Oslavte zimní slunovrat na brněnské hvězdárně

slunovrat planeta zemeBrno, 21. prosince 2016 - Ve středu 21. prosince v podvečer oslaví Hvězdárna a planetárium Brno Svátek světla. Na vrcholu Kraví hory vznikne speciální audiovizuální instalace, která se promění v generátor bránící naše město před nejtemnějšími silami tohoto světa. Uskupení VISUALOVE okolí rozvibrují hudbou i světlem a oslaví jeden z nejkrásnějších přírodních svátků – zimní slunovrat. Vstupenky kupovat netřeba, nejlepší výhled bude z okolí náměstí Míru. V jeden, jediný den roku 2016 přijde zážitek, na který se nezapomíná.

„První svátek světla jsme v této podobě oslavili v loňském roce,“ komentuje Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno. „Zájem veřejnosti nás zaskočil. Předpokládali jsme, že půjde o komorní událost… nakonec dorazilo několik tisíc diváků. Letos proto vztyčíme velkou projekční plochu přímo na vrcholu Kraví hory, kterou bude možné sledovat z celého parku od náměstí Míru. Hlavní poselství – oslava zimního slunovratu ale zůstává,“ dodává Dušek.

Vše se odehraje venku mezi 18. a 22. hodinou, pod širým nebem v parku Kraví hory. Technicky se bude jednat o unikátní kruhovou konstrukci, součástí které bude nejmodernější světelná technika led a výbojkových svítidel. Středobodem se stane kruhový videomapping s použitím dvou velkých a výkonných projektorů.

„Chceme návštěvníkům ukázat, jak vlastně světlo vzniklo, jakou neuvěřitelnou pouť muselo urazit a jak ohromné množství energie s sebou nese,“ prozrazují VISUALOVÉ. „Celá show začne velkým třeskem, kdy prostor obklopí velká záře a divák se stane součástí zrodu vesmíru. Poté propluje galaxiemi, oceánem hvězd a planet. Až se na chvíli zastaví na planetě Zemi, kterou sužují síly temna. Mračna a temní běsové halí naši planetu. Do doby, než nastane slunovrat, než temnotu protnou zářivé paprsky Slunce. Poté se necháme unášet krásou ohromných a zářivých solárních bouří a společně pozdravíme naši nejbližší hvězdu, dárce života na planetě – Slunce. Jedinečný zážitek doprovodí i originálně komponovaná hudba.“


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit