Senátorka Wagnerová chce hájit zákony založené na zdravém rozumu

Brno, 20. října 2012 (MEDIAFAX) - Ve volebním obvodu Brno-město vyhrála volby do horní komory parlamentu emeritní ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která kandidovala za Stranu zelených. Wagnerová získala 73,75 procenta hlasů. V Senátu chce podle vlastních slov zastávat nezávislá stanoviska, založená na zdravém rozumu.

senat2

Wagnerová je v Senátu podle svých slov ochotna v budoucnu podpořit jakýkoliv rozumný návrh, ať už přijde z jakékoliv strany politického spektra. "To je výhoda nezávislých senátorů," řekla. Dodala, že pokud by snad neměl některý z předkládaných zákonů hlavu a patu, je v případě potřeby schopna zformulovat třeba i opoziční stanovisko a hledat k němu podporu napříč politickým spektrem. "Myslím, že argumentačně jsem k tomu docela vycvičená od soudů," řekla.

Wagnerová je podle svých slov ráda, že u lidí uspěla s neagresivní, avšak angažovanou a občansky civilní kampaní. "Byla adresná, autentická. Pořád jsem si během ní ověřovala svá stanoviska u voličů," řekla. Smysl politiky vidí "právě v tom neustálém ověřování, zda názory nějak rezonují u voličů". Politické strany to podle Wagnerové v Česku už nedělají, a proto jsou také podle nově zvolené senátorky "v krizi".

V posledních dnech před volbami pak Wagnerová spolu s mladými spolupracovníky podnikla na Brno téměř frontální útok. V ulicích byl její tým nepřehlédnutelný, mezi lidi chodila samozřejmě i novopečená senátorka. Výsledkem pak bylo drtivé vítězství nad Stanislavou Slavíkovou z ČSSD; Wagnerové totiž daly v druhém kole hlas bezmála tři čtvrtiny lidí, kteří přišli k urnám.

Bývalou ústavní soudkyni to příjemně zaskočilo. "Jsem hrozně ráda, že mi moji brněnští spoluobčané důvěřují. A to i přesto, že jsem se v Brně nenarodila ani já, ani můj manžel nebo rodina," prohlásila kladenská rodačka.

V souvislosti s oblibou u voličů však Wagnerová odmítla případnou kandidaturu na prezidentku. "To nepřipadá vůbec v úvahu! Prezidentské pravomoci a kompetence neovládám, na to cvičená nejsem. Ti ostatní kandidáti si myslí asi, že jsou, tak ať to zkusí, já jim překážet nebudu," smála se.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...