Elišku Wagnerovou podpořilo v boji o místo v horní komoře parlamentu osm senátorů

Brno, 17. října 2012 (MEDIAFAX) - Osm senátorů vyzvalo brněnské voliče, aby dali o víkendu v druhém kole senátních voleb hlas bývalé místopředsedkyni Ústavního soudu Elišce Wagnerové, která jako nezávislá na listině Zelených vyhrála v Brně první kolo hlasování. Proti ní stojí v druhém kole šéfka odborů Stanislava Slavíková (ČSSD).

eliska_wagnerova

Wagnerovou podpořili nejprve otevřeně senátorka a senátoři klubu KDU – ČSL. "Dnes, kdy naši společnost rozežírá korupce, posilující politické krajnosti, je naléhavě třeba, aby v Senátu byli lidé jako ona - špičkoví právníci s osvědčeným citem pro spravedlnost,“ napsali v úterý ve společném prohlášení místopředseda Senátu Petr Pithart, místopředsedové lidoveckého senátorského klubu Václav Koukal a Petr Šilar a senátorka Miluše Horská.

Vzápětí se k nim s veřejnou podporou Wagnerové připojili i další členové horní parlamentní komory Miroslav Krejča, Soňa Paukrtová, Jiřina Rippelová a Jaromír Štětina. "Levice bude v Senátu silná až dost. Je ale zapotřebí, aby někdo skutečně pohlídal předkládané zákony," shodli se senátoři.

První kolo voleb Senátu vyhrála v obvodu Brno-město Eliška Wagnerová (SZ), která získala 26,74 procenta hlasů. Stanislava Slavíková (ČSSD) skončila na druhém místě se ziskem 17,31 procenta hlasů. K urnám přišlo v obvodu Brno-město 30,32 procenta voličů.

Jiří Nováček, foto: Eliška Wagnerová, archiv Strany zelených

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...