V roce 2021 se dočkáme hned šesti filmů natáčených v Brně

brno petrovBrno, 19. února 2021 - Nuda v Brně rozhodně není, a není to ani jediný film, který se zde kdy natočil. Ačkoliv jsme všichni prožívali minulý rok v útlumu, podařilo se v Brně uskutečnit několik zajímavých filmových projektů. Ve výběru lokací i zabezpečení natáčení byla filmařům nápomocná Filmová kancelář Brno / Brno Film Office, působící pod TIC BRNO. Také díky ní v roce 2021 spatří světlo světa hned šest snímků.

Komediální, rodinný, romantický, sportovní i historický. V Brně je zkrátka prostor pro všechno. Loni se zde vystřídalo několik filmových štábů, vznikaly zde filmy jako Marťanské lodě, Il Boemo nebo Přání Ježíškovi. Brno navštívili například herci Vojtěch Dyk, Václav Neužil, Richard Krajčo, Martha Issová nebo třeba Eliška Křenková, která si oblíbila místní kavárny.

„Brno se podle mě za poslední roky hodně zvedlo, co se týče gastronomie. Když je teplo, miluju, jak ulice žijí místními lidmi, a je mi příjemné, že centrum není přespříliš zaplaveno davy zahraničních turistů. Trhy na Zelňáku, stálá expozice fauny, galerie, nově zrekonstruované Janáčkovo divadlo, antiky a místa jako Kvítka v bytě jsou pro mě jako oázy. Připadám si v Brně jako na dovolené u moře, protože lidé jsou tu vyklidněnější a pomalejší než v rušné Praze. Takže Brno je pro mě krásná směs ruchu a klidu ve správné míře. Dokázala bych si představit, že tam žiju,” vzpomíná Eliška Křenková.

Nejočekávanější premiérou, odloženou z loňského roku, je film Zátopek v režii Davida Ondříčka. Ten k natáčení poznamenává: „Bez nadsázky musím říct, že by film Zátopek těžko vznikl bez spolupráce s městem Brnem a filmovou kanceláří. V Brně jsme našli ideální lokaci v podobě stadionu za Lužánkami, kde jsme vytvořili iluzi OH v Londýně v roce 1948 a Helsinek 1952. Zároveň musím vysoce ocenit a hluboce poděkovat všem komparzistům z Brna a okolí. Když Zátopek vběhl na stadion, viděl jsem v jejich očích opravdové slzy dojetí. Na to se nedá zapomenout. Díky Brno.”

Vedoucí Brno Film Office Ivana Košuličová také uvádí: „Na přípravách natáčení celovečerních filmů začínáme spolupracovat často až rok dopředu. Od doporučení a následných obhlídek vhodných lokací až po pomoc s přípravou natáčení v Brně a regionu.” Brno Film Office mimoto spolupracuje i se zahraničními subjekty. Mimořádný úspěch právě teď v Nizozemsku sklízí reality show Wie is de Mol? (Kdo je zrádce?) natáčená v loňském létě v České republice a také v Brně. „Naštěstí ani navzdory pandemii zájem o natáčení v Brně neustává, což je důležité, protože filmy přinášejí městu nejen propagaci, ale mají i významný ekonomický efekt,” dodává Košuličová.

Očekávané premiéry v roce 2021:

10. 6. 2021 Mazel a tajemství lesa
Velká část natáčení filmu Mazel a tajemství lesa proběhla v Moravském krasu. Producent a režisér Petr Oukropec (např. Modrý tygr) sáhl po dalším rodinném filmu v koprodukci s Německem a Slovenskem.

12. 8. 2021 Zátopek
Dlouho očekávaná premiéra odložená z loňského roku přiblíží příběh Emila Zátopka v režii Davida Ondříčka. V Brně se natáčelo na stadionu Za Lužánkami, hlavní roli ztvárnil Václav Neužil ml., jeho ženu Danu pak Martha Issová.

19. 8. 2021 Shoky & Morthy: Poslední velká akce
Bláznivá komedie o dvou youtuberech, kteří se snaží zachránit svou kariéru, se odehrává v okolí Nedvědice, ale také v centru Brna - například před Úrazovou nemocnicí nebo hostelem Franz Kafka Špitál. Štěpán Kozub a Jakub Štáfek, podařené duo, které baví.

16. 9. 2021 Marťanské lodě
Intimní příběh o lásce i tragickém konci vztahu přináší Marťanské lodě režiséra Jana Foukala. Z Brna toho uvidíte kus - natáčelo se například v bývalých lázních Zábrdovice, paláci Jalta, Kabaretu Špaček, Kabinetu Múz nebo areálu Malá Amerika. Slavnostní brněnská premiéra by se měla odehrát ve Scale.

21. 10. 2021 Il Boemo
Velkolepý historický film o životě českého skladatele Josefa Myslivečka vás vtáhne do poloviny 18. století. Natáčení kromě Itálie, kde Mysliveček žil, probíhalo v rámci Jihomoravského regionu v brněnském Mahenově divadle nebo na zámku v Bučovicích. V hlavní roli se představí Vojtěch Dyk, režie Petr Václav.

25. 11. 2021 Přání Ježíškovi
Láska nebeská po Česku? To možná bude Přání Ježíškovi, nový vánoční film režisérky Marty Ferencové. V této komedii, která pohladí i dojme, potkáte známé tváře, jako je Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Anna Polívková nebo Matěj Hádek. Ve filmu poznáte třeba Moravské náměstí, Velký Špalíček, Petrov nebo hotel Continental a řadu dalších míst.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      2  3
  4  5  6  7  910
11121314151617
18192021222324
252627293031
Nejbližší akce
28.10. Permon Cup 2021..
13.11. Koláčkový košt spojený se zpíváním..

Kalendář vinařských akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  3
  4  5  6  8  910
111314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN