Hašek: voliči odmítli asociální nápady pravice

Brno, 14. října 2012 (MEDIAFAX) - Voliči na jižní Moravě si nepřejí pravicovou koalici. V neděli to v reakci na výsledky krajských voleb řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD). Vysoký počet mandátů, které dostala současná koalice ČSSD s KDU-ČSL a výsledek KSČM podle něj jasně znamenají, že lidé mají nápadů pravice dost.

michal_hasek

Lidé mají podle Haška dost pravicových stran, které před volbami hlásaly rušení nemocnic, omezování zdravotní péče, rušení dotací pro obce, neziskový sektor a občanská sdružení.

Sociální demokracie podle něj přistoupí k sestavení koalice "maximálně zodpovědně". Rozhovory o její definitivní podobě začnou podle Haška již během neděle. Podle chování lídrů jednotlivých stran je přitom nejpravděpodobnější pokračování současné koalice socialistů s lidovci, která disponuje dohromady 37 mandáty v 65členném zastupitelstvu.

Hašek zdůraznil, že ČSSD se i v dalších čtyřech letech pokusí udělat pro jižní Moravu maximum. "Budeme pracovat v nelehké době, v době hospodářské krize. Budeme se zároveň muset pravděpodobně ještě několik týdnů potýkat s pravicovou vládou, jsme však připraveni," řekl Hašek.

Jihomoravský hejtman zároveň v souvislosti s výsledky krajských voleb vyzval premiéra Petra Nečase (ODS) k demisi. "Je evidentní, že lidé si v České republice přejí nejen změny v regionální politice, ale i změny na centrální úrovni," prohlásil.¨

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...