Teplárny Brno darují Vojenské nemocnici nové kardiostimulátory

Brno, 29. ledna 2021 - Tři externí kardiostimulátory rozšíří vybavení lékařů ve Vojenské nemocnici Brno. Jejich pořízení zdravotníkům umožnila sponzorská podpora Tepláren Brno. Nové kardiostimulátory budou umístěny na jednotce intenzivní péče interního oddělení, která má 7 lůžek.

srdce kardiostimulator

„Jde o přístroje, které používáme k léčbě poruch srdečního rytmu. Laicky řečeno, pomůžeme zabezpečit pravidelný a přiměřeně rychlý běh srdce v případě, že jeho vlastní aktivita je příliš pomalá a nepostačuje dostatečnému prokrvení životně důležitých orgánů, což nemocného může ohrozit i na životě,“ vysvětlil primář interního oddělení Vojenské nemocnice pplk. MUDr. Stanislav Mihola. Přístroje jsou určeny pro krátkodobé výkony u pacientů hospitalizovaných na JIP, kde jsou trvale monitorováni a pod dohledem kvalifikovaného personálu. „Lidí s těmito poruchami přibývá a nejedná se vždy jen o staré osoby. I to je jeden z důvodů, proč jsme finanční pomoc z Tepláren Brno přivítali a rozhodli se využít tímto způsobem,“ doplnil primář Mihola.

Finanční podporu nemocnicím sídlícím v Brně poskytují Teplárny Brno dlouhodobě a pravidelně. Využití daru si vždy určují sami zdravotníci tak, aby zkvalitnili své technické zázemí a mohli nabídnout svým pacientům ve výsledku kvalitnější léčbu a větší komfort. „Vojenskou nemocnici podporujeme už mnoho let a jsem rád, že zrovna v této nelehké době epidemie jsme mohli jejím zdravotníkům ulehčit jejich práci,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Díky darům Tepláren Brno si v minulých letech ve Vojenské nemocnici pořídili už například speciální přístroj pro lokální kryoterapii, kterou je možné snížit vnímání bolesti i potlačit zánětlivý proces a otok postižené tkáně. Darovaná částka pomohla v nemocnici také proměnit bývalou strojovnu výtahu v příjemnou místnost, v níž lékaři nabízí pacientům možnost léčby jasným světlem čili světloterapii nebo fototerapii.

„Společenská odpovědnost tvoří nedílnou součást našich aktivit. Považujeme za nezbytné, abychom byli nejen spolehlivým dodavatelem tepla, ale abychom také pomáhali obyvatelům Brna, k jehož společnostem náležíme,“ doplnil generální ředitel tepláren Brno Petr Fajmon.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...