Vinařství Volařík z Mikulova má již poosmé nejlepší kolekci v Králi vín

Brno, 4. září 2019 – Zástupci z Vinařství Volařík si koncem srpna v Městském divadle Znojmo převzali ocenění za nejlepší kolekci vín v soutěži Král vín České republiky. Soutěž je pořádána od roku 2007 a v letošním třináctém ročníku si Volařík odnáší cenu za nejlepší kolekci již poosmé.

2019 kralvin kolekce vinarstvi volarik

Cenu převzali enoložka vinařství Eliška Becková a výkonný ředitel vinařství Zdeněk Tréšek. „Velký dík patří celému týmu vinařství, který i v novém složení potvrdil, že umí vyrobit vína, která se směle zařadí mezi tuzemskou špičku," uvedl Tréšek.

Poslední srpnové dny jsou pro Vinařství Volařík velmi úspěšné – v minulém týdnu získalo titul Šampion bílých vín ve Vinaři roku 2019 a z Národní soutěže vín 2019 má dva vítěze kategorie a osm zlatých medailí za Mikulovskou podoblast.

Vinařství Volařík obhospodařuje 80 hektarů vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti a soustředí se na výrobu tichých bílých vín, zejména na odrůdu Ryzlink vlašský, rýnský a Pálavu. Nabídku doplňují Sekty Volařík, mošty a vína rosé. Vinařství je členem Aliance vinařů V8, spolku vinařů Dunajovské kopce, VOC Mikulov a VOC Pálava.


Související články: