Petr Nečas navštívil JIC. Zajímal se o úspěchy i financování startupů

Brno, 26. dubna 2013 – Premiér Petr Nečas navštívil v rámci svého pobytu v Brně Jihomoravské inovační centrum. Za doprovodu náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Václava Božka a ředitele JIC Jiřího Hudečka se Nečas seznámil s činností centra. Premiér se zajímal především o oborové zaměření a úspěchy firem, které v prostorách JIC sídlí.

necas jic

„Diskutovali jsme o rizikovém kapitálu a investování do začínajících firem, premiér se ptal na spolupráci našich startupů s Technologickou agenturou ČR," komentoval jednání ředitel JIC Jiří Hudeček. „Probírali jsme i možnosti zřízení takzvaného proof of concept fondu, který by financoval přípravu konkrétních vědeckých výsledků pro komerční využití, jednalo by se například o posouzení tržního potenciálu technologie a tvorbu jejího komerčního prototypu," doplnil Hudeček. Tento typ financování fungující již v zahraničí, není v ČR v současnosti dostupný. Jeho zřízení navíc klade vysoké nároky na znalost výzkumných týmů a výsledků jejich práce.

(red), foto: archiv JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...