Kandidát na hejtmana Crha objede kraj na kole

Brno, 29. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Se sloganem Pro kraj na plný úvazek a na tandemovém dvojkole vyráží ve středu hejtmanský kandidát ODS Jiří Crha (52) přesvědčovat jihomoravské voliče, aby dali v podzimních krajských volbách hlas jemu a jeho straně. Chceme volby vyhrát, cílíme na dvacet procent hlasů, řekl Crha.

kolo

"Priority jsou jasné. Zastavíme zadlužování kraje a zamezíme utrácení veřejných peněz za nesmyslné a neživotaschopné projekty," řekl Crha. Volební heslo koncipovali občanští demokraté s jasnou narážkou na fungování hejtmana Michala Haška (ČSSD). "Pan Hašek má víc funkcí jak japonská kalkulačka. V případě svého zvolení hejtmanem mohu lidem slíbit, že do Prahy rozhodně utíkat nebudu a vzdám se i pozice místostarosty Blanska," prohlásil Crha s tím, že by se správě kraje věnoval "na 110 procent".

O hlasy voličů se budou spolu s Crhou na čelných příčkách kandidátky ODS ucházet straničtí lídři z jednotlivých okresů. Dvojkou je Vojtěch Mencl z Brna, trojkou Miroslav Šmerda, starosta Žabčic na Brněnsku, čtyřkou starosta Mikulova na Břeclavsku Rostislav Koštial. První pětku uzavírá Ivo Vrzal, který kandiduje za brněnskou buňku, šestkou se stal zástupce ředitele gymnázia v Kyjově na Hodonínsku Jiří Šimeček, sedmičkou je místostarosta Vyškova Karel Jurka a elitní osmičku uzavírá starosta Únanova na Znojemsku Vojtěch Fabík.

V průběhu kampaně se jihomoravská ODS hodlá zaměřit na přímá setkávání s voliči. Kromě klasických mítinků budou moci lidé potkat krajské špičky ODS při fotbalových zápasech s Jedenáctkou Bolka Polívky a na cyklostezkách. Pro cesty mezi voliče vybrali marketinkoví poradci krajským lídrům ODS speciální tandemové kolo. "Každý, koho potkáme, si bude moci jízdu vyzkoušet. Není to těžké, stačí jen koordinovat pohyby," dodal Crha.

Náklady na jihomoravskou kampaň podle Crhy nepřekročí čtyři miliony korun. Strana peníze vydá hlavně za billboardy, tištěnou inzerci a klasické marketinkové prezentace. Letos poprvé využije ODS i informací na sociálních sítích.

První oficiální akci si ODS naplánovala na sobotu. V rámci rodinného odpoledne na Brněnské přehradě připraví pro příchozí soutěže v cyklistických disciplínách - jízdu zručnosti, závod v pomalé jízdě nebo přebory v jízdě na rotopedu.

ODS nikdy v historii krajské volby na jižní Moravě nevyhrála. Před čtyřmi lety získali občanští demokraté hlasy šedesáti tisíc voličů, což představovalo 15,8 procent. Vítězná ČSSD nasbírala více jak dvojnásobné preference a občanské demokraty výrazně předstihla i KDU-ČSL. Nejlepšího výsledku dosáhla ODS v roce 2004. Ani zisk 25,8 procent voličské přízně jí však tehdy nestačil na vítězné lidovce. V historicky prvních krajských volbách v roce 2000 pak ODS se ziskem 18,2 procent hlasů výrazně zaostala za tehdejší vítěznou Čtyřkoalicí.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...