Podzimní Moravia Music Fest nabídne řadu jazzových lahůdek

Brno, 30. září 2015 - Ve dnech 2. října až 14. listopadu se v Brně uskuteční již 8. ročník mezinárodního jazzového festivalu pod názvem Moravia Music Fest. I letos jeho organizátoři slibují publiku řadu výjimečných vystoupení.

Programovou lahůdkou se pro letošní rok stal dvojkoncert „krále a první dámy světového vokálního jazzu“ Kurta Ellinga a Anny Marie Jopek. Kromě nich připravila do programu pořádající agentura BUJOART žhavý objev francouzské hudební scény Electro Deluxe. Vystoupí i rezidenční B-SIDE BAND v čele s Vojtěchem Dykem, který se koncertem na Moravia Music Festu na více než rok rozloučí s publikem.

V letošním již 8.ročníku bude uveden exkluzivní dvojkoncert Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet (3.11. Sono Centrum). Kurt Elling, držitel Grammy, je již více než 20 let považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Každé z jeho předchozích 10 alb bylo nominované na cenu Grammy. Letos vyšlo nové album Passion World, které je dle kritiků jeho nejambicióznějším počinem. Anna Maria Jopek je jednou z nejoriginálnějších zpěvaček současné doby, které skládají poklony Boby McFerrin či Peter Gabriel. Na svém kontě má prvotřídní projekty – například společnou desku s fenomenálním kytaristou Patem Methenym, držitelem 18 ocenění Grammy.

Dalším tahákem jsou galantní francouzští Electro Deluxe (2.10. Metro Music Bar) v čele s americkým zpěvákem Jamesem Copleym, kteří se prezentují jako vlci v rouše beránčím. Zprvu totiž vypadají velice nevinně, ale po čas koncertu rozjíždí nebezpečnou show, která se za 10let jejich fungování rozvinula od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy.

Dále vystoupí rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a miláček českého publika Vojtěch Dyk (13.11. Metro Music Bar a 14.11. Sono centrum). Společně vystoupí hned 2x a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu připravují scénické provedení kontroverzní MASS Leonarda Bernsteina.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v obvyklých kamenných předprodejích.Více informací na www.moraviamusicfest.cz


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)