V Brně zemřel během voleb člen volební okrskové komise

Brno, 14. října 2012 (MEDIAFAX) - Během krajských voleb zemřel v Brně dvaasedmdesátiletý člen volební okrskové komise. V neděli to řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková. Muž zemřel z pátku na sobotu. Jeho pohřešování oznámila strážníkům předsedkyně volební komise v Líšni - senior totiž bez omluvy nepřišel druhý den do volební místnosti.

volby-krajske-volebni-komise-krystof-turek

"Když se ostatní členové volební komise snažili seniora telefonicky kontaktovat, nezdařilo se jim to," řekla Kapitančiková. Strážníci proto vyjeli do nájemního domu v ulici Josefy Faimonové. "V bytě pak našli muže mrtvého," řekla mluvčí. Okolnosti jeho úmrtí nyní vyšetřuje republiková policie.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...