Jihomoravský kraj podpořil další začínající podnikatele

Brno, 12. srpna 2014 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 6. srpna schválila poskytnutí dotací v celkové výši 851 tisíc korun v rámci „Dotačního programu Jihomoravského kraje pro začínající podnikatele“ vyhlášeného pro rok 2014.

Ruce-podane-01 thumb

„Jihomoravský kraj už řadu let podporuje začínající podnikatele. Rozhodovali jsme o dvanácti nových žádostech. Jde o lidi, kteří bydlí ve strukturálně postižených okresech, tedy na Břeclavsku, Hodonínsku a Znojemsku. Začínají svoje soukromé podnikání a podle dotačních pravidel získají podporu ve výši od 35 do 80 tisíc korun. Podnikají v různých oblastech - ve stavebnictví, autodopravě, včelařství, prodeje zdravé výživy a podobně," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

"Podporujeme je proto, že právě v těchto okresech je velmi složité na trhu práce najít klasické místo. Ceníme si toho, že tito lidé mají odvahu a sebevědomí postavit se na vlastní nohy a začít podnikat na živnostenské oprávnění,“ doplnil hejtman.

Zdroj: JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...