Soutěž pro děti a rodiče upozorní na problém kyberšikany

Brno, 10. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Kyberšikana coby nový fenomén na poli kriminality je tématem soutěže, kterou pro děti a jejich rodiče připravili strážníci z odboru prevence Městské policie Brno. Ve čtvrtek to řekla policejní mluvčí Denisa Kapitančiková. "Děti i jejich rodiče se dozvědí, jaký je rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou, jaké nebezpečí hrozí dítěti, které je samotné u počítače, prezentovány budou i skutečné případy kyberšikany, které měly tragický konec," řekla Kapitančiková.

sikana250

Cílem projektu nazvaného "Pouč svého rodiče" je seznámit jeho účastníky s nebezpečím, které může číhat na internetu a zejména jeho různých sociálních sítích a chatových serverech. "Projekt je unikátní tím, že spočívá v cílové skupině, kterou je dítě společně s rodičem. Přičemž dítě má přivést právě svého rodiče a ne naopak," řekla policejní mluvčí.

Soutěže se může účastnit každý brněnský žák starší 12 let společně s doprovodem rodiče. "Vyhrává přitom každý, přičemž cenou je jednogigový USB flash disc," řekla Kapitančiková. K jeho získání podle ní stačí účast na semináři a vstupenka na něj. Vstupenku si může zdarma vyzvednout dítě nebo rodič vyzvednout v poradenském centru městské policie v Křenové ulici 4. Samotný seminář se pak uskuteční 1. prosince 2011 od 16.45 hodin ve velkém sále Krajského úřadu v ulici Cejl 73. Strážníci vyzvali brněnské školáky, aby poučili své rodiče na téma kybernetické šikany

Jiří Nováček

Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF