Petr Nečas navštívil JIC. Zajímal se o úspěchy i financování startupů

Brno, 26. dubna 2013 – Premiér Petr Nečas navštívil v rámci svého pobytu v Brně Jihomoravské inovační centrum. Za doprovodu náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Václava Božka a ředitele JIC Jiřího Hudečka se Nečas seznámil s činností centra. Premiér se zajímal především o oborové zaměření a úspěchy firem, které v prostorách JIC sídlí.

necas jic

„Diskutovali jsme o rizikovém kapitálu a investování do začínajících firem, premiér se ptal na spolupráci našich startupů s Technologickou agenturou ČR," komentoval jednání ředitel JIC Jiří Hudeček. „Probírali jsme i možnosti zřízení takzvaného proof of concept fondu, který by financoval přípravu konkrétních vědeckých výsledků pro komerční využití, jednalo by se například o posouzení tržního potenciálu technologie a tvorbu jejího komerčního prototypu," doplnil Hudeček. Tento typ financování fungující již v zahraničí, není v ČR v současnosti dostupný. Jeho zřízení navíc klade vysoké nároky na znalost výzkumných týmů a výsledků jejich práce.

(red), foto: archiv JIC


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN