Jihomoravská ODS nominovala na post šéfa ODS Nečase, jeho zástupcem má být Blažek

Brno, 29. října 2012 (MEDIAFAX) - Regionální sněm ODS na jižní Moravě v pondělí delegoval v tajných volbách na post předsedy strany Petra Nečase. Jeho prvním místopředsedou má být podle jihomoravské krajské organizace strany ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Uvedla to krajská mluvčí ODS Jana Darmovzalová.

Necas-petr-foto-krystof-turek

Nečas si v jihomoravských vnitrostranických primárkách připsal téměř 87procentní podporou delegátů. "Pro jeho setrvání v čele ODS hlasovalo před víkendovým volebním kongresem 82 z 95 delegátů," upřesnila Darmovzalová.

Blažek má na místopředsednickém křesle podporu ještě větší. Při tajném hlasování se pro něj vyslovilo 90 z 92 delegátů, což znamená nominaci od 98 procent občanských demokratů na jižní Moravě.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...