Moravská a česká vína si z Vídně přivážejí přes 300 medailí

Brno, 23. října 2023 – Dalšího letošního skvělého úspěchu zaznamenala moravská a česká vína na tradiční rakouské soutěži AWC Vienna, ze které si přiváží úctyhodných 93 zlatých a 209 stříbrných medailí. Účast vinařů na soutěžích probíhá za finanční podpory Vinařského fondu a Národního vinařského centra.

viden

Nejvíce se zadařilo vinařství Vinselekt Michlovský, které ziskem 10 zlatých a 8 stříbrných medailí dosáhlo z našich účastníků nejvyššího celkového počtu medailí a také nejvíce zlatých. Na pomyslném druhém místě se se 7 zlatými medailemi a 2 stříbrnými umístilo vinařství Volařík a s celkovým ziskem 13 medailí (3 zlaté a 10 stříbrných) vinařství Juřeník & Žďárský.

„AWC Vienna patří s více než 11 000 hodnocenými víny mezi největší na světě, a přináší tak především jedinečnou možnost srovnání vín a vinařských stylů typických právě pro náš region. Naši vinaři zde pravidelně získávají velké množství medailí, čímž objektivně dokazují, jak mistrovsky své řemeslo ovládají,“ komentovala úspěch Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra, které účast našich vín na soutěžích zajišťuje a dodala: „vzhledem k tomu, že v soutěži převládají vína ze střední Evropy, není velkým překvapením, že mezi nejúspěšnější zde opět patřily naše tradiční odrůdy jako Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, ale neztratil se ani Müller Thurgau nebo Frankovka, které jsou pro naše klima a půdu doslova jako dělané.“

Vedle medailí získala moravská a česká vína v Rakousku ještě 47 „Ocenění dobré kvality“ („Seal of Approval“) a s celkovým ziskem 349 ocenění slaví nejvydatnější medailovou sklizeň sezóny. Na 20. ročníku soutěže AWC Vienna naši vinaři obstáli v konkurenci 11 376 vín od 1 514 výrobců ze 42 zemí. Hodnocení soutěže se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 26. října 2023.

Zdroj: vinazmoravyvinazcech.cz; foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...