V Brně se uskutečnil krajský sněm Strany svobodných občanů

Brno, 25. března 2013 - V sobotu 23. března odpoledne se v prostorách Stopkovy pivnice v Brně sešli členové a registrovaní příznivci Strany svobodných občanů (zkratka Svobodní) na výročním krajském sněmu.

strana-svobodnych-sjezd-brno

Jednání zahájil předseda jihomoravského krajského sdružení Jakub Ježek, který ve svém úvodním slově vyjádřil názor na současnou pozici strany: „Svobodní jsou v současnosti jedinou skutečně pravicovou stranou na politické scéně. To nám dává velké šance ve volebním roce 2014. Musíme ale ještě hodně pracovat.“

Dále Ježek ve své zprávě shrnul a komentoval loňské aktivity Svobodných v kraji, rostoucí členskou základnu a přebytkové hospodaření. Zmínil i zřízení krajského transparentního účtu.

Následně další členové krajského předsednictva ve svých vystoupeních postupně vysvětlili navrhovaný rozpočet, plán činnosti a zásady pro sestavování kandidátek pro komunální volby v roce 2014. Řešily se i aktuální veřejné akce v nejbližším období, jako je demonstrace proti zvyšování daní nebo přednáška na téma úbytku demokracie v Evropské unii.

V diskuzi pak zazněly různé zajímavé příspěvky dalších členů. Jeden podrobně srovnával Svobodné s britskou stranou UKIP vedenou euroskeptikem Nigelem Faragem a další příspěvek vysvětloval škodlivost zasahování do vnitřních záležitostí cizích zemí, které nakonec vždy vede k využívání násilí.

Sněmu se zúčastnil i místopředseda Svobodných Radim Smetka, který informoval o aktuálních plánech republikového výboru, zejména o připravované demonstraci proti podpisu smlouvy o ESM a proti vyvěšování vlajek EU na Hradě.
Sněm byl zakončen výzvou k zapojení všech jihomoravských členů, příznivců a sympatizantů do úsilí o obranu osobních a ekonomických svobod v ČR.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...