V Brně přišlo volit do Senátu jen 14,85 procenta voličů

Brno, 20. října 2012 (MEDIAFAX) - K senátním volbám v Brně přišlo 14,85 procenta voličů. V sobotu to řekla úřednice brněnského magistrátu Jaroslava Slámová, která má druhé kolo senátních voleb na starosti.

volby_senat

První kolo voleb Senátu vyhrála v Brně-městě bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová (nezávislá na kandidátce SZ), která získala 26,74 procenta hlasů. Šéfka odborové centrály Stanislava Slavíková (ČSSD) skončila na druhém místě se ziskem 17,31 procenta hlasů.

K urnám přišlo v obvodu Brno-město před týdnem 30,32 procenta voličů. Volební obvod tvoří část okresu Brno-město, tvořená městskými částmi Brno-střed, Kohoutovice, Nový Lískovec, Starý Lískovec a Bosonohy.

Nová brněnská senátorka Eliška Wagnerová bude nejen první ženou ve funkci, ale bude zároveň i prvním členem horní parlamentní komory z Brna, který se primárně nerekrutuje z řad pravice. Senátory za Brno-město až dosud totiž byli Richard Salzmann (ODS), Milan Šimonovský (KDU-ČSL) a Richard Svoboda (ODS).

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...