kde se létá vzhůru VI" včetně představení celého cyklu Obrazy z cest, v rámci kterého je opět letošní výstava organizována, je k dispozici na stránkách www.obrazyzcest.cz.

Výstava se uskuteční pod záštitou hejtmana Michala Haška a je tradičním dárkem amatérských autorů fotografů a cestovatelů Letišti Brno a.s.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události