Vyroste logistické centrum Amazonu u brněnského letiště?

Brno, 21. března 2014 - Představitelé Jihomoravského kraje jednali ve čtvrtek 20. března s představiteli společnosti Amazon o nabídce nemovitosti kraje pro vybudování logistického centra společnosti v Brně. Výsledky několikahodinového jednání se zástupci Amazonu a agentury Czechninvest shrnul na následném brífinku hejtman Michal Hašek: „Jedná se o alternativní nabídku k nabídce města Brna, poté co dosavadní jednání na úrovni města skončila neúspěchem. Zástupcům Amazonu jsme předali veškeré podklady, zodpověděli dotazy a čekáme na reakci v horizontu několika dnů či jednoho nebo dvou týdnů," řekl Hašek.

logistika amazon brno

"Nejde o soutěž, pokud bude Amazon na jižní Moravě investovat a vznikne zde 1500 nových pracovních míst, je účel naší záchranné mise naplněn. Pro mne je dobrá zpráva skutečnost, že zástupci Amazonu byli ochotni přijet znovu do Brna a poslechnout si nabídku Jihomoravského kraje po neúspěšném jednání v městském zastupitelstvu. To je pozitivní signál, který mi dává naději, že Česká republika o tuto investici nemusí přijít,“ zdůraznil hejtman Hašek.

„Výhodou nabídky je, že pozemek v těsném sousedství brněnského letiště a dálnice D 1 splňuje většinu požadavků Amazonu, existuje platné územní a stavební povolení pro logistické centrum. O jednání jsem informoval nejen zástupce koalice, ale i předsedy všech dalších klubů krajského zastupitelstva, kteří jsou připraveni jednat o  podpoře tohoto projektu,“ zdůraznil hejtman.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek řekl, že jde o společné koaliční snažení: „Hledáme jak pomoci kraji. Od doby převzetí letiště před deseti lety jsme vytvářeli podmínky pro vznik logistického centra. Sítě jsou například přivedeny až na okraj dané plochy. Společně teď očekáváme, jak se k nabídce Amazon vyjádří,“ řekl náměstek Juránek.

Generální ředitel agentury Czechinvest Ondřej Votruba ocenil flexibilní přístup Jihomoravského kraje: „Alternativní nabídka dorazila v úterý v noci, ve středu jsme kontaktovali společnost Amazon a dnes proběhlo jednání s představiteli kraje. Amazon převzal veškeré dokumenty, nad kterými proběhla živá diskuse,“ uvedl.

Zdroj: JMK


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 MUF 2014-03-25 20:22
Tesim se na rok 2021 jak bude Hasek a spol. sedet pred soudem tak jako např. ti co tam sedi nyni, kteri podvadeli v roce 2005 eu fondy. Ze platit bude soukroma firma na tom nic nemeni. Jinak ale ocenuji dobre pripraveny koncert pro public. Ja nevim jestli jsou vsichni tak tupi jenom Onderka a Hasek jsou borci ? to je zase zvolite - nechate sve zastupitele je zvolit ?
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...