Kingston - velká jarní soutěž

Divadlo Polárka uvede pro předškoláky loutkového Slona a mravence

Brno, 26. května 2020 – I ve ztížených podmínkách nazkoušelo brněnské Divadlo Polárka venkovní loutkové představení pro diváky od tří let podle knížky známé české výtvarnice a spisovatelky Daisy Mrázkové Slon a mravenec. Režie se ujal Radek Beran z pražského loutkového souboru Buchty a loutky. Na oslavu Dne dětí bude představení streamované na internetové televizi MALL.TV.

Slon, mravenec a veverka spolu žijí v jednom domečku a snaží se překonat různé nesnáze, jenž před ně klade jejich rozdílná velikost. Jak se může každá jedna věc jevit ze tří různých perspektiv?

Premiéra se odehraje v neděli 31. května na zahradě za Polárkou za dodržení všech bezpečnostních nařízení a se sníženou kapacitou. Po premiéře, v pondělí 1. června, bude inscenace na oslavu Dne dětí streamována na internetové televizi MALL.TV. V zimních měsících nebo za špatného počasí se představení přesune na Malou scénu Divadla Polárka.

Autorkou loutek a scénografie je výtvarnice Bára Čechová, jejíž práci diváci Polárky dobře znají z inscenací Jiřího Jelínka Vinnetou nebo Cirkus Unikum. V rolích všelijakých zviřátek se představí herci a technici Divadla Polárka Tomáš Sukup, Matěj Záhořík, Jakub Thomas a Jan Laichman.

Divadlo Polárka svým divákům po návratu z karantény nabídne pouze několik představení. Všechna představení budou podléhat nařízeným bezpečnostním pravidlům. Diváci s rouškami budou rozesazení s rozestupy. Kapacita jednotlivých představení je proto značně omezená.

Tato premiéra uzavírá sezónu věnovanou tématu Pravda a Lež, kterému, jak se zdá, není radno se věnovat. Snad bude Slon a mravenec šťastnou tečkou za touto jinak neobvykle nešťastnou sezónou, vedoucí od vážných zranění jednotlivců až k celosvětové pandémii, od přeobsazovaných a nahrazovaných premiér k premiérám odsouvaným a rušeným.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina Banner Nové vydání - 300
Alvao AID 2021