Na Concours Mondial de Bruxelles bodovala sladká moravská vína

Brno, 30. září 2023 - Letošní ročník prestižní mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles uzavřela část věnovaná sladkým a fortifikovaným vínům, kde se v konkurenci 410 vín z 20 zemí světa moravská vína prezentovala ziskem 3 zlatých a 6 stříbrných medailí. Účast na soutěžích finančně podporuje Vinařský fond a organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum.

bile vino sklenicka

Nejvíce se dařilo vinařství Volařík z Mikulova, které si připsalo jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Zbylé zlaté si rozdělila vinařství Sonberk a Vinofol.

„Byla to právě kategorie sladkých vín, kde jsme v novodobé historii našeho vinařství začali dávat vědět světu o kvalitě našich vín, a jsem proto ráda, že se na tom nic nezměnilo ani dnes, kdy o naší světové úrovni napříč kategoriemi už nikdo nepochybuje. Concours Mondial de Bruxelles dává obrovským počtem zúčastněných vín a rozdělením do specializovaných sekcí možnost nejprofesionálnějšího srovnání se světem a je skvělá zpráva, že i letošní ročník uzavírají naši vinaři medailovými úspěchy ve všech čtyřech částech soutěže,“ sdělila Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra.

Concours Mondial de Bruxelles (CMB) je od loňského roku rozdělena do 4 částí (tzv. sessions). V závěrečné části hodnotilo v belgickém Bruselu sladká a fortifikovaná vína. První část patřící růžovým vínům proběhla již v březnu a vynesla našim vínům 1 velkou zlatou, 1 zlatou a 2 stříbrné medaile. Následovala hlavní a nejnabitější část, věnovaná červeným a bílým vínům, ze které si naši vinaři přivezli 42 medailí (2 velké zlaté, 18 zlatých a 22 stříbrných). Předposlední část byla určena šumivým vínům, na které naše vína vybojovala 2 zlaté a 6 stříbrných medailí.

CMB se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi různými vinařskými regiony. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě (Slovensko), Aiglé (Švýcarsko) a dalších. V roce 2020 soutěž poprvé hostilo moravské Brno. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku.

Zdroj: vinazmoravyvinazcech.cz, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...